Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Bio mi drugar pre neki dan i uzmem da mu pogledam kad je prvi Beovoz iz Pa za Bg. Odem na search i otvorim dva linka iz rezultata potrage, jedan koji vodi direktno na stranicu sa redom vožnje i jedan koji vodi na sajt železnica Srbije, sa kog klik na red vožnje vodi na onu prvu stranu, dakle istu. I tako imam dve iste strane otvorene ali kad ukucam (iste, naravno) početne i krajnje lokacije na obe, dobijam različite rezultate, tako da je po jednom prvi jutarnji voz u 5:45 a po drugom u 6:48. Gledamo obojica, ne možemo da verujemo kakav idiotizam, i na kraju je otišao kombijem.Sad pogledam ponovo, i sredili su grešku, oba linka daju iste rezultate.

Link to comment
Ovo boldovano me podseti - nisam skoro išla ''metroom'' da li je i dalje onakva provalija kada treba da uđeš/izađeš iz vagona. Meni je i kao devojci to bila frka, mogu samo da se zamislim sada sa klincima koji su skroz paranoični kada je u pitanju ''provalija'' a oni provalijom smatraju i stepenike kroz koje se vidi prethodni sprat?
Da, još uvek provalija. To neće baš biti pogodno za masovni prevoz. Ovamo stavljamo niskopodne autobuse, a ovde alpinizam... A kad produže liniju, stanica Tošin bunar bi trebalo makar da bude zakrpljena toliko da ne počinju odroni na stepeništu. A provalija, da je ne pominjemo.
Link to comment

Možda sam hejter, ali moram još da mračim.Linija 3 je izgleda nepovratno prepuštena autobusima. Ne sećam se kada je tramvaj poslednji put saobraćao na toj liniji. A stizalo se do Štajge baš brzo.

Link to comment
Možda sam hejter, ali moram još da mračim.Linija 3 je izgleda nepovratno prepuštena autobusima. Ne sećam se kada je tramvaj poslednji put saobraćao na toj liniji. A stizalo se do Štajge baš brzo.
Linija 3 je na stend-baju zbog gradnje petlje kod hipodroma, inace ce kasnije cela deonica biti obnovljena + tramvaji vraceni..
Link to comment
Nov sistem za naplatu voznih karata20. septembar 2010. | 17:12 | Izvor: Tanjug Beograd -- Direkcija za javni prevoz potpisala je ugovor o uvođenju novog sistema za naplatu karata i upravljanje vozilima u javnom prevozu putnika.Ugovori su potpisani sa kompanijama ''Apeks Solušn Tehnolodži'' i ''Lanus" iz Beograda i kompanijom ''Kent Kart" iz Istanbula, saopšteno je iz Gradske uprave.Novi sistem će se sastojati iz podsistema za upravljanje vozilima sa informisanjem putnika i podsistema za naplatu karata sa kontrolom putnika, a planira se da će biti uveden do kraja 2011. godinePodsistem za upravljanje vozilima će koristiti satelitski sistem za određivanje pozicije vozila (GPS), koju će bežičnim putem (GPRS) slati u operativni kontrolni centar.Prijemnici će biti ugrađeni u svako vozilo i na 30 sekundi će slati podatke o poziciji koje će prikupljati i obrađivati kontrolni centar i koje će prikazivati dispečerima, a svaki dispečer će pratiti i upravljati kretanjem oko 200 vozila.Podsistem za naplatu karata će biti realizovan pomoću beskontaktne plastične smart kartice, beskontaktne papirne smart karte i papirne karte za jednu vožnju.Beskontaktne smart karte imaju ugrađen mikroprocesor, memoriju i antenu pomoću koje komuniciraju sa uređajima na rastojanju do 10 centimetara.Karte će se validirati prilikom ulaska u vozilo i to prinošenjem uređaju koji će biti postavljen pored svih vrata u vozilu.Beskontaktne personalizovane karte moći će da se kupe na 25 prodajnih mesta opremljenih digitalnim fotoaparatom, računarom i štampačem za smart karte.Personalizovane i nepersonalizovane karte će moći da se dopune na 800 prodajnih mesta ili preko Interneta.Nakon uvođenja novog sistema, očekuje se veći nivo bezbednosti vozača i putnika, kao i smanjenje troškova funkcionisanja sistema prevoza, navodi se u saopštenju.
Link to comment
Linija 3 je na stend-baju zbog gradnje petlje kod hipodroma, inace ce kasnije cela deonica biti obnovljena + tramvaji vraceni..
Ma dobro, to je tako sada.Mislim da je od 2002. godine sve ukupno godinu dana radio tramvaj.
Link to comment
  • 1 month later...

Ne vredi! Nista ja ne kapiram ovu kartu! :DKoji bus da vatam od glavne autobuske stanice do sajma i posle od sajma do centra (ne znam, trg republike, knez, kalis...)?

Edited by Sludge Factory
Link to comment
Ne vredi! Nista ja ne kapiram ovu kartu! :DKoji bus da vatam od glavne autobuske stanice do sajma i posle od sajma do centra (ne znam, trg republike, knez, kalis...)?
51, 511... mislim samo nemoj 46. Tramvaji svi koji dodju na tu stranu idu, ako dodju do tamo.Od Sajma do grada - 23, 37, 58 (Skupstina-Posta, kako koji), 52, 53, 56 Zeleni venac. Nikako ne 88 ili 89.
Link to comment
Ne vredi! Nista ja ne kapiram ovu kartu! :DKoji bus da vatam od glavne autobuske stanice do sajma i posle od sajma do centra (ne znam, trg republike, knez, kalis...)?
1) tramvaj 12 ili bus 51, koje čekaš ispred ulaza na glavnu železničku. 2) nazad ti je najbolje da ideš sa 23 ili 58 busom i siđeš kod Skupštine. Možeš i 37, on te vodi ravno do Trga Republike (Slobode za čestite SePeOvce), ali njega ima da se načekaš. Takođe, #53 te vozi na pijacu Zeleni venac, odakle stižeš peške za 2 minuta do Trga Republike npr ili ako si Crnogorac, možeš i do Hotela Moskve da stigneš za isto vreme. Kupi karte za GSP u trafici (ima ih skoro svugde), jer su kod vozača duplo skuplje. Kupi kartu obavezno jer ridžovana ima jako puno.
Link to comment
Kupi kartu obavezno jer ridžovana ima jako puno.
fuck, el moguće da je baš tako stegnuta omča? u dobra stara neevropska vremena izleti u beograd su mi uvek ostajali u dragom sećanju jer u životu nisam kupio kartu, a retke kontrole koje sam sretao obično su bile sklone cenjkanju tako da sam prolazio sa kaznom u protivvrednosti 1 pivkana.beograđani, pretvarate se u novi sad. <_< Edited by Gonzo
Link to comment
Kupi karte za GSP u trafici (ima ih skoro svugde), jer su kod vozača duplo skuplje.
nema ih svuda, na terazijama, na bulevaru kod vuka vec 2-3 nedelje nema karata, te smo primorani da kupimo kod vozaca (duplo skuplje) ili da popricamo sa ridzovanima u smislu svadje :blush:afera!
Link to comment

Ja uvek imam kartu u dzepu, ono, za svaki slucaj. Koristim je samo ako vidim kontrolu da ulazi, a vrata su predaleko ili me mrzi da izlazim i cekam drugi autobus. U onim zutim prslucima ih je nemoguce promasiti. :heart:

Link to comment
Ja uvek imam kartu u dzepu, ono, za svaki slucaj. Koristim je samo ako vidim kontrolu da ulazi, a vrata su predaleko ili me mrzi da izlazim i cekam drugi autobus. U onim zutim prslucima ih je nemoguce promasiti. :heart:
ima i neobuchena ekipa, ne dajte se zavarati! od one vrste sto nasred busa glumi kuca-poso-ekrema nekoliko stanica, dok se pacijenti ne opuste, a onda iznenada isuche legitimaciju i bobov si!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...