Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

nego, sta kaze studio b, ide li to prevaspitavanje, koliko jos dok se ljudi ne nauce da sami ulaze na prednja vrata i placaju kartu?
Da bre i sve pitaju jel ima još karata i još prednjih vrata da i na njih uđu
Đuro, da li je moguće da ti u celoj ovoj priči ovih dana jedino smeta to što ljudi ne ulaze tamo gde je to predviđeno? Ne smetaju ti posteri u vozilima, ne smeta ti način na koji je Apex pobedio na tenderu, ne smeta ti zaustavljanje vozila i do 15 minuta na stanicama u špicu kada ljudi idu na posao, da ne nabrajam dalje?!
To ti je sve isto kao kad avionom ideš na posao svaki dan.
Pa kakvi su to prioriteti ako je bitnije povećati prihode Apexu nego preispitati kako je taj Apex dobio posao?
Propisi su propisi. Ako je neko, recimo, pokrao izbore, to ne znači da ti sad imaš pravo da ne poštuješ tu vlast. Ima ko će o tome da misli. Ako te policajac bez razloga mlatne po glavi ti i dalje sledećeg momenta moraš da mu pokažeš LK ako je traži (pogotovo onda). Nije bitno ko je prvi prekršio zakon. Ropski mentalitet. Edited by MancMellow
Link to comment
jos malo jerbo su stvari vrlo jednostavne:1. kupis kartu2. overis pri ulasku3. udjes tamo gde pise "ulaz" i izadjes tamo gde pise "izlaz".naucice ljudi (iako smo Srbi - dodao bi pok.Patrijarh)pa nije to neka statijaznam nuklearna fizika ili molekularna biologija, kakoseveckaze.
Izvini ako sam indiskretan, ali moram da pitam: voziš li se ti GSP-om na dnevnoj bazi, oko špica? Ideš li na posao autobusom ili tramvajem ili trolejbusom?
Link to comment
Đuro, da li je moguće da ti u celoj ovoj priči ovih dana jedino smeta to što ljudi ne ulaze tamo gde je to predviđeno? Ne smetaju ti posteri u vozilima, ne smeta ti način na koji je Apex pobedio na tenderu, ne smeta ti zaustavljanje vozila i do 15 minuta na stanicama u špicu kada ljudi idu na posao, da ne nabrajam dalje?!
mala je to zrtva zarad opsteg prosperiteta.
Plaćam prevoz, ulazima na odgovarajuča vrata kada je to izvodljivo, izlazim na srednja vrata kada je to izvodljivo i pristojno prema ostalim putnicima, ali daj, nemoj me zajebavati da je ovo što Direkcija i Apex rade na nivou čovekovog dostojanstva (iako je Srbin, dodao bi pok.Patrijarh).
oni su turci, na njih se ne odnose reci pok.Patrijarha

Djurino citiranje pok.Patrijarha :Hail: :Hail: :Hail:

Link to comment
Kako li cemo mi iz unutrasnjosti tek to da shvatimo, kad tehnicki napredni beogradjani nisu u stanju? U nas lokalac preko Levcha ulazi se degod, sednes, pokrijes lice musavom zavesom da te ne bije sunce uglavu i polako dzonjkas, povremeno se trgnes i pitas jel se na ovu skidamo, il, majstore, jel prosla Sabanta? s klimom uglavnom problem nemamo...al sam cuo da ce do 2018 neki autobusi i kod nas da imaju klimu!! Karte u busu prodaje Sneza, ovde se svi znamo po imenu, pa se lepo ispricamo, kako zena, deca, ili, ej Snezo, zaboraveo sam slajpik u drugije gaca, pa cu ti platim sutra kad krenem u varos po so i gas. I to je nas palanacki zivot...bez validiranja. Mada voleo bih ja da vidim kako to samo pipnes i klikne! Dolazicu na neke preglede, jer u Jagodini ne radi skener, pa moram dobro da se spremim, evo sad iscitavam sve od pocetka.
:isuse:
Link to comment
Đuro, da li je moguće da ti u celoj ovoj priči ovih dana jedino smeta to što ljudi ne ulaze tamo gde je to predviđeno? Ne smetaju ti posteri u vozilima, ne smeta ti način na koji je Apex pobedio na tenderu, ne smeta ti zaustavljanje vozila i do 15 minuta na stanicama u špicu kada ljudi idu na posao, da ne nabrajam dalje?!Pa kakvi su to prioriteti ako je bitnije povećati prihode Apexu nego preispitati kako je taj Apex dobio posao?Plaćam prevoz, ulazima na odgovarajuča vrata kada je to izvodljivo, izlazim na srednja vrata kada je to izvodljivo i pristojno prema ostalim putnicima, ali daj, nemoj me zajebavati da je ovo što Direkcija i Apex rade na nivou čovekovog dostojanstva (iako je Srbin, dodao bi pok.Patrijarh).
smeta mi Pejsi, sve sto si naveo, veruj mi.meni, kao malom coveku, najvise u Srbiji smeta bahatost i kurcenje. ja znam da ti placas, znam da ne preskaces preko drugih, znam da postujes ta smesno jednostavna pravila (cak i kada to, naizgled, nije izvodljivo). ali isto tako znamo i ti i ja da ti i ljudi poput tebe ne cine vecinu u ovoj zemlji. ljudi vole da prevare, da pregaze preko drugoga, da ne plate.daj da se mi ponasamo kulturno, da postujemo ta jednostavna pravila, da ne pravimo problem oko toga.realno, ovo sto rade je izdrkavanje i izivljavanje ali ce prestati za dan/dva/tri/pet. kontrole ce biti brze&efikasnije cim se ljudi malo naviknu i pocnu da postuju par jednostavnih pravila. a ovo u vezi Apexa je standardno skandalozno. medjutim, ne mozemo se pozivati na korupciju i time opravdavati vlastito bahato ponasanje.uostalom, debela vecina je glasala za Djilasa pre samo dva meseca. time je gomila valjda jasno stavila do znanja svima nama da je super sve ono sto je uradio u protekle 4 godine, BusPlus by Apex included. zar ne?
Link to comment
smeta mi Pejsi, sve sto si naveo, veruj mi.meni, kao malom coveku, najvise u Srbiji smeta bahatost i kurcenje. ja znam da ti placas, znam da ne preskaces preko drugih, znam da postujes ta smesno jednostavna pravila (cak i kada to, naizgled, nije izvodljivo). ali isto tako znamo i ti i ja da ti i ljudi poput tebe ne cine vecinu u ovoj zemlji. ljudi vole da prevare, da pregaze preko drugoga, da ne plate.daj da se mi ponasamo kulturno, da postujemo ta jednostavna pravila, da ne pravimo problem oko toga.realno, ovo sto rade je izdrkavanje i izivljavanje ali ce prestati za dan/dva/tri/pet. kontrole ce biti brze&efikasnije cim se ljudi malo naviknu i pocnu da postuju par jednostavnih pravila. a ovo u vezi Apexa je standardno skandalozno. medjutim, ne mozemo se pozivati na korupciju i time opravdavati vlastito bahato ponasanje.uostalom, debela vecina je glasala za Djilasa pre samo dva meseca. time je gomila valjda jasno stavila do znanja svima nama da je super sve ono sto je uradio u protekle 4 godine, BusPlus by Apex included. zar ne?
A zasto, umesto ovolikog mlacenja prazne slame, ne probas da odgovoris na jedno jednostavno pitanje: iz kog razloga GSP ne postuje red voznje koji je sam sebi propisao?
Link to comment
meni, kao malom coveku, najvise u Srbiji smeta bahatost i kurcenje. ja znam da ti placas, znam da ne preskaces preko drugih, znam da postujes ta smesno jednostavna pravila (cak i kada to, naizgled, nije izvodljivo). ali isto tako znamo i ti i ja da ti i ljudi poput tebe ne cine vecinu u ovoj zemlji. ljudi vole da prevare, da pregaze preko drugoga, da ne plate.daj da se mi ponasamo kulturno, da postujemo ta jednostavna pravila, da ne pravimo problem oko toga.realno, ovo sto rade je izdrkavanje i izivljavanje ali ce prestati za dan/dva/tri/pet. kontrole ce biti brze&efikasnije cim se ljudi malo naviknu i pocnu da postuju par jednostavnih pravila. a ovo u vezi Apexa je standardno skandalozno. medjutim, ne mozemo se pozivati na korupciju i time opravdavati vlastito bahato ponasanje.
brkas par stvari:a) da je problem u kontrolama - nije. problem je u kontrolama koje blokiraju autobuse u stanici na po 10-15-20 minuta, koji stoje u koloni, onemogucavaju ljudima da izadju dok ne sacekaju svoj red za kontrolu, blokiraju saobracaj, izazivaju haos.b) da treba tolerisati nesto sto je izivljavanje samo zato sto ce proci za par dana. jer mozda i nece.c) da je u redu sto gsp/bus+ uvodi besmisleno pravilo o podobnim vratima bez da obezbedi dovoljno autobusa koje bi omogucilo gradjanima da postuju to pravilo. i onda ga uteruje na silu, jer su u mogucnosti.
Link to comment

ja imam proliv mozga od shvatanja 'gradjanske poslusnosti' kao nekakve vrednosti. a ovo u vezi sa glasanjem za djilasa sa sve apexom je debilitating, zato sto:1. srpski glasac je ocajno informisan u vezi sa desavanjima relevantnim za njegov politicki izbor.2. sve i da je znao svaki djilasov i protivnikov greh, glasanje za djilasa ga ne abolira od tog greha zbog toga sto je neko drugi potencijalno spremniji na gore stvari.

Link to comment
brkas par stvari:a) da je problem u kontrolama - nije. problem je u kontrolama koje blokiraju autobuse u stanici na po 10-15-20 minuta, koji stoje u koloni, onemogucavaju ljudima da izadju dok ne sacekaju svoj red za kontrolu, blokiraju saobracaj, izazivaju haos.b) da treba tolerisati nesto sto je izivljavanje samo zato sto ce proci za par dana. jer mozda i nece.c) da je u redu sto gsp/bus+ uvodi besmisleno pravilo o podobnim vratima bez da obezbedi dovoljno autobusa koje bi omogucilo gradjanima da postuju to pravilo. i onda ga uteruje na silu, jer su u mogucnosti.
+1
Link to comment
meni, kao malom coveku, najvise u Srbiji smeta bahatost i kurcenje.
Po ovome sto pises tebi ne smeta kurcenje. Ili mozda ne kapiras tu rec ili nisi svestan ko se ovde kurci. O bahatosti ne zelim ni da pricam, posto tek to ne razumes.
Link to comment

meni je strašno da se ljudima moraju CRTATI te stvari, kao, da se ne bunimo jer treba da se plaća karta za prevoz i da se ulazi na ta i ta vrata, nego zato što sve ovo predstavlja evolucioni korak unazad kad je prevoz u beogradu u pitanju (zbog narečenih zadržavanja, gužvi, svega). i zbog poslovičnog tretiranja građana kao nekih tamo nikogovića 15. reda. meni je fascinatna brojka ljudi, onih koji žive u ovoj istoj srbiji, dišu isti vazduh, a koji se prave pametni, izgovaraju/pišu sve neke "niđe veze" nebuloze; krasi ih ta izvanredna nemogućnost povezivanja stvari! ja, dakle, zaista ne mogu čudu da se načudim... :isuse::huh:

Edited by kunderina_sabina
Link to comment
Izvini ako sam indiskretan, ali moram da pitam: voziš li se ti GSP-om na dnevnoj bazi, oko špica? Ideš li na posao autobusom ili tramvajem ili trolejbusom?
iju naopako, pa naravno da ne. srecom.a i dobro je da se ne vozim - tada bi moje misljenje bilo poput onih lajkovanih na Blicu i B92:"To da svugde funkcioniše nije tačno. Kao pravilo postoji, ali da se svugde poštuje, ne poštuje se. Osim toga, ni u jednom većem gradu u Evropi autobusi nisu osnovna prevozna sredstva javnog prevoza. Osim toga, komentar sa taksijem i biciklom je izuzetno nezreo. Komentarišete kao da ne znate u kojoj zemlji živite, kao da ne znate kolike su prosečne plate, kao da nemate pojma da te iste plate mesecima kasne i kao da nemate predstavu o tome da većina ljudi do posla prelazi put koji je mnogo duži od onog koji bi mogli da pređu biciklom (o tome da Bg nije ceo u ravnici, naprotiv, da ne govorimo)""A kako ja da tolerantno predjem preko milion ljudi da bih izasao? Imam 2 metra i 100 kila i mogu da kazem da je ovo diskriminacija.. Moram da gazim nekoga da bih izasao, a sta ako idem 2 stanice?? Da udjem i da krenem istog trenutka da se probijam, iako sam na vratima? Glupo. Beograd nema alternativni prevoz i ovakvi eksperimenti nikad nece uspeti.""Tako su i Jevreji ulazili u gasne komore, isto tako lepo uredjeno...""Ovo je izvodljivo samo u teoriji. Ne pada mi na pamet da mislim gde cu da udjem ili izadjem i ukojoj zoni. Placam i hocu da ulazim i izlazim na sva vrata""Ja krecem u srednju i ne pada mi na pamet da kupujem kartu kao ni vecini mojih vrsnjaka.I u osnovnu sam kasnio zbog redovnog kasnjenja autobusa."
Link to comment

Znači, ne mogu da poverujem. Nema me nedelju dana i vidi šta se sve dešava po gradu.. :isuse:Nego, upravo se vrćem, a bus+ mi ostao kod kuće, na klaviru.Jel' ima tih tačkastih ridžovana na slaviji i c.krstu (prema periferiji)?

Link to comment
ja imam proliv mozga od shvatanja 'gradjanske poslusnosti' kao nekakve vrednosti. a ovo u vezi sa glasanjem za djilasa sa sve apexom je debilitating, zato sto:1. srpski glasac je ocajno informisan u vezi sa desavanjima relevantnim za njegov politicki izbor.2. sve i da je znao svaki djilasov i protivnikov greh, glasanje za djilasa ga ne abolira od tog greha zbog toga sto je neko drugi potencijalno spremniji na gore stvari.
"gradjanska poslusnost" nije nigde pomenuta, pogresno koristis tu rec. ovde nije rec o tome. ljudi svakodnevno ulaze tamo gde pise "ulaz" a izlaze tamo gde pise "izlaz" - zasto je to problem u GSP?a ovo sto si napisala pod 1 i 2 je jevtin pokusaj odbacivanja odgovornosti glasackog tela.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...