Jump to content
IGNORED

Zimnica


April

Recommended Posts

1 hour ago, El Guapo said:

Čekaj kilo šljiva na veliko max 30-40 din, šećer 60, smederevac na drva, ima veći profit od iPhone-a !

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 

iTreba!

  • +1 3
Link to comment
51 minutes ago, Haralampije said:

nije neko akanje :) 

3/1 voda /sirce. So, secer, konzervans, zacini

 

Nemam ni bure ni prostora za bure a i to je bitno. Ranije sam trpao u ovece tegle pa naguravao kojekuda al sad imam i zalihe konzervi, brasna i pizdarija pa ni to nemam gde da naguram. Ovako mi najjednostavnije. 

Link to comment
1 hour ago, El Guapo said:

Čekaj kilo šljiva na veliko max 30-40 din, šećer 60, smederevac na drva, ima veći profit od iPhone-a !

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 

ti ne kupujes iphone vec domaci pekmez, ako valja, cena nije bitna a iphone ne valja :lolol:

  • +1 1
Link to comment

 

 

1 hour ago, El Guapo said:

Čekaj kilo šljiva na veliko max 30-40 din, šećer 60, smederevac na drva, ima veći profit od iPhone-a !

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 

Ali od kg šljiva se ne dobija kg džema.Ako hoće kvalitet onda je cena veća od tih 40 din jer to za 40 din je tehnološki zrelo što za sobom povlači veću količinu šećera.Tako da za kvalitetan domaći džem ove godine za kg ulog je bio skoro 300 din samo za sirovinu,a gde je čišćenje i priprema za pakao pored Smederevca od nekih 5 sati :D

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

Ja sam pre deset dana skuvao pekmez od 10 kila šljiva i kilo i po šećera, izašlo 8 tegli od 700 grama i još malo pride.

 

Ed: i 300 gr čokolade za kuvanje

 

Ed2: krčkao u rerni, ništa blejanje i mešanje pored šporeta

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Ide manje,ali tehnički zrela i zrela za dobar pekmez nije isto :D šta više kod ovih velikih više ni ne može da se nadje šljiva za pekmez.Sve se gura za Rusiju,a ta tehnički zrela šljiva je ona sa zelenom linijom po sredini koja za pekmez ne valja nikako jer treba dosta šećera.A baš zrelu šljivu prodaju kao industriju prošle godine bila 7 din ali to je potkupljana i trešena šljiva pa ima i zemlje,trave,lišća,trulih pa više vremena ode na čišćenje nego na spremanje,prokuneš sebe što si stipsa i kupio si kg za 7 din.

 

 

Link to comment
51 minutes ago, Bambula said:

 

 

Ali od kg šljiva se ne dobija kg džema.Ako hoće kvalitet onda je cena veća od tih 40 din jer to za 40 din je tehnološki zrelo što za sobom povlači veću količinu šećera.Tako da za kvalitetan domaći džem ove godine za kg ulog je bio skoro 300 din samo za sirovinu,a gde je čišćenje i priprema za pakao pored Smederevca od nekih 5 sati :D

 

 

 

treba puno ljubavi a i truda za zimnicu, od 10 kg paprike, kad se ispece  ocisti i ocedi ostane 3-3,5 kg pecene, zato ajvar mora da bude skup. onaj od 200 din u radnji me uvek nasmeje- od cega li se pravi?

Edited by Haralampije
Link to comment

ne vidim da je neko napisao ...

 

da je jako vazno da sol bude nerafinisana, a da voda iz cesme moze da se koristi ako je prokljucala & ohladjena

i to je to : voda + sol - kiseonik

zasto dodajete vinobran i sta ti ja znam ?

 

bokali ne moraju da se sterilisu (ni povrce koje stavljamo nije "sterilno"), dovoljno je da se dobro operu i osuse

Link to comment

Ne koristim nikave konzervanse, vinobrane i sl. Dobro termicki da se obradi, odnosno prokuva rastvor za tursije, so i secer su jako tu bitni, i naravno da se cuva na hladnom. I nema problema. Nikad mi nista nije ciknulo.

Ja sam pre deset dana skuvao pekmez od 10 kila šljiva i kilo i po šećera, izašlo 8 tegli od 700 grama i još malo pride.
 
Ed: i 300 gr čokolade za kuvanje
 
Ed2: krčkao u rerni, ništa blejanje i mešanje pored šporeta
Samo 300g cokolade na 10kg sljiva?
Nije to malo?
Ja stavljam na 1 kg sljiva 100g coksa, i onada naravno da sve ubedjujem da je lepsi od Nutele :D
Najjaci dzem na svetu [emoji7]
Link to comment

 

17 hours ago, Haralampije said:

treba puno ljubavi a i truda za zimnicu, od 10 kg paprike, kad se ispece  ocisti i ocedi ostane 3-3,5 kg pecene, zato ajvar mora da bude skup. onaj od 200 din u radnji me uvek nasmeje- od cega li se pravi?

I tu se uzima druga klasa,ono što niko na malo ne kupuje ti veliki proizvodjaci pokupe,ali njima je lakše jer imaju kako da čiste tj ne oduzima im vreme.

 

Ova godina nije najsjajnija što se cena tiče,imam neke poznanike u okolini Varvarina koji gaje papriku i uvek idem kod njih da uzimam kako kažu nam"biranje" direktno iz njive,prošle godine cena 80din ove godine 110 din i to jer se znamo.

 

Link to comment



.

Samo 300g cokolade na 10kg sljiva?
Nije to malo?
Ja stavljam na 1 kg sljiva 100g coksa, i onada naravno da sve ubedjujem da je lepsi od Nutele biggrin.png
Najjaci dzem na svetu [emoji7]


ja sam na kilo stavila 50 grama. ali i rum :hihi:



sent from bubamoto

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...