Jump to content
IGNORED

Волем, језички


расејан

Recommended Posts

On 13.9.2020. at 14:06, Hamlet Strašni said:

Ја волим архаичне правне изразе.

 

+1

 

npr reč "vinost" postoji samo u pravnom jeziku

u govornom jeziku se zadržala u nevinost, vinovnik
 

  • +1 1
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

@Krošek ništa spektakularno, mala commonly confused words igročinka. Kolega je napisao invocie umesto invoice, drugi kolega mu je ukazao na grešku da bi potom prvi kolega umesto "Dođavola!" (Oh damn!) odgovorio "Vid' brane štoj' vel'ka!" (Oh dam!). 

 

Kačim na Volem, a ne na Hate jer su mi ovakve greške simpatične, posebno kada daju potpuno novo značenje koje ja onda zamišljam :) 

 

Smešniji primer (kačio sam ovde, ali sam obrisao screenshot u međuvremenu) je kada je treći kolega umesto da se puno zahvali (Thanks heaps!), zahvalio svojim kukovima (Thanks hips!).

 

Buy (wink wink) the way, uvek me razveseli kada vidim forumskog smajlija koji maše :by:. Kod mu je : by : umesto : bye :. Pokvaren je do srži, a najčešće se tako i koristi.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 months later...
10 hours ago, Filozof manijak said:

Lep članak, ali sam očekivao više egzotičnih reči i izraza.

 

Rekla bih da ih je prosto previse za jedan clanak. Ovo mozda da zagolica mastu za one koji nisu upoznati, za ostale da se prisete jos lepih reci koje pamte iz detinjstva i ne upotrebljavaju toliko vise? Pritom neke nisu ni egzoticne, jutro je i dalje standardna merna jedinica (osim sto je kod mojih u pitanju lanac :) Za jutro sam prvi put cula kada sam bila u Beceju)

//Pritom ja za neke nisam ni znala ali sam pretpostavila sta su. Cesto zavisi od atara do atara po velikoj Vojvodini, jutro i lanac su samo jedan od primera, ali sad iz mozga nemam drugi.

Edited by I*m with the pilots
  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...
On 18.2.2021. at 6:43, peralozac said:

@Krošek ništa spektakularno, mala commonly confused words igročinka. Kolega je napisao invocie umesto invoice, drugi kolega mu je ukazao na grešku da bi potom prvi kolega umesto "Dođavola!" (Oh damn!) odgovorio "Vid' brane štoj' vel'ka!" (Oh dam!). 

 

Kačim na Volem, a ne na Hate jer su mi ovakve greške simpatične, posebno kada daju potpuno novo značenje koje ja onda zamišljam :) 

 

Smešniji primer (kačio sam ovde, ali sam obrisao screenshot u međuvremenu) je kada je treći kolega umesto da se puno zahvali (Thanks heaps!), zahvalio svojim kukovima (Thanks hips!).

 

Buy (wink wink) the way, uvek me razveseli kada vidim forumskog smajlija koji maše :by:. Kod mu je : by : umesto : bye :. Pokvaren je do srži, a najčešće se tako i koristi.

Boom-tish!

 

Two Eskimos sitting in a kayak were chilly, but when they lit a fire in the craft, it sank proving once again that you can't have your kayak and heat it, too.

 

Two boll weevils grew up in Cornwall. One went to Hollywood and became a famous actor. The other stayed behind drove a tractor and never amounted to much. The second one, naturally, became known as the lesser of two weevils.


A group of chess enthusiasts checked into a hotel and were standing in the lobby discussing their recent tournament victories. After about an hour, the manager came out of the office and asked them to disperse. "But why?" they asked, as they moved off. "Because," he said, "I can't stand chess nuts boasting in an open foyer."

 

There was a man who entered a local paper's pun contest. He sent in ten different puns, in the hope that at least one of the puns would win. Unfortunately, no pun in ten did.

 

... and finally:

 

A woman has twins, and gives them up for adoption.  One of them goes to a family in Egypt and is named "Amal."  The other goes to a family in Spain; and is named "Juan." Years later, Juan sends a picture of himself to his mother. Upon receiving the picture, she tearfully tells her husband that she wishes she also had a picture of Amal. Her husband responds, "But they are twins! If you've seen Juan, you've seen Amal."

 

SaE

Link to comment
  • 7 months later...

Ne zelim biti hejter ali moram. Svi ovi jezici su relativno slicni plus covek je novinar.

 

Moj bivsi sef sa Islanda (inace matematicar) tecno je pricao na japanskom, kineskom, arapskom uz sasvim solidan nemacki i francuski.

 

Ima i onaj decko (iako je sad verovatno skoro 40 god) Muhamed iz Tuzle  koji je pricao tecno na 70+ jezika.

 

 

Link to comment
On 23.2.2022. at 10:00, slepa živana said:

jedino ne znam za ovaj luksemburgiš... zvučao je kao nemački.

 

Verovatno nekakav flamanski, zvuci kao nemacki.

 

 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
  • Krošek unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...