Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

A još bolje rešenje je da vozila budu ispravna, čista i uredna, sa svim potrebnim stvarima koje funkcionišu, da polaze na vreme i da postoje varijante karata kao u normalnom svetu, što podrazumeva i te vremenske. Ne tražim dolazak u minut, pošto je to realno nemoguće pri postojećem stanju infrastrukture, ne treba mi LCD displej sa narodnim poslovicama i reklamama (pare od toga se mogu pametnije iskoristiti). Takođe, umesto ovog eksperimenta sa validatorima maksimalno pojednostaviti sistem povlastica i kupovine markica, tj uvesti SMS plaćanje.Meni ništa više ne treba da bih uredno plaćao prevoz, a sve ovo je itekako izvodljivo u našim uslovima.

Link to comment
Ne mogu da skapiram da ljudi i dan-danas boluju od socijalisticke vizure stare SFRJ gde su postojale "besplatne" stvari. Ne moze brale neko tebi da placa kartu. Protivprirodno je.
laugh.gif Ih kada bi se ovaj rezon proširio i na one koji zaista kradu, a ne na švercere u busu, babe sa karanfilima, Rome što prodaju čarape.
Link to comment
laugh.gif Ih kada bi se ovaj rezon proširio i na one koji zaista kradu, a ne na švercere u busu, babe sa karanfilima, Rome što prodaju čarape.
& odgovor Larsonu:Razumem ja da je to vizura malog Perice, ali ja govorim o onome sto nas jebe kao drustvo. Uvrnuto je ovo drustvo, a jos je uvrnutije sverc pravdati gradjanskom neposlusnoscu.Svi kradu jbg - neko se svercuje u busu, neko prodaje drzavu za masnu proviziju. Poenta je da se sam mehanizam ne razlikuje previse kod malih i velikih lopova. Taj sto se svercuje u busu "zato sto neko u GSP-u krade" ce, ako bude u vlasti, da lapa samo tako "jer iz drugih ministarstava lapaju jos vise".@Malkmus: nikakve generalizacije, cist bakar
Link to comment
Razumem ja da je to vizura malog Perice, ali ja govorim o onome sto nas jebe kao drustvo.
Seti se vizure malog Perice sledeći put kad se budeš posrao po bilo čemu i bilo kakvoj pojavi u ovoj državi.
Link to comment

Ja sam jedan od onih sto idu peske. Za duze relacije im dam tih 50 din. Markica za zaposlene mi je potpuno besmislena, jer nije jeftinija od pojedinacnih karti za do posla i nazad, a i ne vazi u nocnom. Inace evo par pitanja kojima putnici vole da smaraju kontrolore kad im se trazi karta (i oba su na mestu):-Za koliko ljudi je registrovan ovaj autobus? Znaci ovi ni ja ni pola ovih ljudi uopste i nismo unutra, kako nam onda trazite kartu?-Gde vam je cekic? (u slucaju opasnosti razbiti staklo cekicem)

Link to comment
-Za koliko ljudi je registrovan ovaj autobus? Znaci ovi ni ja ni pola ovih ljudi uopste i nismo unutra, kako nam onda trazite kartu?-Gde vam je cekic? (u slucaju opasnosti razbiti staklo cekicem)
To je ono o čemu pričam. Ljudi ne dobijaju uopšte uslugu koju bi trebalo da dobijaju. Autobusi su neispravni, red vožnje se ne poštuje tj. skoro da ne postoji i sve ostalo...
Link to comment
Seti se vizure malog Perice sledeći put kad se budeš posrao po bilo čemu i bilo kakvoj pojavi u ovoj državi.
Larsone, kada se poserem po nekoj pojavi u drzavi, to ne znaci da cu da je sabotiram neplacanjem. Mozemo svi da se kolektivno poseremo po lopovima iz elektrodistibucije, vodovoda, gsp-a, skolstva, zdravstva, prosvete i svih ostalih javnih preduzeca/institucija - ali to nije opravdanje za neplacanje usluga tim institucijama.Jer, ako ja ne placam, neko to placa. Ne padaju pare/benzin/gume/infrastruktura s neba.
Link to comment
Larsone, kada se poserem po nekoj pojavi u drzavi, to ne znaci da cu da je sabotiram neplacanjem. Mozemo svi da se kolektivno poseremo po lopovima iz elektrodistibucije, vodovoda, gsp-a, skolstva, zdravstva, prosvete i svih ostalih javnih preduzeca/institucija - ali to nije opravdanje za neplacanje usluga tim institucijama.Jer, ako ja ne placam, neko to placa. Ne padaju pare/benzin/gume/infrastruktura s neba.
Pa da, i pretplatu RTS neko placa.
Link to comment
To je ono o čemu pričam. Ljudi ne dobijaju uopšte uslugu koju bi trebalo da dobijaju. Autobusi su neispravni, red vožnje se ne poštuje tj. skoro da ne postoji i sve ostalo...
OK, onda ako naiđe "Japanac" u kome ima mesta za sedenje kupimo kartu, a ako naiđe raspali Ikarbus u kome je gužva i nema čekića onda da ne platimo?A i onog Japanca prvo da priupitamo da li je krenuo sa terminusa tačno kad je trebalo i da nije preskočio koji polazak, inače i njemu šipak. Ljudi ne zajebavajte.Na kvalitet određenih usluga imaju pravo da se žale oni koji te usluge plaćaju. Koristiti usluge, a ne plaćati ih zbog nezadovoljavajućeg standarda je licemerno.
Link to comment
Jer, ako ja ne placam, neko to placa. Ne padaju pare/benzin/gume/infrastruktura s neba.
Da si u pravu kao što nisi, to bi značilo da bismo imali prilike real time da gledamo poboljšanja i pogoršanja GSP usluge, u zavisnosti od toga koliko ljudi plaća. Ovako, to je stabilan sistem koji će funkcionisati uvek isto i uvek imati odakle da štrpne, i to na način koji se ne vidi, ovako ili onako. Dakle, ja na celu stvar jednostavno gledam kao na klasičan kvalitet usluge - ako mi u restoranu donesu zasrano jelo, neću ga platiti, a ako usluga bude do jaja i keša ljubazan, predusretljiv i nenametljiv, dobiće veći bakšiš.
Link to comment
Koristiti usluge, a ne plaćati ih zbog nezadovoljavajućeg standarda je licemerno.
Uf znaš koliko me grize savest zbog takvog licemerja laugh.gifdopada mi se bizarna zamisao da se najnaguženijoj klasi ljudi u zemlji (urbanoj sirotinji) nameće osećaj stida zbog neispunjavanja građanskih obaveza. da, važi.
Link to comment
OK, onda ako naiđe "Japanac" u kome ima mesta za sedenje kupimo kartu, a ako naiđe raspali Ikarbus u kome je gužva i nema čekića onda da ne platimo?
ako mi u restoranu donesu zasrano jelo, neću ga platiti, a ako usluga bude do jaja i keša ljubazan, predusretljiv i nenametljiv, dobiće veći bakšiš.
Link to comment
OK, onda ako naiđe "Japanac" u kome ima mesta za sedenje kupimo kartu, a ako naiđe raspali Ikarbus u kome je gužva i nema čekića onda da ne platimo?A i onog Japanca prvo da priupitamo da li je krenuo sa terminusa tačno kad je trebalo i da nije preskočio koji polazak, inače i njemu šipak. Ljudi ne zajebavajte.Na kvalitet određenih usluga imaju pravo da se žale oni koji te usluge plaćaju. Koristiti usluge, a ne plaćati ih zbog nezadovoljavajućeg standarda je licemerno.
Ja plaćam, ali isključivo iz razloga što imam dovoljno godina da me je blam da me neko nađe bez karte u busu i zato što nemam nameru da vodim ideološke razgovore sa kontrolorom GSP-a. A ne zato što mislim da treba da platim npr. 50 dinara da bih išao jednu stanicu zato što ne mogu da kupim vremensku kartu.Edit: i drugo, svi ih plaćaju kroz porez i meni to nije besmislena tema. Edited by MancMellow
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...