Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

koristio sam gradski prevoz pošto mi je firmica plaćala isti, međutim od kada je bus plus zaživeo sve je to počelo da me previše nervira i rešio sam da investiram u gradski auto, te kupih punto jtd u odvratnom stanju za smešnu cifru, ali troši 5,2l/100 km gradske vožnje, a čak ima i klimuu firmi sam tražio da mi više ne plaćaju prevoz, što su mi i uslišilitako da sada ne dam ni dinar bus plusu i nečasno stečenom monopolu na gradski prevozznam da sam verovatno redak slučaj, ali jedini način je neplaćanjepa ko nađe način, doprineo je, makar malo

Link to comment

Beogradsko saobracajno, BusPlus, gradjani, validatori, 'oce validira, nece validira, dzukela ko nece i Evropejac ko 'oce – i obrnuto – naravno, sve je to smuti pa prospi.Ima jedna stvar pre svih ostalih kada je odnos prema plati-pa-se-vozi danas i ovde u pitanju: ljudi, narod, masa, stoka se ponasaju i jos vise treba da se ponasaju kako se ponasaju.Da se svercuju, dzabe voze, ne validiraju, jer im ova drzava toliko dodje i toliko ima da se pomuci da svojim gradjanima dokaze da je uopste vredna da je ma ko uzme za ozbiljno.I da se tek tada, ali tek tada i to posle duzeg razmisljanja, kvalifikuje da je gradjani pocnu da tretiraju i prema njoj se ponasaju kako to ozbiljnoj drzavi i prilici.Naime, toliko je jajarila i sibicarila i jos uvek jajari i sibicari, a nista ne pokazuje da ima nameru da ne samo prestane s tim, nego uopste stane, stavi prst na celo, pokusa da se zamisli i promeni nesto.Od – nabrajam ofrlje – zamene nikom potrebnih licnih karti, cene po kojoj je to radila i nacina na koji je to radila, preko novih registarskih tablica, pasosa, muljanja sa zdravstvenim knjizicama i – koga ne mrzi neka dopunjava spisak.Umesto toga, ona gradjane – kada joj to odgovara – gura u semu zvanu pa-tako-se-radi-u-evropi ili nikako-ne-mozemo-u-evropu-ako-to-ne-uradimo-bas-ovako-i-nikako-drugacije, na nos im nabija modernizacije tamo gde modernizacijama mesto nije.Tako da mu – u neku ruku – neplacanje prevoza kad god se to moze svim angazovanim akrepima uprkos – od kontrolora, preko pripadajuceg marketinga do specijalnih poluprivatnih policija - dodje kao neka vrsta gradjanske obaveze.Obaveze suprotstavljene iznegovanom pseudomodernizmu i pseudoevropejstvu onih koji bi Beograd da vide ili ga vec vide kao Airport City kojim besumno klize poluprazni spanski tramvaji u kojima putnici sede i citaju bogato ilustrovane casopise ili caskaju mobilnim telefonima gabarita vecih od onih ridzovanskih andrmolja.Da skratim: ovaj znojavi i iznervirani, plasticnim kesama natovareni narod je ovoj drzavi zadnjih par desetina godina dao toliko kredita i istrpeo toliko toga da sada ne samo da moze, nego ima puno pravo da se vozi onako kako moze – jer cini mi se da malo ko shvata vrednost tih pisljivih par stotina dinara potrebnih za jednodnevni prevoz – i kako hoce, jer i ono sto nije platio prilikom ulaska u vozilo vec platio drzavi.Finansirao je kao poreski obveznik.Drzavu koja je u ovom gradu od parking firme napravila profitabilnu kompaniju umesto da je napravila strategiju javnog prevoza i smanjenja saobracajnih guzvi u centru stimulisanjem koriscenja javnog prevoza i koja je promenila izgled grada po sistemu gde god nadjes zgodno mesto ti parking zasadi. I naplati.Drzavi koja obavezno davanje na znanje gradjanima svojih sopstvenih zakona i propisa naplacuje, negde oko 25-30,000 godisnje i u kojoj je firma koja to radi – Sluzbeni glasnik – uspesna da ne moze uspesnija biti i profitabilna da ne moze profitabilnija biti kompanija ciji se predsednik UO visoko kotira u trenutno aktuelnim raspodelama izbornog cara koji ce – bas kao i sve drugo – da finansiraju oni izbezumljeni gradjani kojima je na putu u Evropu kojim ih vode ostalo samo da nauce – da se voze.Kao da ih dovoljno ne voze i ovako.Vozaju, da budem precizan.

Link to comment
:Hail: 16 godina svaki mesec kao poslednji časni degen ovoj nečasnoj maćehi plaćam markicu, da bih danas doživela da me u dva prevoza zaustavljaju na 10-ak minuta, ni krivu ni dužnu. i ja ću sad da rabim ove privatne prevoznike i kombije, uđeš i izađeš k'o čo'ek, a u GeEsPeu ima 'a se švercujem. cool.gif
Link to comment
Timofejev & STB :Hail: Oce li biti i "dnevnikov dodatak" o BUS PLUS akciji ?
Trebalo bi. Ovi ostali rušitelji države su se ili nešto odaljili i obezbedili ili baš i nisu za fajt. Ostali su samo šverceri u GSP-u. Koče modernizaciju gradskog prevoza, kao i celog Beograda. I Srbije.
Link to comment

Ovo je definitivno previse. Neko treba na bilo koji nacin da objasni ekipici koja vodi GSP/Grad da gradjani nisu tu zbog njih i njihovih fix ideja, koje ne uspevaju. Ako nisu u stanju da rese problem bez krajnje neprimerenog ponasanja i tretiranja kao marve onih, koji ih placaju, neka ustupe mesto nekom ko ume. Treba neko da ih zapita "Vase radno mesto je ukinuto?". "Niste ni za kurac?" "Ljudi koji ne umeju da rese nijedan problem nam nisu neophodni. Zbogom"

Edited by Venom
Link to comment
Ne razumem ovaj plakat na više nivoa... Za početak, 30% od čega? :huh:
alo vamo, ja sam prva pocela sa nerazumevanjem :fashisto:nek objasni neko meni, pa cu i ja vama.i recite mi da je fotomontaza :unsure: ili makar njuznetovska posalica?
Link to comment

Samo da napišem i ja nešto kako je u troli (ne zglobnoj). Znači, ja sam zaključio da je ulaz na zadnja i prednja vrata ali ne lezi vraže samo je na prednja (ovo za zadnja važi samo za zglobne iste) i sad je u špicu ceremonija ovakva ulazi dvadesetak ljudi, svaki staje pored validatora koji radi ili ne radi (moraš više puta da pritisneš) i na kraju se po stanici izgubi par minuta vremena...i to vam je uz sve navikavanje i korišćenje pravila (koja se normalno ne poštuju ali ima neki baja pa ti ne da duđeš na srednja i zadnja)...da ne govorim kako su vrata na troli (prednja) u suštini samo pola istih u odnosu na ostala, kako je prolaz do sredine i kraja trole skučen itd.

Link to comment

čist bezobrazluk i zaplašivanje naroda!Ovo bi trebalo da znači da ako se ka Vidikovcu opadne validacija ukidaju 53ku. I šta će nam i onako ide kao 23ka, samo kraće!Hoće početi i stanice da ukidaju?Šta još može da im padne na pamet?edit:koliko ima ovih plakata?

Edited by eye of the beholder
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...