Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Debili :isuse: .Što se tiče klima, izgleda da su u neke buseve ugradili neke nove klime - Thermo King. Vozio sam se japanskom 95-icom i unutra je bilo baš hladnjikavo.
Vid'o i ja, bije k'o Sveti Ilija.
siroti delija :cry: Edited by rajka
Link to comment

... a? :mellow:Možda je neko već napisao - totalno mi je smor što moram da se prijavim (novosrpski: check-inujem) na ulasku ako koristim personalizovanu mesečnu, tj. novu markicu. Razumem da im to najverovatnije treba da bi konstantno evidentirali broj ljudi u autobusu, što će (ako iole pametno budu koristili ovo što uvode) doprineti pametnijem raspoređivanju vozila po linijama i razvoju nekih drugih funkcija, ali će mi svejedno biti ružno to da radim i mrzeću BusPlus fegetlije radi toga.Šta je sledeće, obavezno popunjavanje anketa o kvalitetu gradskog prevoza pre nego što mi dozvole da produžim markicu? angry.gif

Link to comment

Čitao sam nekoliko puta info na onom sajtu, ali nikako da vidim koja je prednost personalizovane u odnosu na nepersonalizovanu (sem što ovu drugu može da koristi više osoba).Ima li razlike u ceni vožnje?Koliko će sada koštati "mesečna karta"?

Link to comment

Sa nepersonalizovanom ne možeš da dobiješ mesečnu kartu (ekvivalent markice), već samo uplatiš određen broj komada vožnji i onda to štancaš svaki put kad ulaziš. Dakle, nema popusta, nego ti se broje vožnje i dopuniš svaki put kad treba, a maksimum je 500 dingera, što je svega 10 vožnji.

Link to comment
... a? :mellow:Možda je neko već napisao - totalno mi je smor što moram da se prijavim (novosrpski: check-inujem) na ulasku ako koristim personalizovanu mesečnu, tj. novu markicu. Razumem da im to najverovatnije treba da bi konstantno evidentirali broj ljudi u autobusu, što će (ako iole pametno budu koristili ovo što uvode) doprineti pametnijem raspoređivanju vozila po linijama i razvoju nekih drugih funkcija, ali će mi svejedno biti ružno to da radim i mrzeću BusPlus fegetlije radi toga.Šta je sledeće, obavezno popunjavanje anketa o kvalitetu gradskog prevoza pre nego što mi dozvole da produžim markicu? angry.gif
Ja ranije dok sam uzimao markicu, kad su me ljudi pitali, govorio sam::Da, jeste da mi potencijalno nesto jeftinije na pojedinacne , ali kad imam markicu ja "techno" ulazim u bus i ne vrebam okolo gde je giljotina.Pa onda ako treba dodam i to da povecavam sanse da stignem do praznog sedista ;)Ovo je debilizam
Link to comment

Ne znam cemu zaljenje. Isti sistem postoji na milion drugih mesta. Ako automate stavis pored vrata, dovoljno da je mahnes novcanikom preko obelezenog mesta i to je to.Mislim, ja sam i za sistem u busevima gde se ulazi samo na prednja vrata i pokazuje karta/povlastica, samo sto to u BGu nema prodju jer su busevi kicma prevoza (a ne kao u normalnim/razvijenim gradovima velicine BGa samo dopuna nekom drugom podsistemu javnog prevoza) i jednostavno prevoze previse putnika.Poenta je u tome sto ce to vremenom omoguciti da vozac vrlo broz provali da li neko nije platio kartu, obavesti "putujucu patrolu" kontrolora da ima svercera u busu, ovi se pojavljuju na nekoj od sledecih stanica i ulaze u bus.Mada, rekoh, ja sam uvek pre za sisteme u kojima u bus ne moze ni da se udje bez validne karte - onda nema ni potrebe za kontrolorima. Cak sam pre i za konduktere (kao sto su bili jedno vreme posle 2000. i kao sto ih ima u nocnom prevozu) nego za sistem "samokontrole" sa povremenim upadima ridzovana.

Edited by hazard
Link to comment
Ne znam cemu zaljenje. Isti sistem postoji na milion drugih mesta. Ako automate stavis pored vrata, dovoljno da je mahnes novcanikom preko obelezenog mesta i to je to.Mislim, ja sam i za sistem u busevima gde se ulazi samo na prednja vrata i pokazuje karta/povlastica, samo sto to u BGu nema prodju jer su busevi kicma prevoza (a ne kao u normalnim/razvijenim gradovima velicine BGa samo dopuna nekom drugom podsistemu javnog prevoza) i jednostavno prevoze previse putnika.Poenta je u tome sto ce to vremenom omoguciti da vozac vrlo broz provali da li neko nije platio kartu, obavesti "putujucu patrolu" kontrolora da ima svercera u busu, ovi se pojavljuju na nekoj od sledecih stanica i ulaze u bus.Mada, rekoh, ja sam uvek pre za sisteme u kojima u bus ne moze ni da se udje bez validne karte - onda nema ni potrebe za kontrolorima. Cak sam pre i za konduktere (kao sto su bili jedno vreme posle 2000. i kao sto ih ima u nocnom prevozu) nego za sistem "samokontrole" sa povremenim upadima ridzovana.
Pa ti si sam odgovorio cemu....Previse putnika se vozi busevima da bi to sve islo glatko...Uvodjenje ovog sistema nece dovesti do povecanja broja buseva.Pa da covek kaze "Dobro sacekacu pola godine do godinu, a onda ce na svakoj stanici da ulazi po 5-6 ljudi i bice OK".Zanima me kako ce da se tretira ako si usao u bus imas personalizovanu, a nisi otkucao?Otkucavanje na ovim drugim skida odredjenu svotu pa razumem da tu postoji krsenje propisa radi konkretne koristi.Ali kod ovih drugih ti nisi ostetio GSP.Isto je kao da si usao i kao da nisi, oni su tebi uzeli pare koliko god se vozio?
pa zato sto se ljudi uvek tako ponasaju kad je nesto novo. <_<
Pametni to "zaljenje" koriste da unaprede sistem, ali mozda je bolje da svi prihvatimo to kao jos jedan dodatak "365 lepih dana"...
Link to comment

Pa nista, ako ne "otkucas" personalizovanu na kojoj je mesecna karta, kada ti dodje kontrola oni ce ti proveriti kartu i bice sve OK. Isto tako ako na kartici imas jedno/visecasovnu ili dnevnu kartu koju si vec "otkucao" u drugom vozilu.

Link to comment
Pa nista, ako ne "otkucas" personalizovanu na kojoj je mesecna karta, kada ti dodje kontrola oni ce ti proveriti kartu i bice sve OK. Isto tako ako na kartici imas jedno/visecasovnu ili dnevnu kartu koju si vec "otkucao" u drugom vozilu.
Pa onda nema potrebe da je uopste "otkucavam" jel tako?I ne pravim guzvu ispred "aparata" Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Pa fakticki, i ne. Osim ako ne zelis GSPu da pomognes da ima skroz tacnu informaciju o broju putnika.U principu, kada sam se vozio javnim prevozom u gradovima koji praktikuju ovakav sistem a imao sam npr. dnevnu kartu, prilazio sam tom automatu da karta "bipne" ukoliko je vozilo bilo poluprazno pa sam procenio da ce vozac provaliti odma ko nije "otkucao" kartu, pa reko, bolje da se ne zameram. Ako je bila guzva i krcato vozilo onda se nisam cimao da to radim osim ako nije bilo bas pri ruci.

Link to comment
Pa fakticki, i ne. Osim ako ne zelis GSPu da pomognes da ima skroz tacnu informaciju o broju putnika.U principu, kada sam se vozio javnim prevozom u gradovima koji praktikuju ovakav sistem a imao sam npr. dnevnu kartu, prilazio sam tom automatu da karta "bipne" ukoliko je vozilo bilo poluprazno pa sam procenio da ce vozac provaliti odma ko nije "otkucao" kartu, pa reko, bolje da se ne zameram. Ako je bila guzva i krcato vozilo onda se nisam cimao da to radim osim ako nije bilo bas pri ruci.
Sa sajta:
Validacija karataSve karte u sistemu, osim papirnih karata kupljenih kod vozača, moraju se validirati (overiti) prilikom ulaska u vozilo na validatorima koji se nalaze u zoni vrata – Check In sistem naplate. Validatori su uređaji koji služe za verifikaciju, kontrolu i naplatu vožnji kroz komunikaciju sa beskontaktnom karticom.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...