Jump to content
IGNORED

Ribolov


kapetanm

  

51 members have voted

  1. 1. treba li zabraniti sportski ribolov

    • da
      14
    • ne
      26
    • svejedno mi je, ne interesuje me
      11


Recommended Posts

Stao sam na pauka na Olibu 80 -i neke.Uzasan bol, dok sam izasao iz vode noga je vec bila opasno natekla,.lekara nema a mestani su mi preporucili da potopim nogu u  sto vreliju vodu, svi ti riblji otrovi su termolabilni.Otok je spao tek posle par dana.Malo djubre se zakopa u pesak i vreba koga ce progutati ili ubosti kao mene

Link to comment

A još nisu stigli ni do Sebeša ni Besnog Foka!

 

 

То је близу,ја пецам у Книћанима,Перлезу,Сакулама,Фаркаждину...

Link to comment

Stao sam na pauka na Olibu 80 -i neke.Uzasan bol, dok sam izasao iz vode noga je vec bila opasno natekla,.lekara nema a mestani su mi preporucili da potopim nogu u  sto vreliju vodu, svi ti riblji otrovi su termolabilni.Otok je spao tek posle par dana.Malo djubre se zakopa u pesak i vreba koga ce progutati ili ubosti kao mene

 

ja na adi bojani pre jedno 12-13 godina. tamo su manji i mestani ga zovu drugacije (recimo, dragana) ali je efekat istovetan posto je to neka varijanta klasicnog pauka - zivi u pesku, ima iste 3 otrovne bodlje, jedino sto je fizicki manji pa nema sanse da ga vidis jer je u pesku. prvo sam drzao nogu u vrelom pesku ali je bol postajao sve jaci pa smo onda presli da trazimo vrucu vodu u kuhinji gde su spremali veceru za naselje. dali su mi onu ciniju za supu punu vruce vode i onda sam kao debil drzao nogu u tome sledecih sat vremena, svakih 10-15 minuta menjao cim se malo rashladi. 

 

na kraju nisam otisao kod doktora, realno nije bilo potrebe ali me je uzasno bolelo, nisam pickast ali ljudi ne preteruju kada pricaju da bi sebi odsekli ruku kada ih to malo govno nabode. na nogu nisam mogao da stanem jedno 3 dana a bolelo me je u raznim intenzitetima par nedelja.

Edited by yolo
Link to comment

devedeseta, mi klinci, noć, mala luka na ostrvu i veliki mol sa svetionikom koji se pali s vremena na vreme

 

lovimo bugve i ušate, kao na traci, slobodnom strunom iz ruke

 

baci, vadi, okreneš se prema svetlu iz udaljenog kafića da bi stavio novo testo na udicu, pa opet baci, vadi

 

kad izvadiš ripče, poklopiš šakom, skineš sa udice i u kesu

 

i tako jednog momenta ja poklopim ripče koje ne vidim u mraku, a škarpinče mi zabode sve tri bodlje u šaku, toliko duboko da sam je jedva skinuo sa ruke

 

mislim da se urlik čuo do Velebita, još se sećam bukvalno paralizujućeg bola koji se širi ka ramenu

 

srećom, bilo lekara u blizini, kog smo probudili, potopio mi ruku vrelu vodu, zveknuo neku inekciju, prošlo do sutra, ali bilo je jezivo iskustvo

 

 

od bacanja varalice na moru davno sam odustao. ove godine, pale su dve hobotnice ronjenjem na dah, sa ostima (pa završile ispod peke), sedam velikih ušata, noću, za punog meseca, sa tunjom iz ruke (i završile na roštilju) i sasvim nenadano, na pustom ostrvcetu Budihovac, ubijajući dosadu i čekajući čamac da nas vrati u Milnu, oko dve kile cipala i špara, za sat vremena i to opet iz ruke, na hleb. tad sam se definitivno vratio u klinačko doba!

 

hob.jpg

 

cip.jpg

 

 

Link to comment

au brate unistio si riblji fond srednjeg jadrana...  :lolol:

 

jeziv je pauk, jeziv. svakog dana razradjujem scenario sta da radim ako ga uhvatim a sigurno cu posto je tamo gde idem u severnom egeju pescano dno a nesto se lozim na ove mikro dzig jeguljice, nema sanse nesto drugo da uhvatim tamo... kapiram da cu da uzmem drsku od metle na ciji kraj cu da nabodem ekser da ga odmah prikoljem tj zabodem u neko drvo da mogu da skidam udicu....

 

a za skarpinu sam samo cuo da je otrovna mada nisam znao da je efekat prakticno isti kao sa paukom

Edited by yolo
Link to comment

Sinoć komšija povede klinca da se malo uči i mali izgleda težak baksuz kao u bunar da smo bacili  :thumbdown:  išli na bika ciljano i ništa,ali bukvalno ništa.Srećom mali poneo cigankar pa smo uništili cverglane  :s_w:  Još se mali obradovao kaže opa som  :s_w: I naravno odmah su išli u kotlić,ne znam zašto ih naši ribolovci mahom "sunčaju" kad su izuzetno ukusni u čorbi,a ima ih ko korova ali početniku bili zabavni pa napecao poprilično bar malo da ih desetkuje  :lolol:

Edited by Bambula
Link to comment

e, to sam hteo da ti kažem, pauka utepaj odmah po vađenju i nema frke. to sa zakucavanjem je još bojla ideja

i ponesi neke cvikcangle, otfikaris mu bodlje i u brodet :D

 

samo nemoj da zaboravis i one na skrgama ;)

Link to comment

Hvatač može da se kupi za 800 din,a uvek je zgodno da se nađe u priboru.Ja ne shvatam ljude koji bez alata kreću na pecanje pa makar bili i najveći amateri.

Edited by Bambula
Link to comment

Imaš one kineze za 800 din,ti od 4-5000 su uglavnom oni sa ugrađenom vagom.JA sam kupio Rapala plastični za 1200 na akciji i vrši posao,imao sam i SPRO ali ispao sa čamca i eno ga na dnu Guržanskog jezera.Ovaj plastični ispadao par puta ali pluta i nema brige.

Link to comment

bambula,

 

pauk ne sme ni da te ogrebe bodljama i uopšte nije zajebancija. držati pored ruke dok se koprca nije preporučljivo

 

da to može bezbedno da se radi sa hvataljkom k'o sa cverglanom ili štukom, i profi ribari bi ti tako radili

 

dakle, samo utepati, pa vaditi udicu

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...