Jump to content
IGNORED

Ribolov


kapetanm

  

51 members have voted

  1. 1. treba li zabraniti sportski ribolov

    • da
      14
    • ne
      26
    • svejedno mi je, ne interesuje me
      11


Recommended Posts

Možeš samo komade da vidiš,na čamac od tehnike jedino matora Nokia ulazi,nesipaltivo mi da ostavlajm telefone na dnu,vec dva zavrsila na dnu Gružanskog jezera.A i ništa posebno nema u biku od 14kg,da je nešto veće pa i da sačeka obalu i sliaknje,ovako zarad očuvanja kvaliteta odmah tranžiranje i u kutiju.

Link to comment

ja iz malera ne nosim mobilni, kad god ga ponesem ne bude nista. kad ne ponesem onda padne nesto pa moram da jurim naokolo nekog da mi uslika. sad za ove brancine sam morao zenu da jurim da ih mi uslika.

Link to comment

Prvi put sedeo i naiđemo na talasić,i ispadne iz džepa,drugi put rekoh sad znam za foru stavim ga u prsluk,zazvoni ja pošto mi bile prljave ruke od primame pokušam da ga izavdim sa dva prsta i isklizne i buć  :lolol: Od tad nosim staru Nokiu čitso ako zatreba za neki hitan poziv.

Link to comment

Stavim fon u dzep od vojne kosulje,lose zkopcam dugme i nagnem se da otkacim ribu sa varalice,cao zdravo.Ne umem da okacim sliku,Pao je bandar od preko kilogram na 7,5 cm silikonca.Na istu varalicu i 15 cm bandar.Pravi ludaci od riba.

Link to comment

Teško će zaživeti C&R ovde, još dugo, dugo.

Meni se smejali svi kad sam puštao. Prilazi mi jednom "kolega" ribolovac i pita me onako, baš vidim da mu ništa nije jasno :

- Jeli a što to radiš?

- Pa, imam šta da jedem. Ne trebaju mi dodatni proteini. - odgovorim i pokažem mu konzervu sardine iz džepa.

- Blago tebi. - reče, pogleda me bledo i pobeže od mene kao da sam lud.

 

Nisam zagazio već pet godina u reku, osim da se kupam. Bio sam strasveni mušičar, ali su nam reke ispražnjene ovde. Imamo pedesetak km najlepših pastrmskih terena, neke reke su nam lepše od Save Bohinjke, ali uzalud sve - nema za koga. 

Link to comment

Ne kapiraš ti ništa!

 

Kapitalac se pažljivo skine sa udice, slika, poljubi i pušta da stvara nove raritete! Pogorovo ovakav primerak.

 

Pamtim da je u isitoj reci, u blizini, pre 20-30 godina, dinamitom ubijen jedan klen tih dimanzija i ništa slično za svo ovo vreme.

Imalo je par primeraka potočara oko 2-2,5kg, ne više od 5-6 komada, i kraj.

Link to comment

a sto da je pusta? ozbiljno pitam, ne razemem se u te ribolovacke price. valjda se male ribe pustaju :unsure:

Nepisano pravilo je da se i krupne ribe pogotovo kapitalci puštaju na terenima gde je fond siromašan ili gotovo istrebljen.Ali Srbija.

Link to comment

Ah etika naših loovaca i ribolovaca  :isuse: Pa kod nas dođe čovek peca i pikavce baca pod noge u isto vodu u kojoj peca.Što volim takvima da bacim kamen pored plovka,pa bude ono e izvini omače mi se primama  :lolol:

Link to comment

U Srbiji sirotinja peca sve sto pliva jer nema sta da jede.Onda imas ove koje znaju i izlovljavaju,opravdavaju da time pokrivaju troskove opreme,zadovoljavaju svoju potrebu da su dobri u necemu,obicno tuku po smudju,sarandzije,som.U Engleskoj se recimo na forumima zale da Poljaci opterecuju riblji fond izlovljavanjem.Realno vervatno i jesu u pravu.Mislim da je to halapljivost i nekultura.Gledao sam jednom bracni par nekih Azijata.Majstor peca jednu od najlepsih i najborbenijih riba,wrasse,i direkt u kantu gde ih hanuma nozem raskupusa.Em zagadjuju vodu bacanjem otpadaka,em brate ribe su sve ispod mere.Ista kombina sirotinje,bahatosti i nekulture.Imam teoriju da su Blaf i ekipa dobro doprineli izlovom mladice nocnim varalicarenjem i hvatanjem mnogo primeraka zarad prodaje.Pre nego sto su postali TV lica.Tada nisu brinuli o buducnosti mladice kada su uzimali po vise komada preko 20 kg iz Drine kao da ih ima na hiljade u reci.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...