Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

ne volim da se ponavljam, ali...557069_474756709204240_1702605678_n.jpginače, odlično mi je sve ovo što se dešava, očekivao sam kvalitetan raspad u glavama posle izbornog puknuća ali ovo što se dešava prevazilazi moje najluđe snove...

Link to comment
... da je najbolje prevoz funkcionisao kad su privatnici sami naplaćivali karte i imali svoje naplatioce u autobusima. Rasturio bih to leglo bašibozuka, nerada i javašluka od GSP-a za jedan dan, sve bi ih pootpuštao zajedno sa "turskom" firmom za naplatu.
+1Likovi u kineskim trenerkama i papučama, išli po autobusu i naplaćivali karte, realno to je za nas, nikom nije padalo na pamet da ne plati kartu. Jedino što su ubijali sa muzikom, to nije bilo lako preživeti.A GSP jednostavno treba ukinuti i ćao, pa šta nam bog da, ovo je čisto ludilo.
Link to comment
Likovi u kineskim trenerkama i papučama, išli po autobusu i naplaćivali karte, realno to je za nas, nikom nije padalo na pamet da ne plati kartu.
Nikad nisam razumeo zasto su ukinuti kondukteri.Kao sto ne razumem ovoliko dreke oko ulaska na prednja vrata i pokazivanja karte vozacu. To postoji samo kod nas?
Link to comment
Nikad nisam razumeo zasto su ukinuti kondukteri.Kao sto ne razumem ovoliko dreke oko ulaska na prednja vrata i pokazivanja karte vozacu. To postoji samo kod nas?
I ti, izgleda, pojma nemaš šta se dešava na stanicama i u vozilima.Kod Šećerane jutros još veći haos, još više autobusa u koloni. Slike ću postaviti popodne, nemm sad kabl™.Ono što je danas bilo drugačije u odnosu na juče su dve stvari:1. Kontrolori su zapravo uživali u maltretiranju svih u autobusu, uz podršku komunalne policije protivu onih koji bi hteli da kartu kupe kod vozača. Bilo je onemogućeno kupovanje karte kod vozača dok traje racija! Situacija je bila na ivici incidenta, par nekih putnika je šutiralo rukodržače insistirajući da autobus krene.2. Na Zelenom vencu se i dalje ulazi samo na prednja vrata, pored kojih stoji kontrolor i opominje putnike "da se otkucaju". Jedna gospođa je prošla pored validatora i nije "se otkucala". Kontrolor je ušao i opomenuo je, na šta je ona odgovorila da čeka vozača da bi kupila kartu. Dobila je odgovor da je "po novom propisu zabranjena kupovina karata kod vozača na početnim stanicama, može samo kad autobus bude van stanice".Ovo potonje je potpuna besmislica i nikako mi nije jasno kojoj budali mogu da padnu na pamet takve stvari, a još manje da je takva budala dovoljno moćna da takva ideja mora da se sprovodi.Druga besmislica je odabir stanice za ove masovne racije: pa realno nisu mogli da odaberu goru stanicu od one kod Šećerane. Tu je i raskrsnica gde se inače stvara gužva ka Banovom brdu i dalje, kao i iz pravca Obrenovca - sve i kad je na stanici protok "normalan". Manja bi se gužva sada stvarala samo da su odabrali sledeću, "Jugopetrol" stanicu za ovo iživljavanje.edit: Usporen saobraćajAko se ovako i sutra nastavi, cenim da će doći do "spontanog blokiranja saobraćajnica" na lokacijama ovih racija.Malo je reći da sam besan.Ne treba mi ovoliko stresa i nervoze ovako rano, 5 dana u nedelji. Edited by CTale
Link to comment
Kao sto ne razumem ovoliko dreke oko ulaska na prednja vrata i pokazivanja karte vozacu. To postoji samo kod nas?
Jesi li se ti juče vozio GSP-om? Jesi li video kolone od 20 autobusa?Očigledno da nisi
Link to comment

Ocigledno nije koristio usluge GSP-a poslednjih par decenija. Ali na sta bi licio ovaj forum kada bi ljudi imali barem maglovitu predstavu o onome o cemu pricaju?

Edited by Milogled Bluff
Link to comment
Nikad nisam razumeo zasto su ukinuti kondukteri.Kao sto ne razumem ovoliko dreke oko ulaska na prednja vrata i pokazivanja karte vozacu. To postoji samo kod nas?
Naravno da ne. Ulazio sam lično samo na prednja vrata, pokazivao nedeljnu kartu vozaču i govotio mu "ta" na izlasku iz autobusa skoro četiri godine. Uz dve maleeecke razlike:prvo, bar do 6 pm je dolazio po redu vožnje najčešće u minut, drugo, za mesec dana vožnje je čovek sa prosečnom platom zarađivao za 4-5 sati posla, a ovde zarađuje za bezmalo dva dana. Plus, posle 6 pm samo mogao autom da se parkiram besplatno na oko 70% mesta pored trotoara (gdegod je samo jedna žuta linija), dok ovde to mogu tek posle 21h, što je ogromna razlika. Po njihovim procenama (u GSP-u) oko 40% ljudi se švercuje - to znači da je prevoz skup. Da se bez karte vozi 5-10% stanovništva mogli bismo da govorimo o nekim "neodgovornim" građanima, ovako ne. Drugo, za to što naplaćuju pravoz je očajan - raspadnuto pola voznog parka, nema ih pola sata pa dođu tri vozila, ne mogu da kupim dnevnu ili nedeljnu kartu, ili na sat ili tri sata čime sam bukvalno kažnjen ako moram da presedam. Ukratko, pokušavaju da uvedu sve ono što ide na teret kupaca usluga što postoji u razvijenom svetu dok ono što ide na teret i u obavezu pružaoca usluga ne postoji ni u najavi. Uostalom baš me briga, živim na mestu odakle po centru mogu i peške da idem, a jedino kad idem kod roditelja u Zemun moram prevozom i to moram da menjam dva prevoza. Nemam markicu te onda ispada da do tamo i nazad treba da potrošim 240 dinara, što mi je više nego što treba da dam za gorivo kad idem kolima, što ću gledati da uglavnom i radim. Jel ideja da više ljudi koristi sopstveni umesto gradskog prevoza? Ok, nema problema.
Link to comment

zbog cega su uvedeni ti validatori i sva ta tehnologija, ako je i dalje potrebna ovolika kontrola?kontrolora ima vise nego autobusa, a tu je i ulaganje u sva ta sokocala, pa se pitam zar nije bilo jeftinije da se zaposli jedan kontrolor po vozilu i da se za sve ove novce dokupi jos po neki autobus. narocito ako je tacno to sto kazu ljudi, da vise nema onih nepojamnih guzvi iz 90-tih. uostalom, niko nije resio problem besplatnog jahanja i u jednom trenutku postaje ekonomski neopravdano dalje ulagati u pokusaje da se taj problem u celosti iskoreni, odnosno da se naplati bas svaka voznja.

Link to comment
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xbBXNPdvdsoHrvati objasnili :DInače, jutros kod Pančevca, red autobusa 16, 23, 25, ridžovani ulaze, a napolju komunalci drže stražu. Nije ni njima lako, znaju da su omražena sorta ovog trenutka. Trudili su se i bili brzi, ali džaba kad iza ima još 5 autobusa. Ludilo.Juče je kod Platoa bio organizovan protest protiv BusPlusa. Delili su cveće, nudili vozaču (drkoš nije hteo). Naravno, ulazilo se u trolu 29, i to samo na prednja vrata, TJ. POLOVINU ULAZA, išlo sporo. Bio je i tu neki fensi lik sa čistom belom košuljom i kul crnim cvikerima, ljubazan koliko svako može biti na pola sata. Pa se vozio sa nama i objašnjavao zašto je ovo neophodno. Bio je on i kul i duhovit i odgovarao na sva pitanja... al' džaba kad je izašao već na Terazijama. Tja, verovatno on ima službeni auto, a ovo je uradio zato što mora.Inače, potpuni debilizam je vozač, koji prvo otvara samo prednja vrata da ljudi uđu, a tek kroz minut srednja da ljudi izađu. U glavi su mi se rojile misli o teškim psovkama, te spominjanju šire i uže familije...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...