Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Mozda je to povezano sa cinjenicom da NS ima bar 5 puta manje stanovnika od Beograda i isto toliko puta bolju saobracajnu infrastrukturu?Inace, i ovom cudu predvidjam trajanje od 3 dana. Nekoliko teskih telesnih povreda nanetih kontrolorima i za koju nedelju se niko vise nece ni secati ovog mega idiotizma.

Link to comment
A osamdesetih ili početkom devedesetih godina u NS? Da li se tada ulazilo na prednja vrata?
devedesetih je prvo uvedeno pravilo da se mora pokazati karta vozacu, ako se koristi pokazna tj mesecna. kasnije je iz tog pravila (i kao posledica uklanjanja konduktera iz zadnjeg dela zglobnih autobusa) nastalo ovo o ulasku samo na prednja vrata.
Link to comment
Mozda je to povezano sa cinjenicom da NS ima bar 5 puta manje stanovnika od Beograda i isto toliko puta bolju saobracajnu infrastrukturu?Inace, i ovom cudu predvidjam trajanje od 3 dana. Nekoliko teskih telesnih povreda nanetih kontrolorima i za koju nedelju se niko vise nece ni secati ovog mega idiotizma.
ja se uopste necu zacuditi ukoliko vec danas u hronici procitam kako je velik broj kontrolora obezglavljen zavrsio u hitnoj. nisu oni muceni nista krivi, al' da jebe jeza, posten svet je danas kasnio na svoje poslove 20ak min najmanje. vaistinu picvajz.
a jebo ga ti sad, logike ima u gradovima sa metroom, ali ne i u prenaseljenom gradu bez infrastrukture.
ko ponavlja tudje reci, jede govna iza peci -_-
Link to comment

Pozdrav iz pune dvadeset sedmice. Nema kontrole, nema nista, ali jedna gospodja se kao kravetina gura ka srednjim vratma i zvoca "ako su rekli na srednja, onda mora na srednja, svi se prave pametni".Gradjanka, slobodno i mislece ljudsko bice.

Link to comment
ko ponavlja tudje reci, jede govna iza peci -_-
Ne, nikako, samo sam studioznom, sveobuhvatnom i hladnokrvnom analizom problema dosao do istog zakljucka kao ti :fantom:
Link to comment

nikako da ukapiram cemu ovoliki bunt. sto je problem uci na prednja a izaci na zadnja vrata? kapiram da je zesci kretenizam ovo sto rade sa bitno povecanim kontrolama, zaustavljanjima i uterivanjem pravila na oruk al buniti se sto se ulazi na jedna vrata a izlazi na druga i svoditi to na nivo gubljenja slobode i izjednacavati sa zabranom prodaje alkohola je cisto preterivanje. e, da, ako je problem u nemogucnosti svercovanja - jebiga, svercovalo se decenijama, ucarilo se, sad vise nece moci. morao je doci i taj trenutak... mada, skoro sam siguran da ce se razni snaci vec nekako.

Link to comment
ko ponavlja tudje reci, jede govna iza peci -_-
Ne, nikako, samo sam studioznom, sveobuhvatnom i hladnokrvnom analizom problema dosao do istog zakljucka kao ti :fantom:
samo primecujem da vasi zanimljivi zakljucci podsecaju malo na nacin razmisljanja velimira ilica, kao ono kad zapad malo iziritira gradjane, pa je logicno da se spali po koja zgrada. tako isto i kad kontrolori iznerviraju putnike, logicno je da zavrse u hitnoj pomoci.
Link to comment
nikako da ukapiram cemu ovoliki bunt. sto je problem uci na prednja a izaci na zadnja vrata?
Problem je u tome sto su guzve u spicu takve da ne mozes da udjes ni na jedna vrata. O kretanju kroz autobus da ne govorimo.
Link to comment
samo primecujem da vasi zanimljivi zakljucci podsecaju malo na nacin razmisljanja velimira ilica, kao ono kad zapad malo iziritira gradjane, pa je logicno da se spali po koja zgrada. tako isto i kad kontrolori iznerviraju putnike, logicno je da zavrse u hitnoj pomoci.
Hajde budi tako dobar kao sto si iritantan pa me uputi gde sam ja to podrzao prebijanje kontrolora. Edited by Milogled Bluff
Link to comment
samo primecujem da vasi zanimljivi zakljucci podsecaju malo na nacin razmisljanja velimira ilica, kao ono kad zapad malo iziritira gradjane, pa je logicno da se spali po koja zgrada. tako isto i kad kontrolori iznerviraju putnike, logicno je da zavrse u hitnoj pomoci.
o jbt, ti izgleda procita samo ono sto si hteo.rekoh jasno da oni tu nista nisu krivi, ali razne velje ce im zasigurno doci glava posto nama, posteno validiranim gradjanima, ovakva sprdnja i nije neophodna. nemam nista protiv i da 50 kontrolora i komunalaca zaposedne jedan bus, ali u pokretu ako je ikako moguce jer ovo je cisto omalovazavanje. Edited by orderka
Link to comment

ni slucajno nisi podrzao, samo sam konstatovao koji je to pravac razmisljanja. mozda bi logicniji zakljucak nekoga ko veruje u pristojnost i mogucnost prilagodjavanja ljudi na nove okolnosti, bio da ce se gradjani navici na nova pravila posle odredjenog vremena.

Link to comment
Problem je u tome sto su guzve u spicu takve da ne mozes da udjes ni na jedna vrata. O kretanju kroz autobus da ne govorimo.
aha, izvinte... nisam se bas najbolje izrazio...bunt protiv toga mi je potpuno jasan, naravno. zato sam i rekao gore da je nacin na koji se pristupilo debilan. meni nije jasan generalni bunt protiv ulaska na prednja vrata a ne bunt protiv nasilnog uterivanja pravila. moguce da sam se zajebao sto ovde to pisem, nije mi utisak vezan za forum vec zalbe stizu sa svih strana. besne ljudi sto im je ukinuto ljudsko pravo da biraju na koja vrata da udju u bus, to mi nije jasno. a sve bi se moglo sasvim fino regulisati kad bi se ljudi usmeravali ka odgovarajucim vratima bez uterivanja sile i uz razumnu meru - polako, mimo guzve i u sledecih nekoliko meseci, da narod stvori naviku da ulazi gde treba. ovo s guranjem i uterivanjem je neopevana govnarija.
Link to comment

^^Ne, ne, ti kao pristojna gradjanka treba da se prilagodis novim okolnostima i naviknes se da teror kojem si decenijama izlozena od strane GSP-a postane jos veci. Jer tako je svuda u svetu. Propisi su propisi.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...