Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

ja vec rekoh - vozaci i putnici su na istoj strani. treba se ujediniti i odraditi neki masovni bojkot/strajk da se stane na put osionoj bagri. ne vidim da moze drugacije.

Link to comment
Jako su nervozni vozaci u poslednje vreme, desava se svasta tamo izgleda. Siroti vozaci :(
Malo teksta sa GSP Beograd foruma:
Kad nesto menjamo radimo to ako moze da bude bolje. Ovo sto se sada pokusava bi mozda imalo smisla kada bi imali 50% vise vozila. Ako je cilj brzi protok putnika, apsolutno je najbrzi protok onako kako je sada jer vozila nisu(a dobar deo ni ne moze biti) prilagodjena za ovakvo kretanje putnika koje oni pokusavaju da proguraju. Dakle da rezimiramo ciljeve ove farse:1. Poboljsanje naplate sto se pokusava idiotskim pokusajima kao sto je tackasta kontrola dok neko ne nastrada. Sve ostale pricice su sarene laze koje ne znam kome pokusavaju da proguraju. Protiv kontrole nemam nista, prevoz treba da se placa ali ne na stetu onoga koji taj prevoz placa, pruzajuci mu losiji uslugu. I zato ce im puci ovo.2. Resavanje viska zaposlenih u GSP koji su dati na ispomoc privatnoj firmi. Ovo bih jako voleo da se istrazi i da se vidi ko je ovo omogucio i kakav je dil u pitanju i da li radnici GSP za dzabe rade za busplus tj da plate daje GSP i dalje. Ako da a vrlo verovatno da je tako da vidimo ko treba u zatvor za to. Naravno kad propadne ova farsa eto prilike da se resi dela zaposlenih koji nece biti vraceni nazad...
Разговарао сам са Дирекцијом данас и добио директан одговор да се ово ради због повећања продаје карата. Није било увијено у украсни папир, није поменута удобност превоза, већ само повећање продаје карата.Ето.Што се тиче оних Гебелсовских паноа, када сам их за то упитао, реакција је била ''Где сте то видели? Немогуће.'' (вређање интелигенције бр. 1). Када сам лепо објаснио да је то у сваком другом ''брендираном'' аутобусу, добио сам одговор да је то само празна претња (то сам схватио између редова, али не верујем ништа) и да им је циљ да грађани имају што више користи од јавног превоза. Поменуо сам оне ЧКД-ове дефиниције, али сам их тиме изгледа само збунио. Закључак је био да данас улаз на предња врата и уопште цео систем функционише много боље (вређање интелигенције бр. 2).
Link to comment

Cena jedne vožnje od 60 dinara je visoka za osiromašene građane. Mislim da bi se bolji efekat postigao smanjivanjem cene prevoza nego ovim masovnim maltretiranjem sirotinje.

Link to comment

teorije vozaca su dosta gadne

ovo sa očitavanjem je za široke narodne mase i time se zapravo samo opravdava prekomerno redukovanje reda vožnje. Sada više nije kriv grad ili GSP već putnici koji ne rade svoju dužnost zavadi pa vladaj politika . Problem je što grad u ovom periodu želi da maksimalno uštedi gorivo, ali i da vozače pošalju na neplaćene odmore ne bi li maksimalno smanjili troškove. Ulazak na prednja vrata i aneks ugovora po kome su i vozači dužni da pregledaju putne isprave je još jedan pokušaj grada da bez ulaganja poveća naplatu karata tj. prihode.
Grad zahteva da se sve redukuje tako da ostanu 50% vozila od ukupnog broja u zimskom periodu vozila!
Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
ja nisam na istoj strani sa vozacima, posto ne rade svoj posao (voznja po voznom redu) :fantom:
sumnjam da je u pitanju izbor. tesko da mogu da rade svoj posao u uslovima koji vladaju u prevozu.
Link to comment
ja nisam na istoj strani sa vozacima, posto ne rade svoj posao (voznja po voznom redu) :fantom:
+1I ne prodaju karte.Inače, valjda je konačni cilj ovog sistema ulaska na prednja vrata to da vozači kontrolišu ko se (ne) validira, a ne znam zašto se očekuje da korektno odrađuju dodatni posao, kad ni ovaj primarni (poštovanje reda vožnje i prodavanje karata) ne obavljaju kako treba.
Link to comment
sumnjam da je u pitanju izbor. tesko da mogu da rade svoj posao u uslovima koji vladaju u prevozu.
Pa znam sta vidim na terminusu kod Stajge, interval za bus 46 je 6 minuta, vozac 8 minuta prica sa kolegama u dispecerskoj kucici, autobus u leru. No, nisu svi takvi, da ne gresim dusu, ali dovoljno je da imas jednog takvog na liniji pa da se usere ceo red voznje. Takvi ostaju na poslu usled klasicne solidarnosti kolektiva, jebiga ne mozes da cinkaris nekoga ko ti dolazi na slavu, i tako dalje i tako dalje. Nema nezavisne kontrole polazaka (trebalo je da je ima, ali Busplus ocigledno boli kurac da se bavi time, iako imaju ugovornu obavezu da rade i to). Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
sumnjam da je u pitanju izbor. tesko da mogu da rade svoj posao u uslovima koji vladaju u prevozu.
Moja stanica je vrlo blizu okretnice. Nije mi se jednom desilo da čekam bus po 20 minuta, a gledam kako 3 busa prolaze u suprotnom smeru za to vreme.
Link to comment

svakom onome ko nastavi sa pričom "mora da se plati" evo jedna šamarčina radi kontexta života na razmeđu između srbije majke i srbije maćehe:

PU otpisuje 330 milijardi duga Izvor: Blic Beograd -- Poreska uprava će otpisati potraživanja u iznosu od oko 330 milijardi dinara prema firmama koje nisu u stanju da ih izmire, piše Blic.To bi značilo da će biti naplaćeno svega 30 milijardi dinara, ili manje od 10 odsto ukupnog poreskog duga.Ukupan dug 500 preduzeća sa spiska poreskih dužnika koji je objavljen u julu je 360 milijardi dinara, a prema analizi oko 92,5 odsto tog duga je nenaplativo."Na sledećem spisku dužnika koji bude objavila Poreska uprava, svi ovi dugovi će biti otpisani jer ih nije moguće naplatiti. Trebalo bi napraviti realne spiskove dužnika” Dejan Vidojević, zamenik direktora Poreske uprave. Ekonomisti, sa druge strane tvrde da dugove ne bi trebalo odmah otpisivati, jer sve dok firme raspolažu nekom imovinom postoji šansa da se deo dugovanja naplati. Prema rečima ekonomiste Mahmuta Bušatlije, među 500 dužnika Poreske uprave nalaze i preduzeća iz kojih su gazde izvlačile profit nauštrb poreza i doprinosa koje nisu uplaćivali radnicima. On veruje da ni novi način naplate poreza i doprinosa u kome banke pomažu Upravi pri kontroli uplata neće dati rezultate dok se ne sprovede reforma poreskog sistema.
ništa bankrot, ništa naplata od lične imovine zlosrećnih upravljača firmi i slični fazoni. ne, "utvrdili smo da je nenaplativo". mršergo, realnost života kaže da ne mora da se plati, da će se dug otpisati i da je sve opušteno.i da se 'vata na pristojnost kritične mase sveta kome obraz još nije zadebljao do đona, i da je nagrada za to stalno ceđenje i usputno i hronično maltretiranje.
Link to comment
Moja stanica je vrlo blizu okretnice. Nije mi se jednom desilo da čekam bus po 20 minuta, a gledam kako 3 busa prolaze u suprotnom smeru za to vreme.
pa kad da se vide i popricaju medjusobno ako ne na okretnici?ti okrutni covece :(
Link to comment
Pa znam sta vidim na terminusu kod Stajge, interval za bus 46 je 6 minuta, vozac 8 minuta prica sa kolegama u dispecerskoj kucici, autobus u leru. No, nisu svi takvi, da ne gresim dusu, ali dovoljno je da imas jednog takvog na liniji pa da se usere ceo red voznje. Takvi ostaju na poslu usled klasicne solidarnosti kolektiva, jebiga ne mozes da cinkaris nekoga ko ti dolazi na slavu, i tako dalje i tako dalje. Nema nezavisne kontrole polazaka (trebalo je da je ima, ali Busplus ocigledno boli kurac da se bavi time, iako imaju ugovornu obavezu da rade i to).
moguce da je njihova prica drugacija - da im je neko napravio potpuno neodrziv red voznje u odnosu na broj vozila i ljudi i da bi prsli kad ne bi s vremena na vreme pauzirali. kad tome dodas da su autobusi krcati, bez klime, sumnjive ispravnosti, da su ulicne guzve nenormalne, plate jadne a mogucnost da ista drugo rade vlazni san... moguce da gresim, ne znam... ali znam da bi vozaci bili i te kako zahvalni i da bi daleko vise cenili ljude koje voze kad bi se ujedinili i jedni druge podrzali.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...