Jump to content
IGNORED

Ribolov


kapetanm

  

51 members have voted

  1. 1. treba li zabraniti sportski ribolov

    • da
      14
    • ne
      26
    • svejedno mi je, ne interesuje me
      11


Recommended Posts

Ne ubijam ribe sem ako ne idu u jelo,tako da tu opciju ne koristim hvataljka i klešta odrade posao sasvim dobro izgubiš par minuta,ali vratiš ribu.A i ako je na hvataljic može da mlati koliko hoće,ruku ne može da dokači 

Edited by Bambula
Link to comment

Pa opet bolje živa riba u čuvarku i kad se napecaš,lako ih posle ubiješ.A hvataljka ti ostane i za naredne izlaske.Ne shvatam tu famu oko pauka,kad ako imaš pribror skineš ga za čas.

Edited by Bambula
Link to comment

Peani su dobro resenje,a sada ih ima bas svuda da se kupe.Dva komada,jedan za udicu a drugim polako drzis ribu.Cesto sam kacio male skarpine i kada prosviraju udicu kroz kost,jedva je skinem a da je ne povredim.Vece opet usisaju mali dzig a onda su prsti opasno blizu,tu dolazi drugi pean u akciju.

Link to comment

Prosle godine sam letovao u Neos Marmaris i na UL se nisam nesto proslavio.Vecinom Pirke i ostala sica na male Finns gumice.Bila su dva Bugarina i oni su na vece pilkere i dzigove dobili palamidu i malu Licu.Na veliki Bomber su imali ribu koja je pregrizla bas debeo FC predvez.Jednom sam ustao oko 4h da probam Brancina na male pilkere i mini walk the dog ali nista.Bacali su se,raubovali i bas ih je bolelo uvo za moje varalice. Ja pecam u hladnim morima  i tu ocigledno vaze drugacija pravila nego na Jugu.Tako da relativno bogato iskustvo  mi nije puno pomoglo u Grckoj.

Link to comment
  • 2 weeks later...

juce bilo dobro pecanje, uprkos meltemiju odnosno teskocama koje pravi (moracu da bacim 30m strune zbog wind knots) pala su tri brancina, dve pirke i jedna iglica. najveci brancin, 800g zavrsio u taverni, sve ostalo vraceno u more. sve palo na nekoliko modela japanskih "duo" varalica, jako lovne samo treba pogoditi dekor za doba dana. 

Edited by yolo
Link to comment

ovaj je zavrsio u taverni na skari, poredjenja radi varalica pored na koju je pao je 14cm (duo tide minnow slim flyer u ocean bite dekoru)

 

14051687_10153914859992643_7902450973169

 

ovog malisu smo pustili, pao je na duo pencil poper 110

 

14141846_10153914860602643_9099336623698

 

i na kraju pirka, od njih sam malo bezao nego je bio trenutak kada su jurile ko lude duo tide slim minnow u nekom dekoru sa fluo narandzastim pink stomakom, 120mm, posle zalaska sunca 

 

14100270_10153914860792643_6664375845321

Link to comment

skupe japanske varke vrede svake pare iako svako od nas ima zent kad vidi cene od 15-20e. duo, megabass i slicno. ali ono sto se previdja u toj ekonomiji je to sto se na moru retko gube varke, ja sam sada 2x ronio da ih spasavam ali evo za 8 dana nijednu nisam izgubio. kad bi tako bilo na dunavu.... 

 

doduse ponekad je lepo kad nesto ulovis na varalicu koju je napravio poznanik ili prijatelj. juce samo zabo iglicu od 60cm na nekog plitkoroneceg blesavog vobler sheda boje muljavog morskog dna sa jako crvenim bokovima i ocima sase djordjevica (nije celavi :lolol: ). mislio sam da na to nema sanse nista da se uvati, bacao sam ga da vidim kakav mu je rad, kad ga je ova napala.

 

jebote kupicu kucu na moru samo zbog pecanja, pun mi je q ovog smeca od vode oko bgd. uzasava me pomisao da cu za par dana morati da se prebacim tamo.

 

danas mi je poslednji dan, juce su se oko 5-6 izbacivale strelke kao lude na 100m od obale. kad udjem 30m u plicak i izbacim ove teze povrsince 50-60m, jos mi fali 10m da im udjem u zonu.....moracu da ih nekako zajebem danas :fantom:

Link to comment

 

 

juce samo zabo iglicu od 60cm na nekog plitkoroneceg blesavog vobler sheda boje muljavog morskog dna sa jako crvenim bokovima i ocima sase djordjevica (nije celavi  :lolol: ). mislio sam da na to nema sanse nista da se uvati

ne zaboravi da je boja varalice obicno manje bitna od prezentacije, pogotovo nocu ili kad je voda dublja ili mutna

Link to comment

skupe japanske varke vrede svake pare iako svako od nas ima zent kad vidi cene od 15-20e. duo, megabass i slicno. ali ono sto se previdja u toj ekonomiji je to sto se na moru retko gube varke, ja sam sada 2x ronio da ih spasavam ali evo za 8 dana nijednu nisam izgubio. kad bi tako bilo na dunavu.... 

 

doduse ponekad je lepo kad nesto ulovis na varalicu koju je napravio poznanik ili prijatelj. juce samo zabo iglicu od 60cm na nekog plitkoroneceg blesavog vobler sheda boje muljavog morskog dna sa jako crvenim bokovima i ocima sase djordjevica (nije celavi :lolol: ). mislio sam da na to nema sanse nista da se uvati, bacao sam ga da vidim kakav mu je rad, kad ga je ova napala.

 

jebote kupicu kucu na moru samo zbog pecanja, pun mi je q ovog smeca od vode oko bgd. uzasava me pomisao da cu za par dana morati da se prebacim tamo.

 

danas mi je poslednji dan, juce su se oko 5-6 izbacivale strelke kao lude na 100m od obale. kad udjem 30m u plicak i izbacim ove teze povrsince 50-60m, jos mi fali 10m da im udjem u zonu.....moracu da ih nekako zajebem danas :fantom:

 

 

13066.jpg

Link to comment

sta je ovo, monofilament? nije besmisleno, primetio sam smanjenje udaraca kada sam skratio duzinu fluorokarbona na ispod 1.5m

 

a jbte moram lomonosov da zavrsim da bi imao ribu

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...