Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Pa valjda na ono 54 mesta za sedenje, 119 za stajanje....
Ekipa koja je osmislila plakat treba da se vrati u treći razred osnovne, da nauči osnovne matematičke pojmove i operacije. Jutros.....Na Banjici ulazi pet kontrolora. Svi putnici su imali karte, nije bilo incidenata. Autobus je stajao 5 minuta u stanici dok to nije bilo provereno. Zašto li smo svi skupa izgubili tih 5 minuta, nije mi jasno, obzirom da je do sada kontrola obavljala posao u toku vožnje. Sinoć na okretnici na Slaviji majstor vozač je otvorio samo prednja vrata za ulaženje. Naravno, oni koji se voze beogradskim prevozom znaju šta to znači - bila je otvorena samo leva polovina vrata na visokopodnom autobusu, pa je ulaženje bilo zbog toga otežano. Vozač autobusa naravno nije ovlašćen da nam kontroliše markice - taj posao je autsorsovan firmi koja je u danu podnošenja dokumentacije za 1 posve profesionalno obavljen konkurs imala ukupno 1 zaposlenu osobu - pa su ljudi ulazili bez validiranja jer bi bilo apsurdno da zadržavaju 30+ ljudi ispred autobusa u kojem postoji dovoljno validatora da se marva validira nakon ukrcavanja.Ožegoviću i tviter fanovima uvođenja reda želim da se svaki dan voze 20km u gradskom autobusu. Mislim da je to fer sa moje strane. Edited by pacey defender
Link to comment
...Ožegoviću i tviter fanovima uvođenja reda želim da se svaki dan voze 20km u gradskom autobusu. Mislim da je to fer sa moje strane.
Samo ako je sa presedanjima.
Link to comment
- taj posao je autsorsovan firmi koja je u danu podnošenja dokumentacije za 1 posve profesionalno obavljen konkurs imala ukupno 1 zaposlenu osobu
Pa to je klasika Srbije - oni koji su za zatvor uče nekoga redu i poretku i objašnjavaju nekome kako je nešto "u svetu". Edited by MancMellow
Link to comment
koristio sam gradski prevoz pošto mi je firmica plaćala isti, međutim od kada je bus plus zaživeo sve je to počelo da me previše nervira i rešio sam da investiram u gradski auto, te kupih punto jtd u odvratnom stanju za smešnu cifru, ali troši 5,2l/100 km gradske vožnje, a čak ima i klimuu firmi sam tražio da mi više ne plaćaju prevoz, što su mi i uslišilitako da sada ne dam ni dinar bus plusu i nečasno stečenom monopolu na gradski prevozznam da sam verovatno redak slučaj, ali jedini način je neplaćanjepa ko nađe način, doprineo je, makar malo
Lepo rekoh, GSP = Gradjanine sam se prevezi
Link to comment

Secerana pre 2 minuta: nema guzve, brza racija, odveli lika sto sedeo do mene. Mladi japi, pantalone, kosulja. Ocigledno neiskusan u gsp-u. Nije se bunio.Cim su izasli kontrola+komunalna, mladi urbani mangup ulazi na srednja, ne validira i pritom to uzivo prenosi ortaku preko moba, uz opasku (odnosi se na kontrolu) "koji moroni".

Link to comment
tek sada su zvanično objavili da su ukinute stanice u Pop Lukinoj i Šest kaplara, a razlog je "radi bolje kontrole vozila"
Koja stanica u šest kaplara? Koja linija?Jbt, da li je moguće da privatna firma koja ima zadatak naplate karata može da određuje koja se vozila i stajališta ukidaju, koliko će autobus da stoji na stanici (dok ne prekontrolišu)?Odakle im tolika jebena ovlašćenja?I naravno, otkud privatnoj firmi pravo da koristi usluge komunalne policije?
Link to comment
Šest kaplara
sad svi busevi staju kod Dejtona. Nevezano za ovo, nije to tako loše jer se istovremeno može čekati i 16 i 65
Pop Lukinoj
ovo je stanica na brankovom :o ?inače, objašnjenje da se ukidaju stanice radi bolje kontrole je toliko idiotsko da nemam reči. umesto da se taj jedan zaposleni prilagodi postojećoj šemi, oni menjaju šemu zbog busplusa :isuse:
Link to comment
Koja stanica u šest kaplara? Koja linija?Jbt, da li je moguće da privatna firma koja ima zadatak naplate karata može da određuje koja se vozila i stajališta ukidaju, koliko će autobus da stoji na stanici (dok ne prekontrolišu)?Odakle im tolika jebena ovlašćenja?I naravno, otkud privatnoj firmi pravo da koristi usluge komunalne policije?
stanica za 77 i 65 pre dejtona.I stanica pre Brankovog za 75, 72, 15, 84....
Link to comment

Kud bi nam bio kraj kada bi makar 5% napora koji čine u kontroli, učinili i po pitanju redovnosti i čistoće vozila, očigledno mora da budu osnovane i ćerke firme, "po redu vožnje+" i "čista vozila+".PsNiko nije prokomentarisao, kako nova šema ulaska u vozilo i gužva koja se tom prilikom stvara ide u prilog džeparošima.

Link to comment

sve nesto imam utisak da ce ovo dovesti do opravdanog nezadovoljstva gradjana, te ce SPS biti prinudjen da ih zastiti tako sto ce izaci iz gradske vlasti (ili ce izboksovati za sebe jos osamstopesto bitnih polozaja u gradu)

Link to comment
Nikad nisam razumeo zasto su ukinuti kondukteri.Kao sto ne razumem ovoliko dreke oko ulaska na prednja vrata i pokazivanja karte vozacu. To postoji samo kod nas?
Sačekajmo prvu fudbalsku utakmicu u našim hramovima fudbala.
E vidis April, neko sa tvojom profilnom slikom bi trebalo da razmislja upravo ovako kao beatakeshi.Nije uopste slucajno sto su ovo pravilo poceli da sprovode u toku leta, kada dosta mladih i nije u Beogradu, vec na moru, selu itd. Zao mi je sto ova stoka zaista nije tako naivna kao sto pojedini ljudi misle, pa da su se zajebali i uveli ovo u toku fudbalske sezone.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...