Jump to content
IGNORED

Ribolov


kapetanm

  

51 members have voted

  1. 1. treba li zabraniti sportski ribolov

    • da
      14
    • ne
      26
    • svejedno mi je, ne interesuje me
      11


Recommended Posts

Ako su u prvih deset dvadeset metara dubine uzece je u propadanju..ili klasicno bucovski..zabacaj..stap visoko iznad glave i glisiraj..da pilker bude pri povrsini..tako sam hvatao pollack kad udje jato da luduje..

Link to comment

sta je ovo, monofilament? nije besmisleno, primetio sam smanjenje udaraca kada sam skratio duzinu fluorokarbona na ispod 1.5m

 

a jbte moram lomonosov da zavrsim da bi imao ribu

 kapiram da je sad vec kasno, al tanak monofil uvek ide dalje od tanke pletenice. a i manje se mrsi pride..

Link to comment

YGK pletenice su najbolji odnos cene kvaliteta.YGK Soulx3 je ispod 20 dolara a kao svila je.FC main line su dobri ali su skupi i traze jako dobru makinu..na malom Cardinalu sam imao Sunline FC light game koji kosta koliko i pola masine a mrsio se kao lud jer je krut dosta te trazi posebnu spulnu obrnutog konusa da ne bi sletao pri zabacaju.

Link to comment

Konačno stigao motor,tako da večeras čamac i na tolstolobika,bacana primam 5 dana,al prošlo dve nedleje od toga jer smo imali defekt sa motorom,tako da videćemo šta će da bude  :ss1: 

Link to comment

Pa ako napraviš dobar oblak ide i na praznu udicu,takav mu je sistem hranjenja da ako se prevari na oblak uvuče sve,a tek ako imaš sreće da se zakači na usta onda je radost  :lolol: 80% se kači na leđa.Dakle dobar oblak napraviš i staviš parče stiropora na udicu udara 100%,a onda možeš da prodaješ priču neiskusnima da radi i na stiropor :lolol: Pre dve godine jedan klinac na metsu gde mi idemo na usta izvadio bika od 40kg,pa red je i mi da probamo  :naughty:

 

 

Evo ga i video,da vidmo dal će i u zoru da padne bar neki sličan  :fantom:

Edited by Bambula
Link to comment

verovatno koristis premale varalice. ja sam dugo mislio da se na ove palamare od 15-20cm nista ne hvata dok se licno nisam uverio u suprotno. ako znas da na tom mestu gde pecas ima veliki predator, juri ga vecom a ne manjom varalicom.

Link to comment

Pa ako napraviš dobar oblak ide i na praznu udicu,takav mu je sistem hranjenja da ako se prevari na oblak uvuče sve,a tek ako imaš sreće da se zakači na usta onda je radost  :lolol: 80% se kači na leđa.Dakle dobar oblak napraviš i staviš parče stiropora na udicu udara 100%,a onda možeš da prodaješ priču neiskusnima da radi i na stiropor :lolol: Pre dve godine jedan klinac na metsu gde mi idemo na usta izvadio bika od 40kg,pa red je i mi da probamo  :naughty:

 

 

Evo ga i video,da vidmo dal će i u zoru da padne bar neki sličan  :fantom:

ja ih nisam pecao ali covek kome verujem kaze isto to : vecina se ne hvata za usta, vec ih "klanfare" velikim trokrakim udicama, sto i nije pecanje 

Link to comment

Ima li istine u onim Cirinim tekstovima o lovu tolstolobika na vatu ili hleb tako sto ga primame oblacastom primamom?Ili je to bila proaganda za bolonjezere kojima je pecao?

 ima istine, ja sam ga par puta tako dobio™ na tisi dok sam pecao belu petljasem, bude samo fiiiiiiiiiijuuuuuuuuuu bziiiiiingggg :D

Link to comment

Ovih dana se bavim iskljucivo bandarima,ali nisam zadovoljan.Uhvatio sam par stukica kao kolateralu i nikako da prokljuvim kako do krupnijih stuka a i bandara

tesko ces naci metod da hvatas i krupnije stuke i krupnije bandare u isto vreme.krupna stuka se lovi na velike varalice a krupan bandar na sitne.generalno za bandara treba voditi varalice sto sporije jer on nije bas sprinter niti ce vijati varalicu kao luda stuka

Link to comment

I pao jedan 14kg,ostalo udaralo samo sitno,pa su puštani.Primama klasika kukurzno brašno i mleko u prahu,a u hranilici tableta i ovaj veliki je udario na tabletu,tri štapa bila 2 plovak jedna dubinka sa hranilicom,i zakačio se na usta ali dosta duboko jedva iščupali udicu,na plovak udarali manji i njih primamio oblak,ali veliki bez tablete izgleda neće da udare.

 

Još tražimo šta će velike da privuče,sledeći put idemo bez oblaka,dubinka ili eventualno feeder.Ja zadovoljan ako padne neki od 20-ak kg do tad se ne smirujem  :lolol:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...