Jump to content
IGNORED

Ribolov


kapetanm

  

51 members have voted

  1. 1. treba li zabraniti sportski ribolov

    • da
      14
    • ne
      26
    • svejedno mi je, ne interesuje me
      11


Recommended Posts

:ph34r: to je vec ozbiljno, bolje da se ne mešam. Harper ume da bude nezgodan kad se spomene DjokovićKad si već tu, da te podsetim da je Tičer iz samo njemu poznatih razloga ostavio iza sebe dva (slovima 2) topica o sportskom ubijanju životinja i stavljanju zihernadli u hranu iz zabave. Ne kažem da im je mesto na psihijatriji i da su monstrumi, samo mislim da zihernadle nisu sportski rekvizit i da treba sanitarno da se ukloni onaj 1 sa sporta. Onaj drugi je na pravom mestu i može i da ostane. Može? Može :)
ne moze! hipik ne sme pobediti!
Link to comment

Ribe su ok za ždralovanje jedenje, nemaju emocije, glupe su ko kurac, lepe :wub: ko forumašice i navijaju za Noleta.

Edited by henrik larsson
Link to comment

Normalno da bi je pojebo, posle mogu opušteno da zapalim pljugu, zaspim bez emocionalnih pitanja i zapalim krevet. A i ružna je, te se najbolje™ jebu.

Link to comment

Imamo decu koja u mraku mogu da provedu deset dana ispred PC-a, non stop vise po teretanama a nisu u stanju nacepkaju kubik ogreva za deset dana.Ribolovac sam od kad znam za sebe. U zadnjih petnaestak godina isključivo mušičar, a u poslednjih 5-6 godina vraćam sve u vodu. Ne nosim ništa kući. Reke su nam opustele (posebno u mom kraju), i ne vidim svrhu jedenja rečne ribe. Rečna riba je skoro bezvredna u nutricionističkom smislu prema morskoj. Ove godine nisam ni vadio dozvolu, pridružio sam se većini savesnih mušičara koji su u bojkotu vađenja dozvola za sportski ribolov (cena je oko 5-6 hiljada dinara) zbog nemarnog odnosa "Srbija Voda" koje gazduju vodama u većini, i koje ne umeju da organizuju ribolovačku službu na efikasan način. Tako će biti sve dok se svi reviri ne predaju privanticima na gazdovanje, i na silu uvede red u korišćenje tekućih voda na celoj teritoriji srjbijice.Što bi bili protiv sportskog ribolova? Što čovek mora da beži od prirode i da se skloni i udalji od neposrednog kontakta sa njom?Pa kućni ljuimci su samo surogat veze sa prirodom. Lov i ribolov (PRAVI SPORTSKI) pružaju zadnju šansu čovečanstvu za neposredni kontakt sa prirodom i divljinom (možda i sa divljaštvom). Ne vidim razlog da se toliko potencira način smanjenja štetnosti ljuskog uticaja tako da se čovek uklanja iz prirode na silu, zakonima.Ja bih pre uklonio neke predmete iz osnovnog obrazovanja (veronauku, građansko, geografiju, istoriju ... ili znatno redukovao na konto drugih potrebnijih veština), a uveo lov, ribolov, obuku za kampere, planinarenje i slično kao obavezne predmete od 1 do 8. razreda. A posle neka nastavi ko zavoli po svom izboru.

Link to comment

Подршка пецарошима од акваристе.Не пецам, пецају моји другари и зато знам много о том... хобију, ваљда, мада би могао да се назове и животом пошто их је мало који остатак својих активности вреднују колико одлазак на пецање. Пецање је остварење утопије о социјалној једнакости: на води нема везе ко је доктор наука са државног факултета а ко доктор наука са приватног неписмени клошар, ту су сви браћа и кумови. Сваки пецарош зна више о рибама од дипломираног ихтиолога, сви су активно ангажовани у заштити природе. А преко свега тога небо, комарци, сунце, облаци, испод тога штуке, борба, мамци, а посред клопа, цирка... Живело пецање!

Edited by Праслин
Link to comment
Lov i ribolov (PRAVI SPORTSKI)
Sportsko trovanje pasa, rekreativno hranjenje špenadlama.. Uvesti školske sekcije
svi smo mi vendi...
Mislim da ipak nije fer prema Vendari. Ona nabada na zihenadle u samoodbrani, a ne zbog sporta i razonode
Link to comment
Dakle, uputio sam kolegu forumaša da otvori posebnu temu, ali kako sam nije hteo, neka ovo bude mesto za takvu vrstu rasprave, da ne bude uskraćen, i da se čuju argumenti zainteresovanih
Vredi pratiti naucni podforum, nismo mi samo (skroz) beskorisni geeks.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...