Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Kakav dnevni prosek, kakvi bakraci, kakvo je ovo lupetanje jebote. Prvo kazu da je dnevni prosek city-wide 66 otkucavanja po polasku, a onda kazu da treba da bude tri puta vise. Ja imam utisak da tamo vlada potpuna konfuzija i da u stvari nema nikakvog plana vec vlada rampantna mongoloidnost pracena praznoslovljem i potrebom da se planira isplanirano i objasnjava neobjasnivo. Ponasaju se kao da su PR-ovi zakljucali menadzere u podrum, zaposeli firmu i sada je vode
tako i meni izgleda, ovako iz daljinene samo da situacijom vladaju pr-ovi, nego lose vladaju. onom ko je smislio ovakvu strategiju informisanja i prevaspitavanja javnosti treba oduzeti licencu.omiljen detalj mi je zastrasivanje ukidanjem linja. samo teski i slijepi moron moze da ocekuje da ce to isprovocirati putnike da se validiraju tj plate kartu ili pritisnu saputnike da rade isto.u manjim gradovima ulaz na jedna a izlaz na druga vrata je ustaljena praksa, ali ne smijem da zamislim kako ce to izgleda u beogradskim prepunim autobusima.
Link to comment
tako i meni izgleda, ovako iz daljinene samo da situacijom vladaju pr-ovi, nego lose vladaju. onom ko je smislio ovakvu strategiju informisanja i prevaspitavanja javnosti treba oduzeti licencu.omiljen detalj mi je zastrasivanje ukidanjem linja. samo teski i slijepi moron moze da ocekuje da ce to isprovocirati putnike da se validiraju tj plate kartu ili pritisnu saputnike da rade isto.u manjim gradovima ulaz na jedna a izlaz na druga vrata je ustaljena praksa, ali ne smijem da zamislim kako ce to izgleda u beogradskim prepunim autobusima.
Pa ne izgleda nikako :) Juče sam pokušao (po ko zna koji put) da postupim po naređenju: ušao sam na 4 vrata autobusa br. 16 i tu sam morao i da ostanem :D Do 3. se nije moglo proći, tako da sam 4 stanica kasnije morao i da izađem iz autobusa na ta ista vrata. Jednostavno je nemoguće prošetati se od vrata do vrata u špicevima.
Link to comment
inace novi momenti: nema vise prodaje pojedinacnih karata :lol:
Ta prodaja karata je i onako u vecini slucajeva bila vise teoretska nego stvarna. Ja kada god sam trazio kartu od vozaca, u 80% slucajeva sam dobio odgovor1) nemam2) nemam kusur3) nikakav krik koji se moze pod jezik svrstati, samo neko mrmljanje i odmahivanje rukom
Link to comment
3) nikakav krik koji se moze pod jezik svrstati, samo neko mrmljanje i odmahivanje rukom
aha, to mi je omiljeno, ono sofersko "mljmrgh" :lol:
Link to comment
ne samo da situacijom vladaju pr-ovi, nego lose vladaju. onom ko je smislio ovakvu strategiju informisanja i prevaspitavanja javnosti treba oduzeti licencu.
Ja baš imam utisak da su zabatalili PR i sve prepustili raznim Ožegovićima koji veruju da je dovoljno da se kaže "mora da se uvede red". Uz to su pojačali propagandu putem gradske televizije. Osrednji PRovac nikada ne bi postavio onakav plakat.
Link to comment
Ja baš imam utisak da su zabatalili PR i sve prepustili raznim Ožegovićima koji veruju da je dovoljno da se kaže "mora da se uvede red". Uz to su pojačali propagandu putem gradske televizije. Osrednji PRovac nikada ne bi postavio onakav plakat.
dada, ima smisla to sto kazes, ono je tolko lose da ni los pr ne bi tako uradioili osrednji, da se drzim tvoje ocjene do kraja Edited by morgana
Link to comment

A sve sto je trebalo da urade je da angazuju dodatnih par hiljada konrolora i da budu u svim vozilima. Posle 2 nedelje prodaja bi drasticno porasla, dobar deo ljudi bi presao na "personalizovane", a svercovanje bi se smanjilo. Ta prica bi trajala mesec dana i u septembru bi imali mnogo veci procenat prodatih bus plus kartica i dopuna.Ovako su samo bes navukli i zasluzuju jedan ozbiljan bojkot. I svakom sledecom izjavom ili plakatom se jos vise zakopavaju.Time su samo priznali da prodaja lose ide i da sistem Bus plus ustvari ne funkcionise kako treba.

Link to comment

A mogli su i uz uvodjenje BusPlusa da uvedu nove vrste karata, da gradjani vide neke pogodnosti od novog sistema. Neko ko ima markicu ne vidi nikakvu pogodnost od BusPlusa, a realno ne vidim je ni ja koji sam koristio papirne karte na 'otkucavanje'. Jeste, svetskije mi je kada prislonim karticu na ekran nego kada koristim onaj 'automat' za pravljenje rupa, ali to je to. A upravo ovaj sistem sa validacijom omogucava da napravis naplatu koja je kombinacija vremenskih karata i karata za neogranicenu voznju u jednom vozilu (sto je nesto sto, imajuci u vidu saobracajnu situaciju, najvise "lezi" Beogradu).Ovako sve izgleda samo jos kao neko dodatno drkanje.

Link to comment

Prodaja je sasvim solidna. Ako se zeli ici na stopostotnu naplatu, to u beogradskim uslovima voznje podrazumeva izivljavanje na putnicima koji su karte platili. Cak i u bolje organizovanim sistemima ne postoji stopostotna naplata: odusevio sam se kako se Parizanke svercuju u metrou, nasmese se ljubazno, stanu kod onih vratanca za ulaz-izlaz, i koja se rucno otvaraju sa samo jedne strane, i ocekuju da ih pustis unutra. Pa kako da ih ne pustis, kad su kao iz pesme Zorza Brasansa :) Meni se cini realnim scenario da je doslo do nekog loma u upravljackoj strukturi i da se sada pokusava brzo povecanje profita po svaku cenu.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Meni se cini realnim scenario da je doslo do nekog loma u upravljackoj strukturi i da se sada pokusava brzo povecanje profita po svaku cenu.
Ili nas (ko zna) drndaju po principu dobrog i lošeg policajca.Neće me čuditi ako preko noći sve proradi besprekorno (uredni polasci, čisti autobusi, dnevne karte) i onda se pojavi Đilas i objavi kako su se Beograđani oduševljeno privikli, i kako je red uveden. Živeo Đilas, taj koji uvodi red i radi nešto u ovom gradu.
Link to comment

Jako su nervozni vozaci u poslednje vreme, desava se svasta tamo izgleda. Siroti vozaci :(

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...