Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

U zadnja 2-3 pricao sam sa 10-ak komsija/poznanika koji su stvarno "zabrinuti" novim sistemom validacije.Prakticno situacija je ovakva, iz njihove perspektive:-Ja sam do sada od pocetka uvodjenja potrosio ukupno 200 dinara na dopune, nisam kucao sem kada mi se ne isplati da silazim...Kako cu sada, meni je potpuno neisplativo da odvajam ~2000 din za markicu od tuzne plate...E da jel ce ovo "udjes sa strane - izadjes u sredini" biti samo na nekim linijama?

Link to comment
-Ja sam do sada od pocetka uvodjenja potrosio ukupno 200 dinara na dopune, nisam kucao sem kada mi se ne isplati da silazim...Kako cu sada, meni je potpuno neisplativo da odvajam ~2000 din za markicu od tuzne plate...
Ko kupuje markicu za zaposlene, godišnje izađe oko 300 evra, pa još ako su u kući dvoje koje rade i dete... izađe lepa suma... oko 700e ako se ne varam.I sad, neko uredno pljune tolike pare, a neko drugi se vozi džabe jer kontrolor ode kad mu ovaj kaže "jao, baš sam sad zaboravio, evo čim siđem...", uštedi sebi minimum 300e i šta znam, ode na more od toga. I posle neko ko je pošten ispadne apsolutni idiot.Tehnička rešenja su samo trebala da ubrzaju pravila igre koja se zove "voziš se ako si platio", a ovde je sve naopačke. Edited by Kelt
Link to comment

Nije da pravdam ljude, ali mnogima je plata od 300 evra nedosanjani san. Zamisli koji je bedak da shvatis da godisnje mesec i po dana radis samo za sugavuTM markicu.

Link to comment

Kakav je odnos prosecne plate u nekim glavnim gradovima i pune cene prevoza za mesec dana u tim gradovima? Ovde u Beogradu ako se ne varam prosecna neto plata je 40 000 RSD, sto znaci da puna cena markice cini oko 6-7 % iznosa neto plate.

Edited by pacey defender
Link to comment

beograd je jaci od londona :Hail:tamo tek od sada u tjubu ima neta i to ne svuda! succers!da ima tehnologije i da su pametni, treba da wi-fi uslove placanjem karte, ono, ako oces vifi, prislonis busplus na fon ili ljap, kao klonja u mekdonaldsu, tj. samo za musteriju u datom momentu. ^_^Inace, meni se jako dopada sto oni hoce da malo stvari dovedu u red, nisu im ideje bas najsjajnije, ali polako, vremenom ce doci na svoje (naravno, ukoliko istraju u nastojanju da urede stvar). Ovo za kolica i prednja vrata je stvarno bezvez i morali bi tu da dozvole izuzetak, kao sto je svuda slucaj. Verovatno i u Beogradu ima ovih polivnih buseva na kojima pored srednjih vrata stoji slicica invalidskih ili bebi kolica i znaju oni za to garant, samo im je promaklo.edit: ne radim za busplus, samo sam danas nesto puna razumevanja ^_^

Edited by Quince
Link to comment
Branko Radujko predsednik Upravnog odbora GSP "Beograd"Takođe, na sednici su izglasani i predsednici upravnih odbora pojedinih preduzeća koja su u nadležnosti grada. Tako je umesto Bojana Bovana koji je podneo ostavku na mesto predsednika upravnog odbora GSP "Beograd" došao Branko Radujko. Kako "Blic" nezvanično saznaje, Radujko neće primati nadoknadu za obavljanje te funkcije.
Link to comment
Da da. Hvala. U Zagrebu oko 5%, u Sidneju 2,5%, ako su podaci tačni.
čime dolazimo do toga da je prevoz u beogradu apsolutno preskup za lokalno stanovništvo
Link to comment
Ovde u Beogradu ako se ne varam prosecna neto plata je 40 000 RSD...
Očigledno sam završio u pogrešnim krugovima, meni informacija o prosečnoj plati od 40k deluje kao pljuc + smejanje u facu većini ljudi koje znam.
Link to comment
Prosečna zarada isplaćena u maju 2011. godine u Republici Srbiji iznosi 49064 dinara. U odnosu na prosečnu zaradu isplaćenu u aprilu 2011. godine, nominalno je manja za 10,0%, a realno za 10,4%. Prosečna zarada u Beogradu isplaćena za maj iznosila je 61686 dinara, nominalno je veća za 4,2%, dok je realno manja za 7,3%.Prosečna zarada bez poreza i doprinosa isplaćena u maju 2011. godine u Republici Srbiji iznosi 35362 dinara. U odnosu na prosečnu zaradu bez poreza i doprinosa isplaćenu u aprilu 2011. godine, nominalno je manja za 10,0%, a realno za 10,4%. U Beogradu, prosečna plata bez poreza i doprinosa iznosila je 44376 dinara, što je realan pad od 7,2%.
otprilike je tako
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...