Jump to content
IGNORED

Ribolov


kapetanm

  

51 members have voted

  1. 1. treba li zabraniti sportski ribolov

    • da
      14
    • ne
      26
    • svejedno mi je, ne interesuje me
      11


Recommended Posts

odlicno, znaci mogu da pecam i da se pridrzavam bojkota.jel bio neko na komercijalnim jezerima u beogradu?

Link to comment
treba dozvola ali nema cuvara :Dposto sam ja podrzao bojkot kupovine dozvola (ne zato da ne bi platio vec zato sto se slazem sa ljudima) da li moram da imam dozvolu i kada idem na komerijalna jezera? recimo hocu da odem do ade safari, da platim njihovu dozvolu, da li pored toga moram da imam i godisnju dozvolu za ribolov u srbiji?
Imaš ovde pregled nekih komercijalnih, a i nekomercijalnih terena. Dobar izbor imaš u Debeljači, a preporučujem jezero Joca, kao poludivlju vodu
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

danas sam prosao mnogo dobro, 20ak skobalja. da sam ostao celu noc imam osecaj da bi upecao jos 50. jedino sto su svi slicne velicine, nema kapitalaca.

Link to comment
to iz camca? kako pecate belu, feeder? sta od bele pecate i koja je bila najveca? :)
Iz čamca, vezali se na obalu, ubiše komarci. Na deset-petnaest metara od obale ka ratnom ostrvu je kao brazda veće dubine,d tu sam bacao. Prvi dan je radila isključivo na crve, posle i na crvene gliste. Somovi su bili u nekoj rupi jako blizu nas, drugar je slučajno nabo mesto kad je samo spustio najlon preko ograde brodića i onda vadio na crnu glistu. Nikad nisam doživeo da tako idu ko lude, odmah čim zabacim, u subotu ujutru prvi hitac i šokiran vadim dve odjednom na obe udice :whistle:A onda, u subotu popodne, taman kad je malo osvežilo, u periodu kad smo ulagali najveće nade, krenuli su kreteni tuda sa skuterima i gliserima sa protegnutim plavušama, i ti novokomponovani nautičari naravno ne poštuju pravilo ponašanja kad se prolazi pored pecaroša. Digli su mulj, grane i travu dok smo mi urlali tako da je onda sve stalo a riba se pokrenula verovatno dalje ka Ratnom ostrvu ili nizvodno ka ušću gde je takođe dobro.Od bele ribe naajveće su bile 700-800, ne veće, ali ih je bilo dosta...što bi rekao jedan kolega-sitna riba decu hrani.Zanimljivo je da nismo obraćali pažnju na pasju vrućinu dok je radilo, mokri, usijani, tek kad sam stigao kući osetio sam blaži oblik sunčanice, iako smo mogli pod drveće, ko da napusti.. Edited by kapetanm
Link to comment

da napisem i ovde, upecao sam somica teskog 1.2kg i to na crva. pecao sam skobalja i ovaj me iznenadio. pored toga upecao sam nekoliko skobalja i sljivara.

Link to comment

nisam cuo za to ime ali je verovatno to posto ima nos :D raste najvise do 600-700 grama, barem u moravi, ali je odlican borac.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...