Jump to content
IGNORED

Ribolov


kapetanm

  

51 members have voted

  1. 1. treba li zabraniti sportski ribolov

    • da
      14
    • ne
      26
    • svejedno mi je, ne interesuje me
      11


Recommended Posts

Jel ideš ciljano na nešto ili šta se zakači?

 

na moru? pa kao sto rekoh ja bi malo da bude zabavno da ne bude da 7 dana bacam ko u bunar. u torbi nosim male savage gear pilkere one sto se prodaju u kompletu od 3, onda imam jos par komada vecih, onda imam silikone razne i uzeo sam i neke mini sand eel da probam posto cu pecati na peskovitom dnu bez neke preterane dubine. tek treba da kupujem voblere, ideja je par old school rapala koje su provereno lovne, original, x-rap, magnum, taj nivo i da uzmem po neki skuplji DUO ili megabass da me ne mori posle da sam bio stipsa i da zbog toga nisam dobio ribu.

 

ciljano ne narocito, jedino bih da zaobidjem paukove (a javlja mi se da ce ovaj mini sand eel u pink boji biti ubica pauka)

Link to comment

Ako ćeš na brancina nema boljeg ako pecaš u čistoj,ako pecaš u mutnoj onda neka jača boja (crvena,narandžasta,roza).Najučinkovitiji vobler.

 

124v7rd.jpg

 

Probaj da ih nađeš kod nas.

Edited by Bambula
Link to comment

Imaš u Formaxu ovih (ne znam baš u kom sve dezenu) minnowa, floating, ali dok vodiš ide na metar i po, znači vrh štapa nisko i kreni stani... 600-700 kinti...

...

Pogledao, imaš taman scale roach za 790 dindži. Kupi dva, jer ćeš jednog da ostaviš na dnu u trećem bacanju :lolol:

Link to comment

Eto ti ga sad :) Sve i jednog branka sam uhvatio na klot srebrne pilkere ili baš svetle, srebrno/svetlo plave voblere...

 

a koliko teske pilkere bacas? da li ima smisla bacati 35 grama u more ili je to samo za vertikalni dzig iz camca? greskom sam uzeo pored par manjih i jednog od 28g i taj od 35g i sad se ceskam po glavi da li da idem da vracam za manje ili ne, pogotovo sto u ovom cugu na pecanju tesko da cu imati neku vecu dubinu da to bacam a nisam siguran koliko ima smisla to motati sumanutom brzinom kroz vodu...

 

sto se dezena tice, sve zavisi u koje doba dana se peca. secam se jednog komsije sa banjice koji je pre 25, skoro 30 godina vukao rapale iz amerike kada ih ovde nije bilo, on je bio u grupi onih prvih bg varalicara koji su ubijali brancine na uscu bojane na voblera kada riba nije znala sta je to. on je gro kapitalaca dobijao na ludacke boje za koje mi u ludilu ne bi palo napamet da ih bacam u more, tipa fire tiger, ono sa crvenom glavom (clown?), onda onaj koji je jarko narandzast, pa fluo zelei stomak i fluo pink ledja, i tako.... ja na to ni stuku nisam mogao da dobijem a kamoli brancina :)

Edited by yolo
Link to comment

35 gr pilkere koristi kao za bucova..na pola vode da potonu a onda pokretima stapom gavodis,kao da dzigujes ali vece amplitude..mozei sa kuka.Nije35 gr mnogo..Za palamidu ,licu..mozes da okacis i jednokraku umesto trokrake..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...