Jump to content
IGNORED

Zimnica


April

Recommended Posts

Ja sam. Odlicna su! Danas ili sutra cu ponovo. Ako mislis na pickled eggs, pre su to jaja u tursiji. 
 
Pa da, na to mislim...
Ajde baci recept...
Super easy način je da zvekneš jaja u teglu sa ostatkom tekućine u kojoj je bila kisela pečena paprika, krastavci, turšija...
Eee taman lovim poslednje karfiole i zelene paradajze u buretu, pa ću možda da iskoristim tekućinu za to umesto da mi služi umesto anticalc i odgušivanje wc šolje [emoji12]



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
21 minutes ago, Frank Pembleton said:

Pa da, na to mislim...
Ajde baci recept... 

Po solju vode i sirceta, tj pola pola, malo soli, malo secera i prokuvam to. Dodam i kurkumu u to. 

Meni omiljena kombinacija sa crnim lukom. Luk na kolutice, biber u zrnu. 

Naredjas jaja, luk, zacine, sta god, nalijes teglu do vrha i u frizider na dve nedelje ili koliko vec. 

U sustini, ne bi trebalo da moze da se pogresi, kako god spremi. Moze kao i za tursiju. Sve u svemu, odlicno meze. 

Link to comment

Izmislili vlasnici kafana, a da bi pijanci više popili :happy:

 

3PE60tG.png

 

Kad pomisliš "e ne mogu više da pijem", oni ti uvale kišjela jaja za dž, i posle možeš da okreneš još tri ture :lolol:

 

Posle se naravno umešali hipsteri i ondak dobiješ

HcAjLoA.png

Quote

Passion fruit sour beer pickled egg to be launched at GBBF

 

We enjoyed tasting the different pickle flavours that came from our beers, said Campbell. The sour beer stood out as giving the pickled egg a real tropical fruitiness with a touch of lemon and saltiness that works really well.

 

Edited by Skyhighatrist
Link to comment
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...