Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=07&dd=19&nav_category=12&nav_id=627895
"Ljudi misle da imaju neka posebna prava. Mislim da oni ljudi koji poseduju karte i pretplatne legitimacije oni nemaju razgloga da se svađaju, nego oni koji smatraju da kao i do sada mogu da se besplatno voze na račun drugih. Što mislim da nije u redu, oni koji koriste neke usluge potrebno je da plate. Nikako da ne zaborave da besplatnog ručka nema, jer ako neko ne plaća plati neko drugi, bilo kroz cenu kartu bilo kroz subvenciju", objašnjava Ožegović.
Link to comment
GSP je na mojoj stanici efektno resio problem nepostovanja voznog reda.Pogadjate, skinuli su vozni red sa tabli. Masala.
Na nekoj od početnih stanica (okretnica)?Mislim da su po nekom zakonu obavezni da imaju javno istaknute redove vožnje.Baš me zanima kada će i kako će Đilas da se oglasi ovim povodom, za sada se iskusno primirio.Da li će se nadovezati na plitku Ožegovićevu demagogiju, ili ćemo čuti jake reči o redu, znoju i suzama.
Link to comment
Baš me zanima kada će i kako će Đilas da se oglasi ovim povodom, za sada se iskusno primirio.Da li će se nadovezati na plitku Ožegovićevu demagogiju, ili ćemo čuti jake reči o redu, znoju i suzama.
djilas iskusno zrvuje pijuna za inicijativu.pre ili kasnije ce da kazne tog ozegovica (prebacivanjem u neki drugi upravni odbor) a djile ce reci da su studenti bili u pravu.
Link to comment

Zugorosh je u pravu: samo bojkot njihovih "usluga" može da im dopre do novčanika.Nevolja je što je Beograd takav kakav je, pa mnogi ne mogu ni kolima ni peške. A blokadama ulica se ništa ne postiže.Ako ovi iz BusPlusa nastave ovako uz podršku Grada, a građani pojedinačno pruže neki otpor - može da se desi neko veliko sranje. Kako bi dobro bilo kad bi postojala grupa advokata koja bi zastupala građane u sporovima kod ovakvih situacija.. Još bi bolje bilo kad bi postojali sudovi..edit: Beograd: Pet osoba jutros povređeno u naglom kočenju autobusa

Edited by CTale
Link to comment
...Kako bi dobro bilo kad bi postojala grupa advokata koja bi zastupala građane u sporovima kod ovakvih situacija.. Još bi bolje bilo kad bi postojali sudovi..
Maštam: kad bi ovo bila normalnija država...Mogla bi da se obara odluka gradskih vlasti o zoniranju parking mesta dalje od centra grada, donete bez ikakve potrebe i bez stručne studije, bez izradnje javnih garaža, bez ikakve protivusluge, samo sa ciljem da otme još para za gradsku i partijsku kasu...Jednostavno, ne bi niko mogao da nas tako lako jebe i krade i pritom laže kako je to za naše dobro.
Link to comment

Danas Ozegovic u Pressu ladno govori o ukidanju linija sa nedovoljno putnika. Alo majmuncino, nije GSP tvoja trafika mater ti jebem i tebi i Djilasu, pa da ukidate linije kao da sklanjate zvake sa rafova.Sada se pokusava stvoriti predstava da je poluprazan autobus nesto strasno lose, i da gradjani budu besni kad vide prazna mesta u autobusu. I sto je najgore, uspece u tome.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

da li se ikada pričalo o tome da se privatizuje gsp i da je negde uopšte gradski prevoz u rukama privatnih firmi ?meni nekako ovo liči na neko šminkanje, onda se ukinu linije gde god nije gužvetina ili se bar smanji broj polazaka i onda se poveća profitabilnost i onda se proda.

Link to comment
Zugorosh je u pravu: samo bojkot njihovih "usluga" može da im dopre do novčanika.Nevolja je što je Beograd takav kakav je, pa mnogi ne mogu ni kolima ni peške. A blokadama ulica se ništa ne postiže.Ako ovi iz BusPlusa nastave ovako uz podršku Grada, a građani pojedinačno pruže neki otpor - može da se desi neko veliko sranje. Kako bi dobro bilo kad bi postojala grupa advokata koja bi zastupala građane u sporovima kod ovakvih situacija.. Još bi bolje bilo kad bi postojali sudovi..
Ovo kad bi moglo.... procvetali bi!
da li se ikada pričalo o tome da se privatizuje gsp i da je negde uopšte gradski prevoz u rukama privatnih firmi ?meni nekako ovo liči na neko šminkanje, onda se ukinu linije gde god nije gužvetina ili se bar smanji broj polazaka i onda se poveća profitabilnost i onda se proda.
ček, hoćeš da kažeš da bi neko bio u stanju proda/kupi samo jednu liniju?Nešto kao linija 31 bila pre neku godinu? Edited by eye of the beholder
Link to comment

Djuro, druze, ako postujes na ovoj temi samo da bi provocirao ljude, sajsi. Ako pak ozbiljno mislis ono sto pises, opet sajsi. Dabovic ti objasnio zasto, ako postoji dilema.

Link to comment
u Pressu
Više od 1.300 vozila dnevno ima 30.000 polazaka. Prosečan broj stanica po svakoj liniji je 25. Sve ovo daje računicu da se u gradu napravi u proseku dva miliona vožnji.
Šta je novinar hteo da kaže? Ako ima 30 k polazaka onda ima isto toliko vožnji, ne kapiram ovu brojku od 2 meleona.
Link to comment
ček, hoćeš da kažeš da bi neko bio u stanju proda/kupi samo jednu liniju?Nešto kao linija 31 bila pre neku godinu?
ne baš. mislim da li postoji ideja u nečijem mozgu da se proda ceo gsp, a da se pre toga učini profitabilnijim tako što bi se odbacile linije na kojoj putnici nisu spakovani kao sardine.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...