Jump to content
IGNORED

Zimnica


April

Recommended Posts

Sve ok ali gde su tu pecene paprike? Bez njih nema ljutenice.Zato je pravljenje ljutenice muka ziva i traje i traje ali je zato kraljica svih "ajvara"
Ko kaze da moraju pecene paprike? Ovo je drugacija ljutenica, prosto.
Baba je zapisala u kuvaru nekog maja 1963.i kaze dala joj jedna Pirocanka recept kod koje je jela. I ima 2 varijacije sa blukom i bez. Baba i mama uvek pravile bez i nije mlela papricice vec ih busila i kuvala cele (tako i pise u orig.receptu, i od njih bi ostajala samo ona opna). Ja ih sameljem.

Mnogo recepata sa istim ili slicnim nazivom, razlicitog sastava i odmera, ali i istiog sastava pod razlicitim imenima. Sve je to normalno.
Link to comment
On 18.10.2019. at 14:36, Frank Pembleton said:

Ne vidi se ima i šangarepe... Paprika somborka da zaljuti... IMG-ce568469ce5971cda73bbf8a6c3f658f-V.jpg



... Shiit has hit the fan...
 

sad gledam nešto ovako, plus rotkvice na pola, komorač na osmine, grančice celera na 56 cm dužine, šargarepa...

Link to comment
sad gledam nešto ovako, plus rotkvice na pola, komorač na osmine, grančice celera na 56 cm dužine, šargarepa...
Nemoj sad nemam gde drugo bure...
BTW, uvek ima to neko "uzbuđenje" da sam nešto zjbao...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
  • 1 month later...

Prvi put sam stavio zimnicu, tj. fermentirano povrće, malo narendan kupus kao osnova, pa red šargarepe, karfiola, rotkve i zalio slanom vodom, valjda će biti pk, kažu da je najbitnije da je voda na vrhu tegle.
Trebalo bi da se ukiseli za 10ak dana, šta posle, da zavrnem teglu i ostavim na hladnom(terasu)?

Послато са Le X820 помоћу Тапатока

Link to comment
5 minutes ago, El Guapo said:

Prvi put sam stavio zimnicu, tj. fermentirano povrće, malo narendan kupus kao osnova, pa red šargarepe, karfiola, rotkve i zalio slanom vodom, valjda će biti pk, kažu da je najbitnije da je voda na vrhu tegle.
Trebalo bi da se ukiseli za 10ak dana, šta posle, da zavrnem teglu i ostavim na hladnom(terasu)?

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 

Nista vinobrani i to?

Ja ovu moju sarenu u bure, i prethodnih godina mi je mera bila 15-20 dana ali nikad nije bilo ovako toplo...

Poenta ranije je bila 2-3 dana unutra da "krene" a onda napolje ili u spajz, ta hladnoca ga taman "presece"....

Link to comment

Pa krenulo je, ima mehurice na vrhu, poklopce sam ovlas stavio bez zavrtanja i iscurilo je nesto tecnosti, dal da ih icbacim na terasu?

Nista hemija, samo himalajska so i izvorska voda:s_d:

Link to comment
Pa krenulo je, ima mehurice na vrhu, poklopce sam ovlas stavio bez zavrtanja i iscurilo je nesto tecnosti, dal da ih icbacim na terasu?

Nista hemija, samo himalajska so i izvorska voda:s_d:

Nikad nisam to "organski" radio ali mislim da treba da bude zatvoren poklopac i povrće potopljeno...

Moja je bistra skroz ko izvor [emoji12]

Mislim da treba da izbaciš napolje...

 

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

Link to comment
Na YT kazu da se otvori, jer radi, pa ako se nakupi gasa, moze bude Bum, ako je bilo zatvoreno.
Nije to realno, niko ne drži toliko to zatvoreno, niti to toliko dobro dihtuje...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...