Jump to content
IGNORED

Zimnica


April

Recommended Posts

@halloween opasno dobro izgleda ovaj tvoj džem od kajsija. 

padam u iskušenje da napravim dve tri tegle bar da ga gledam tako lepog ako već neću da jedem. alternativno mogu da pokušam da napravim bez šećera. 

Link to comment
7 hours ago, halloween said:

 

 

 

 @Rasloži sve redom, te tinder, te sve je zapisano.:D

 

Neutemeljene optužbe i lako ih je opovrgnuti, uostalom čitaj:

 

6 hours ago, Jumanji said:

Ma Ras je trazio dzem od jagoda, i ja mu obecala ako pravim jos, ali nisam nazalost, samo su te 2 tegle tada ispale
Unistilo ih je ovo vreme, bez zezanja, kao da ih je istopilo. Jagoda na oko izgleda normalno, kada je uhvatis ona se istopi, iscuri. Ono jos nisam videla.

A da popravim stvar, mozes da dobijes dzem od sljiva sa cokoladom (taj je opasan), kada budem pravila.

 

U mikro teglicama od 28 g, kao kod halloween?

 

 

Verujem da će biti dobar, hvala na ponudi!

 

27 minutes ago, beta kentauri said:

@halloween opasno dobro izgleda ovaj tvoj džem od kajsija. 

padam u iskušenje da napravim dve tri tegle bar da ga gledam tako lepog ako već neću da jedem. alternativno mogu da pokušam da napravim bez šećera. 

 

...možda i bez kajsija?

Link to comment

Najbolje je da odluka nije iznuđena.

Nisam zavisnik, pogotovo ne od slatkog, ali bi prilagođavanje ishrane zahtevalo prilično truda, ukoliko uključuje i pastu, pirinač, testo...? 

Link to comment

Ne@Ras , normalne tegle [emoji4]
U tim maleckim nekada sam pravila slatko od sumskih jagoda, da ogranicim alavost ukucana.

Cula sam da je dobar skidac nalepnica svih vrsta, tj. tog lepka, smesa odnosno pasta od podjednakih kolicina ulja i sode bikarbone. Nisam isprobala, jer jos uvek imam ovaj medicinski benzin.

Link to comment
4 hours ago, Ras said:

Najbolje je da odluka nije iznuđena.

Nisam zavisnik, pogotovo ne od slatkog, ali bi prilagođavanje ishrane zahtevalo prilično truda, ukoliko uključuje i pastu, pirinač, testo...? 

krajem prošle godine sam donela odluku da promenim neke navike delimično zbog zdravlja, delimično zbog sujete (izgled). izbacila šećer, kafu i alkohol. pirinač jedem ali gledam da bude integralni ili jedem kinou koju više volim. paste - testa svedeno na minimum što nikad nije bilo teško. 

sve u svemu, izgledam manje umorno i skoro se nisam ovako dobro osećala. što se tiče kilaže, izgubila neznatno kilo dve. to mi i onako nije bio cilj. 

Link to comment
On 26.6.2019. at 9:33, halloween said:

@beta kentauri

Hvala sto si primetila boju. Tako je kad se termicka obrada svede na minimum. 

Je l' neko zna trik kako ove nalepnice sa tegli da se skinu a da ne ukljucuje ribanje zicama i da mi ne osteti nokte i ruke?

Koliko je to minimum a da se ne kvari?

Može recept, dobio sam volku da probam i sam da napravim...

Link to comment

Za klasican dzem odnos voca i secera treba da bude 1:1. Dr Oetker dzemfix 3:1 ide  1250 g voca 350 g secera i 1 kesica dzemfixa. Ako je voce dobro zrelo moze da se poveca kolicina voca a smanji kolicina secera. Kad se ide po receptu sa kesice sve kuvanje traje 5- 10 minuta. Dzem traje dugo, od dunja je prezimio. Sustina je dzemfix, smanjuje kolicinu secera  u %, a povecava voca.  Za svaki slucaj probaj sa manjim kolicinama brze se potrosi, a lako se napravi ponovo od sezonskog voca.

Link to comment
54 minutes ago, mraki said:

Znam za dzemfiks, mislio sam da je ovo bez njega.

Pravio prošle godine od jagoda tako i bilo super, ali ove mi prodjoše, pa su kajsije plan B. Hvala :)

Znam, svi tragamo za svetim gralom, ali nema, ili secer i hemija ili brzo pojesti dok je sezona.

 

Iako su dr Oetker precizni recepti, jednom sam drmnula duplu dozu dzemfiksa a secera u tragovima, ispalo odlicno.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...