Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

mene živo zanima kako će to funkcionisati sa dečijim kolicima (pošto ni sada ne funkcioniše najsrećnije)Nemci (osim ponekih :fashisto: nastrojenih) npr puštaju kolica da ulaze na srednja vrata gde ima specijalno mesto za njih

Link to comment
mene živo zanima kako će to funkcionisati sa dečijim kolicima (pošto ni sada ne funkcioniše najsrećnije)Nemci (osim ponekih :fashisto: nastrojenih) npr puštaju kolica da ulaze na srednja vrata gde ima specijalno mesto za njih
Puštaće i ovde, neće to biti problem. Problem je što ne postoji osmišljen plan razvoja gradskog prevoza, što se vozila nabavljaju bez nekih standardizovanih zahteva u pogledu mesta, prohodnosti. Novotarije se smišljaju preko noći. Njihovi najnoviji autobusi, Ikarbusovi, škripe, lupaju, ne može se sesti na prvo sedište kod prednjih vrata, ne mogu se noge uglaviti, a to su sedišta za majke sa decom, i invalide valjda. Kad su naručivani ti busevi, garant nije bilo odluke o ulasku na ova ili ona vrata, to je iskočilo posle.Bojim se da se neće istrajati, da će kroz nekoliko meseci svi zaboraviti pravilo o ulazu-izlazu. Najgluplja stvar su izmišljanja pravila i nepoštovanje istih, oni čak ni naplatu ne smeju da dodledno sprovedu, čemu kontrola kojoj niko ne mora da pokaže kartu, koja ne može da kazni za šverc.
Link to comment

ima jedna japanska šesnaja sa vodopadom od klimauređaja u zadnjem kraju busa. to sve curi, prska po tri sedišta. ali dobro je što su na njoj označena ulazna i izlazna vrata.

Link to comment

Hteo sam danas da se prosetam do stanice da overim to ulaz-izlaz, ali me mrzelo.Tako da javljamo sutra kad overimo u real-time uslovima...

Link to comment

30 godina se cudim zasto GSP to nije izboksovao...u Puli su hteli da me lincuju kad sam usao na srednja vrata...samo je u Beogradu bilo dozvoljeno Braunovo kretanje po autobusima.

Link to comment

Prvi utisak. Vreme oko 11:30, lokacija, početna stanica trole na Studentskom trgu.Putnika, samo ja, posle nailaze još jedna žena i dete u kolicima.Ja sam ušla na prednja vrata, jer je samo ta otvorio. Žena sa detetom u kolicima je prišla srednjim i čekala jedno desetak sekundi, pa onda otišla do prednjih da ga pita jel hoće da joj otvori srednja vrata da uđe, onda je on nešto gunđao ( nisam čula šta), pa je ona rekla da kolica ne mogu da prođu kroz prednja vrata, e onda se on smilovao i otorio joj srednja vrata da uđe. Na svim satanicama do Slavije otvarao je samo prednja vrata, jer niko od nas nije pokazao tendenciju izlaska, a onda je morao da otori sva, jer se na Slaviji pokidala žica, pa je bio zastoj.Toliko.

Link to comment
Prvi utisak. Vreme oko 11:30, lokacija, početna stanica trole na Studentskom trgu.Putnika, samo ja, posle nailaze još jedna žena i dete u kolicima.Ja sam ušla na prednja vrata, jer je samo ta otvorio.
da li bi bilo drugacije da je otvorio sva? pravim psiholoski profil ;)
Link to comment
da li bi bilo drugacije da je otvorio sva? pravim psiholoski profil ;)
Ja bih ušla svakako na prednja ( na početnim stanicama se samo ta i otvaraju), ali poenta je u kolicima. Edited by Arkadija
Link to comment
30 godina se cudim zasto GSP to nije izboksovao...u Puli su hteli da me lincuju kad sam usao na srednja vrata...samo je u Beogradu bilo dozvoljeno Braunovo kretanje po autobusima.
A Pula i Beograd se daju porediti i po broju stanovnika i složenosti gradskog prevoza.Vozao sam se danas nekolicinom linija - nigde ništa, svi ignorišu, a kontrolora ni od korova. Šteta.
Link to comment
svi ignorišu
Šta tačno ignorišu? Ja sam se vozio danas 7-8x i samo jednom naleteo na bus na kom makar piše da tako treba, žuti dugački oblepljeni...
Link to comment
Šta tačno ignorišu? Ja sam se vozio danas 7-8x i samo jednom naleteo na bus na kom makar piše da tako treba, žuti dugački oblepljeni...
Ignorišu novo pravilo. Kaže mi drugar da je bila stalna kontrola u 23 i da je lik samo preusmeravao sa srednjih vrata, ali da nije kontrolisao nikakve karte. :D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...