Jump to content
IGNORED

Zimnica


April

Recommended Posts

pa i za dlakavi je dovoljna zahebancija..koliko samo treba da se izbodes za 1 kesu sipka a ne za vise.. pa treba i semenke propasirati a do cedjenje dlacica je taj iz darlingove price vec odustao..

Link to comment
8 hours ago, SDSG said:

Nije dobro za grlo, kao staklo da si jeo :D 

 

8 hours ago, hoffnung said:

 

sada sam pitao kevu, kaze slicno tome, odn. zalepe se za grlo i mozes da se ugusis.

 

 

taj dzem sam jela pre cetres godina i ostao mi u secanju kao najdivniji dzem na svetu (s margarinom i belim lebom), urezo mi se bas zbog svoje konzistencije . eto, sudbina je htela da  prezivim par tegli dzema od sipka da pricam o tome vama i unucima :D

Edited by darling
Link to comment
13 hours ago, Frank Pembleton said:

Moguće da sam živeo u zabludi sve ovo vreme...




...shiit has hit the fan...
 

moguce je i da svako gura kolko ima.

 

a vec godinama nisam osetio orah u slatkom od sljiva. a i slatkog je sve manje...  :sad:

 

Link to comment
On 27.6.2019. at 12:45, hoffnung said:

 

to sam hteo da pitam, da li je neko od nasih ljudi probao. da li se pravio u domacoj radinosti, itd. kako je? ako se dobro secam, sve ove sastojke imamo i mi u prodavnicama. u maksiju ili na kineskoj pijaci u blokovima ima napa kupus. ja sam ga vec nebrojeno puta koristio, ali ne i za kimci. sa cime bi mogao da uporedis? da li je npr slicno onoj nasoj salati od kiselog kupusa/ulja/tucane paprike?

Meni nije, iako je isti tip fermentacije povrce je drugačije (imaš rotkve, beli i mladi luk, đumbir plus riblji sos u prelivu.

Al pravi ga obavezno - veoma je lako, ne mož da omane , jedino što smrdi opako

Link to comment

Kupio dzemfix i kajsije. Izabrao neke zrelije, malo sitnije. Krupnije su mi delovale dosta zelenije. Ispostavilo se da su totalno bezukusne, ja ovakvu voćku još probao nisam. Ni kisele ni slatke, bukvalno nikakvog ukusa nemaju, podsećaju na neku lošu bundevu. :mellow:

Da li će to termičkom obradom i uz dodatak šećera osloboditi neki ukus, ili da ipak ne pravim džem od ovoga?

Link to comment

sad sam ničim izazvan malo prelistao ovo vaše pisanije. 

 

ništa me ne tangiraju ti đemovi i pekmezi. kajsija, šljiva i slično. mislim ok je to al nemam neki drive. suviše je to slatko. 

 

ali dragica je naravno opet ubola ko prstom u ...

šipurak. 

 

to je ipak drugačiji drajv. nekako gorkast. 

palačinka poneka sa tim nečim...mmm. 

 

šta ono beše ovde hajpovano pre x godina. tavankut mislim da je pravio. neki džem od orašastog nečega. 

 

da, kesten. 

i to beše dobro za palačinke. 

 

a može i onaj spekulas namaz iz deleza sad kad mi se već prijelo slatko. :D

Link to comment
30 minutes ago, mraki said:

Kupio dzemfix i kajsije. Izabrao neke zrelije, malo sitnije. Krupnije su mi delovale dosta zelenije. Ispostavilo se da su totalno bezukusne, ja ovakvu voćku još probao nisam. Ni kisele ni slatke, bukvalno nikakvog ukusa nemaju, podsećaju na neku lošu bundevu. :mellow:

Da li će to termičkom obradom i uz dodatak šećera osloboditi neki ukus, ili da ipak ne pravim džem od ovoga?

nemo' ni da pokušavaš

Link to comment
2 hours ago, mraki said:

Na pijaci, ali ko da ima razlike.

Ima ogromne razlike,ta u marketu je neka uvozna rana sorta, pa jos kad sagledas cinjenicu da se konzumno voce bere sa 80% zrelosti da bi na rafu/tezgi bilo lepo na oko. 

 

Sacekaj jos, par dana jer jos nisu pocele "prave" sorte vec uglavnom neke rane koje su cisto da se zadovoljis kajsijom. 

 

Za par dana ce da krenu sve sorte pa mozes da biras, a bice i industrije za mnogo manje para i za dobar dzem. 

 

U prevodu trazi od prodavca industrijsku, ako zaista ima svoj vocnjak dobijes je po boljoj ceni nego konzum. 

Edited by SDSG
Link to comment

Hvala na savetima, čekaću onda još, nisam imao pojma da nisu u punoj sezoni. 

Ma ja bih pravio samo malu količinu, tako da mi ne treba više od 2kg neočišćenih kajsija. Breskve su inače superukusne, ali verujem da nisu tako dobre za džem.

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

evo mamin dzem od kajsije iz rerne

sam se kuva,nista ne gori,ne prska..sedis na terasi i pijes kafu dok se dzem sam kuva u rerni

ja ne znam zasto svi ljudi tako ne kuvaju dzemove

 

klasican recept-5kg kajsija i 1 kg secera

 

img_2010.jpg

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...