Jump to content
IGNORED

Ribolov


kapetanm

  

51 members have voted

  1. 1. treba li zabraniti sportski ribolov

    • da
      14
    • ne
      26
    • svejedno mi je, ne interesuje me
      11


Recommended Posts

jel ih stvarno ima tolikih? video sam komade po 5-6 kila, to je odlicna riba za jelo, najbolje iz ovdasnjih reka.

 

jel negde krenuo smudj, ima li prijava? dunav je nizak i voda je jos topla, mada vidim da se izbacuje sitan.

Link to comment

Ne posećujete dovoljno Promenadu, vade somove po 7-8 kila ispod Brankovog mosta pored one pandurske kućice. Svaki put imam osećaj da će da isprazne šaržer u somove, čisto da ih overe.

Link to comment

Na Plavskom jezeru uhvaćena od 45kg mladica,nisam odavno bio ali stajala je preparirana u hotelu kao dokaz.Najveća uhvaćena na Drini da postoje dokazi je imala 58kg i uhvaćena 1938.Inače mladica je odavno na Drini desetkovana,već krajem 80-ih,zato danas samo jednu smeš da poneseš po izlasku.

 

Inače zna se za koga su pričali da zna svaku maldicu u Drini  :D

 

Evo je ova sa Drine i naravno gore pomenuti koji znao svaku mladicu u Drini  :D

 

halil_sofradzija_58_kilograma.jpg

Edited by Bambula
Link to comment

Ta jedna po izlasku je previse ako neko ima vise od 50 izlazaka po sezoni,pogotovo sto su mogli da pecaju nocu. Slicno je sa svom plemenitom ribom u Srbiji.Plus apsolutno nepostovanje minimalnih mera.Narod je svuda slican,i ovde su Norvezani skloni da odseku glavu zenci lososa pa ti posle utvrdjuj pol,ali minimalnu meru svi postuju,plus kontrole su ceste.

Link to comment

Ta jedna po izlasku je previse ako neko ima vise od 50 izlazaka po sezoni,pogotovo sto su mogli da pecaju nocu. Slicno je sa svom plemenitom ribom u Srbiji.Plus apsolutno nepostovanje minimalnih mera.Narod je svuda slican,i ovde su Norvezani skloni da odseku glavu zenci lososa pa ti posle utvrdjuj pol,ali minimalnu meru svi postuju,plus kontrole su ceste.

Pa ako nema jaja valjda je ženka.

Link to comment
  • 2 weeks later...

prodjoh bajk stazom ka sajmu ovo popodne, na moje oci lik usred govnare izvadio tolstolobika od 5 kila bratu (jedno 80cm).... silazili su u govna vodu sa meredovom da izvuku prase napolje. nisam imao predstavu da toga ima u savi, ne secam se da sam ranije cuo za to, verovatno je poribljavano.

 

ja kad kog prodjem tim potezom neko vadi ribu, prosli put je lik dzigujuci u onoj maloj marini posle govnare izvuko iz plicaka smudja od skoro 2kg, morao sam da stanem da gledam to...

Edited by yolo
Link to comment

meni to promaklo, mislim stvarno kako bi posten sportski ribolovac koji tu prolazi na biciklu maksimalnom brzinom da se ne bi podavio u smradu mogao znati za to... i uopste ja savu znam uzvodno i iz nekih davnijih vremena kada se pecala mrena, krupatica, deverika, pa i neki klen tamo kod usca kolubare, i druga postena riba, smudgerona da ne pominjem.

Link to comment

krenulo je da zaladjuje, sutra cu na prvo ozbiljno pecanje na dunavu u neke panjeve nizvodno od beograda, zbog konfiguracije terena planiram da bacam weedless texas rig sa silikonom. malo me nerviraju stapovi koje imam, ovaj sto prolazi za dunav (balzer zander 300 10-45) je malo premekan za dzigovanje, nemci pre 10 godina kao pravili univerzalac za smudja pa na kraju mislim da nit je za varalicu niti za tvister, barem po standardima ovih modernih japanaca. ustvari sam narucio da mi od svercera iz subotaje stigne jedan od onih navodno savrsenih madjarsko kineskih stapova, energo team blade elite. da nema neko od forumskih pecarosa iskustva sa njim, na nevidjeno sam uzeo 270 10-30. ako se pokaze, probacu da nadjem staru seriju shimano stradic pa ce da bude dobro zezanje na zimu.

Edited by yolo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...