Jump to content
IGNORED

Волем, језички


расејан

Recommended Posts

On 20.6.2018. at 21:50, desboj said:

Otojč?

 

Без Ј.

Отоич - неодређено блиско прошло време. Варира од -15 мин до истека дана, након чега постаје јуче, прекјуче и накјуче.

 

Ономад - неодређено даље прошло време. Креће се од "пре неки дан", а најчешће значи "пре више недеља/месеци.

Edited by Dunster
Link to comment
On 29.10.2018. at 8:19, darling said:

do juce nisam znala da nas jezik ima rec za rupicu za dugme

Kako nisi nikad čula da se cvet nosi u zapučku? :)

 

Zanimljiv tekst u Vremenu o korpusu savremenog srpskog jezika i razvoju i upotrebi elektronskog rečnika...

(zanemarite naslov i Vučića, ostalo je zanimljivije :D )

Edited by Skyhighatrist
Link to comment
On 29.10.2018. at 18:19, darling said:

zapucak, tvrdo c. do juce nisam znala da nas jezik ima rec za rupicu za dugme :)

zapuciti zakopcati. 

 

 

Tvrdo c:lolol:

 

Aman, zaman. Start > Settings > Region & language - klikni dole na Add a language, pa dodaj Srpski (Srbija) i Српски (Србија).

 

Da ne bude tvrdo s, z i c, polutvrdo c i polumeko d.

Link to comment
14 hours ago, Skyhighatrist said:

Kako nisi nikad čula da se cvet nosi u zapučku? :)

 

 

ne znam, mozda i jesam, al sam zaboravila. bilo kako bilo, obradovala me :)

 

14 hours ago, Dunster said:

Без Ј.

Отоич - неодређено блиско прошло време. Варира од -15 мин до истека дана, након чега постаје јуче, прекјуче и накјуче.

 

Ономад - неодређено даље прошло време. Креће се од "пре неки дан", а најчешће значи "пре више недеља/месеци.

 

to sad kod vas mladih. u recniku ms sh za onomad ne pise tako, odnosi se na tek 48 sati ago, skoro ko otoic. da nisu sinonimi?! :D 

 

онбмад прил. а. пре неки дан, недавно.
— А шта је било ономад? Ћос. Д. Принио
сам је очима ко ономад. Цес. Д. б. прекјуче.

 

 

14 hours ago, Indy said:

 

Tvrdo c:lolol:

 

Aman, zaman. Start > Settings > Region & language - klikni dole na Add a language, pa dodaj Srpski (Srbija) i Српски (Србија).

 

Da ne bude tvrdo s, z i c, polutvrdo c i polumeko d.

 

koji si pasejah. nikad srpski u moj kompjutor, nikad cerilica. ako mi bas treba, kontrol ce, kontrol  ve :D

 

to sto kaze buba, kod nas u dalmejsi nesuglasice oko glasova resavamo pridevima mekano i tvrdo. vis da radi i sa slovima, sve si razumio. 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...

Necu na hejt jer ne volim tu rec...Dakle, crne oci Vlajna ima, zanela me ona s njima...pa jel ovo pisao Viskovic? Ne moze covek ni da se zapije, a da ovi tamo sta vec i dodaju sa...Ne volem! Vlajna! Nju volem (dobro, nisam imao prlike, nazalost, ova moja nema razumevanja)! I oci! S ne volem!

Dakle, za temu, Vlajna! Volem. Pa sta cu, tako je ispalo.

 

Edited by Nesh
Link to comment
37 minutes ago, Nesh said:

! Vlajna! Nju volem (dobro, nisam imao prlike, nazalost, ova moja nema razumevanja)! I oci! S ne volem!

Dakle, za temu, Vlajna! Volem. Pa sta cu, tako je ispalo.

 

 

 

Ne znaš šta si propustio u životu....:naughty:

Link to comment
On 23.11.2018. at 9:07, Nesh said:

Necu na hejt jer ne volim tu rec...Dakle, crne oci Vlajna ima, zanela me ona s njima...pa jel ovo pisao Viskovic? Ne moze covek ni da se zapije, a da ovi tamo sta vec i dodaju sa...Ne volem! Vlajna! Nju volem (dobro, nisam imao prlike, nazalost, ova moja nema razumevanja)! I oci! S ne volem!

Dakle, za temu, Vlajna! Volem. Pa sta cu, tako je ispalo.

 

 

pa ovo s se ni ne odnosi na oci, nego na neke druge ljude. nisi cuo pesmu s razumevanjem.  :D

 

Link to comment
  • 3 weeks later...
On 29.11.2018. at 20:17, darling said:

 

pa ovo s se ni ne odnosi na oci, nego na neke druge ljude. nisi cuo pesmu s razumevanjem.  :D

 

 

Samo u svrhu naucnog istrazivanja, otkrijem da neki koji pevaju njegove pesme pevaju zanela me ona njima, ima i snimljeno.

Volem i jezicki i svakako ovu kraticu (volem i ovu hrvatsku rec):

 

Spoiler

 

 

Stvarno izbacili s. Ne iz TNT, nego iz Toze. Podrzavam. :D

Edited by Nesh
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • Krošek unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...