Jump to content
IGNORED

Ribolov


kapetanm

  

51 members have voted

  1. 1. treba li zabraniti sportski ribolov

    • da
      14
    • ne
      26
    • svejedno mi je, ne interesuje me
      11


Recommended Posts

  • 2 years later...
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

Sinoc posle 100 godina,bio takmičarac i plovak i ciljano babuška,do prošle nedeljej bio samo feeder cilajno na šarana,ali se žalili okolni rekreativci da ima previše babuške,pa rekoh da joj malo stanemo na rep.Primama šećerac,probao drugar "bombom" (hleb i crvići) samo privukao siću.Mamac ruža hleba.I

 

Sad mala pauza,pa dubinac ovaj put ciljano tolstobik sa čamca.

Edited by Bambula
Link to comment

Samo "lepljivija" primama u hranilici i lakše je nego na plovak,jer na plovak ako omašiš kontru,mora ponovni izbačaj i opet da čekaš.Ovako napraviš primamu koja je na granici aktivne i ako udari tvoj je i sa kasnom kontrom.

Edited by Bambula
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ja zbog starih priča ne okrećem cev nikad na srnu,u mom karju se veruje da je loše da ubiješ srnu,a i znam za slučaj čoveka koji je okrenuo cev na srnu i pojavlia mu se slika njegove majke pred očima,dal je bila loša rakija ili stvarno ne znam,ali što se tiče srneće mi lično vadimo samo ono što vodič odobri i to isključivo srndaće koji nemaju više šta da pokažu.

Edited by Bambula
Link to comment

Pa na one koji love u Vermaht formaciji i treba,meni je cilj da prošetam i da se nadmudrujem sa matorim srndaćem :ss1: .Jendog sam pratio dve sezone dok nije pao,dobrano me mučio,čak se i vodič smorio pored mene 

Link to comment

jel baca neko varalicu na moru? ja se ponovimo sa okuma stapom i masinicom, jeftinoca a deluje kvalitetno (ukupno me ispalo tacno 8000 RSD), lagano, osetljivo - sad gledam sta da kupim za bacanje po grckim plicacima, brancin mora pasti!

Link to comment

ako nemas iskustva sa walking the dog tehnikom, onda uzmi neku suspending varalicu, neku koja tone oko metar dubine, pa je lagano cimaj vrhom stapa. bilo sta od 60-120mm radi za brancina. naravno, nemirno more, u pokretu, idealka u sumrak ili uvece. 

 

sve to iz mog bogatog iskustva iz okoline cavtata, kad sam jedini put ulovio brancina u zivotu :lolol:

Link to comment

nisam probao popere odnosno walking the dog mada sudeci po YT tutorijalima deluje kao nesto cime ovladas iz 2 bacanja?

 

twiching sam planirao, jedino sto me jebe je sto ova firma cije varke volim (duo mealstrom) na stanju ima ili tonuce ili plivajuce.....potrazicu neku morsku rapalu u gradu

 

pokupovao sam neke mikro dzigove (pilkere) od savage geara i neke bizarne silikonce sa malom glavom koji lice na neke crve ili jeguljice, bem li ga (micro sand eel)

 

bice zabavno, kapiram da cu verovatno da treshujem neke bzvz smaracice tipa pauka ali sta je tu je, vazno da se baca

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...