Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

ne, to su redovne linije beovoza. u beovozu nikad nije ni važila ni jedna druga markica osim markice beovoza.barem ne u poslednjih 15ak godina.
djevojko ti ja mora da smo se i srijetali u tom bjelovozujel ti se desilo nekad da kad voz dolazi iz palanke, ti udjes u njega, a svi putnici izuveni sa nogama na sedistima, svi prozori zatvoreni + svi puse. krajnje nehumani uslovi
Link to comment

Beovoz i dalje postoji, postojao je sve vreme, samo je bio pod iskljucivom ingerencijom Zeleznica Srbije i (ne)delanjem tog javnog preduzeca se potpuno srozao i izgubio smisao kao javni prevoz (vozovi kasnili po par sati, ako je falilo negde kompozicija "vadilo se" iz voznog parka beovoza, itd.). Onda je grad odlucio da da kes da se sredi pruga po Beogradu, i da se rekonstruisu kompozicije, i da se sve integrise u ITS - bilo je i reci o tome da se osnuje zasebno preduzece za gradsku zeleznicu, ali izgleda se od toga odustalo u korist vrlo striktnog ugovora grada i ZS. Valjda je izabrano novo ime (ovo glupo "BG:VOZ") posto je prethodni 'brend' Beovoza bio nepovratno ostecen. Trebalo bi da vremenom BG:VOZ preuzme sve linije Beovoza - ali unutar gradskih granica (znaci Batajnica, Mladenovac, itd.). Djilas je rekao da ukoliko okolne opstine koje je Beovoz opsluzivao (pre svega Pancevo, ali i Pazove, Indjija, itd.) zele da novi BG:VOZ ide i do njih da ce morati da daju i same neki kes za kompozicije i prugu. Ako ne daju, verovatno vise nece biti Beovoza od/do Panceva npr. kada novi BG:VOZ preuzme sve linije. Sto je steta, jer koliko shvatam Pancevci su i najveci korisnici Beovoza.

Link to comment
vozovi kasnili po par sati
U najboljem slučaju. Neretko se dešavalo da voz "izuzetno ne saobraća"...
Sto je steta, jer koliko shvatam Pancevci su i najveci korisnici Beovoza.
Bili nekad, većina Pančevaca za koje znam da su redovno išli Beovozom se odavno opredelila za alternativne načine transporta. Mislim da su najveći korisnici Beovoza ljudi iz Beograda (i uže i šire okoline isključujući Pančevo) koji idu na pančevački buvljak, i njih će eventualno ukidanje Beovoza od/do Pančeva najviše pogoditi.
Link to comment

Meni se cini da je ovaj BG Voz odlicna stvar za grad Beograd. Kao sto su vec mnogi objasnjavali treba produziti ovu liniju i probati sa povezivanjem Mladenovca/Barajeva/Rsenika/Rakovice sa Pancevackim mostom tako da bi onda postojala dva kraka i vise ljudi bi moglo da koristi ovaj vid prevoza a slusao sam da je Djilas to najavio. Sto se tice ovih postojecih stanica vecina je kao sto je vec pominjano dobro povezana gradskim prevozom tacnije sve stanice sem Prokopa koji je definitvno jedan od najvecih promasaja srpske gradjevine. Ova prva linija ce definivno najvise znaciti onima koji zive u blokovima i u ostalima delovima oko stanice NBG kao i onima koji zive na Karaburmi, Visnjickoj banji, Visnjici i svim naseljima preko pancevackog mosta. Sto se tice primedbi forumasa sa Cukarice obzirom da i ja zivim na ovoj opstini dodao bih jos nesto sto sam skoro cuo. Pored izgradnje mosta kod Ade i petlje kod hipodroma trebao bi da se izgradi tunel koji bi povezao petlju sa autokomandom i koliko vidim na planplus rastojanje izmedju te dve lokacije je oko 2,5 km pa bi to realno bilo izvodiljivo. E sad za ovo nisam 100% siguran pa ne bi bilo lose da jos neko potvrdi/demantuje ovu pricu. Ako bi se ovo sve izgradilo u narednih godinu i po, dve to bi definitvno rasteretilo sajam i olaksalo prevoz gradjanima Cukarice. Inace, ja posto zivim u Zelezniku cesto koristim travaj ( do okretnice idem sa 512 koja nailazi na svakih pola sata ali ja tacna ) i desava mi se da od stana do fakulteta (kod Vuka) dodjem za 35,40 minuta. Cak ako uhvatim 55 i prodjem ispod Julinog brda i preko Cukaricke padine do sajma i predjem na 12 mogu da stignem i za 30 do 35 minuta. Tramvaj je odlican vid prevoza i od kad su sredili sine od zeleznicke stanice do okretnice na brdu ja sam bas zadovoljan i najcesce idem sa njim pogotovu sad kad se radi Gazela pa su vece guzve na petlji.

Link to comment

Nije Prokop promasaj, promasaj su oni koji nisu uradili nista da se Prokop do sada zavrsi...btw, taj tunel od mosta do autokomande ces po svoj prilici cekati jos dosta dugo...nema sanse da tunel bude gotov u sledecih godinu i po.

Link to comment

Kolicina kontrolora je juce presla sve dosadasnje rekorde. Verovatno je tako i danas, al nisam izlazio. Iako ih vidjam mnogo otkako sam u BG-u poslednjih mesec dana, juce sam promenio osam buseva (ne preterujem), i nisu usli samo u poslednja dva, a to je vec bilo posle 23. Uglavnom, u 4 od tih 8, aparat za otkucavanje nije radio kako treba. Nista nije bilo ubaceno u njih (novcic), samo nisu busili papir do kraja.Ukratko, znaju da insistiraju na kupovanju karata, ali nisu u stanju da odrzavaju takvo cudo tehnike koje busi papir. Standardi koji se namecu gradskim sluzbama su uglavnom sprdnja. Poredjenje toga sa standardima koji se postavljaju gradjanima navodi na zakljucak da se radi o cistom bezobrazluku...

Link to comment

Tunel Topcider/ Autokomanda koji se nalazi u sklopu UMPP, je ucrtan u GUP kao politicki kompromis da bi se pokazala volja da se topciderski park i milosev konak zastite od saobracaja ump-a. To je trebalo i da pokaze gradjanima da iz tih delova grada, narocito padina senjaka prema hipodromu i okoline drajzerove da se misli i o njihovoj dobrobiti jer je oko toga podignuta prilicna frka 2004 i 2005 godine.Nesto mislim, mada to ne bih smeo javno da ponovim, da Bogdanoviceva administracija nije ni imala nameru da gradi taj tunel ikada. Djilas bi mozda i gradio ali za to zadugo nece biti para. Zbog toga se i plaira prosirenje Drajzerove i vrha Ljutice bogdana jer je to nadzemna trasa umpp-a. Pri tome se prica da bi zbog stena busenje tog tunela bilo uzasno skupo, a pitanje je i sta se od podzemnih vojnih objekata nalazi na trasi tunela i u njenoj neposredoj okolini.

Link to comment

Overio danas turistički BG voz liniju do Vuka, a posle se zaputio genocidnim Bulevarom. Što se voza tiče, ne bi bilo loše stimulisati korišćenje sa malo osvetljenja i malo više čišćenja na stanici NBG (mislim, ono je decenijama zapišavno, jbt), malo više osvetljenj na Prokopu, a ne bi bilo loše ni poslati kog čika policjca da se malo šetka (ne bih se onamo muvo u deset uveče, vala). Mislim, kad su čike iz MUP svaki dan blejale u prolazu kod Vuka i legitimisale sumnjivu studentariju koja se vraćala sa ručka u Loli, šta bi za njih bilo malo blejanja u Prokopu? Silazak iz vagona je jednako izazovan kao i u drugim vozovima.

Link to comment
Overio danas turistički BG voz liniju do Vuka, a posle se zaputio genocidnim Bulevarom. Što se voza tiče, ne bi bilo loše stimulisati korišćenje sa malo osvetljenja i malo više čišćenja na stanici NBG (mislim, ono je decenijama zapišavno, jbt), malo više osvetljenj na Prokopu, a ne bi bilo loše ni poslati kog čika policjca da se malo šetka (ne bih se onamo muvo u deset uveče, vala). Mislim, kad su čike iz MUP svaki dan blejale u prolazu kod Vuka i legitimisale sumnjivu studentariju koja se vraćala sa ručka u Loli, šta bi za njih bilo malo blejanja u Prokopu? Silazak iz vagona je jednako izazovan kao i u drugim vozovima.
Ovo boldovano me podseti - nisam skoro išla ''metroom'' da li je i dalje onakva provalija kada treba da uđeš/izađeš iz vagona. Meni je i kao devojci to bila frka, mogu samo da se zamislim sada sa klincima koji su skroz paranoični kada je u pitanju ''provalija'' a oni provalijom smatraju i stepenike kroz koje se vidi prethodni sprat?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...