Jump to content
IGNORED

Бечкерек ака Петровград ака Зрењанин


расејан

Recommended Posts

ta poznajem vlasnika, ali zbog distance ne mogu da ga probam, niti cu jos dugo...cisto ovako pitam, a da, znam sranja koja ameri nazivaju pivom, provodim zivotni prostor sa istima, tako da...a pijem uglavnom belgijska...
Iako ga još nisam probao, verujem da će "Bečkerečko pivo" biti 1 blokbaster. Pošto veći deo piva čini žuta voda, mi sa sirovinom nećemo imati problema.
trebao si sa sve karbijem i tikvom da ga nadjes
Evo sa Karbijem, ali bez tikve:http://www.youtube.com/watch?v=arPCVt7Giqk
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • расејан

    20

  • scepa

    11

  • Reaktor

    9

  • banatjanin

    6

[media/media]
Откад је овај снимак? Немој ми рећи да је бабац још жив... она је била легенда још шездесетих... са све оном причом зашто Зрењанинци избегавају пиво из зелене флаше (коју сам, истина, чуо тек '74 или ту негде).
Link to comment
Откад је овај снимак? Немој ми рећи да је бабац још жив... она је била легенда још шездесетих... са све оном причом зашто Зрењанинци избегавају пиво из зелене флаше (коју сам, истина, чуо тек '74 или ту негде).
kontam da je negde krajem 80tih, pocetak 90tih...Boba Grujic (sto je intervjuise) deluje dosta mlad...tako da... dal' je ziva, nemam pojma, a da je zajebala zrenjaninsku pivaru-jeste.
Link to comment
са све оном причом зашто Зрењанинци избегавају пиво из зелене флаше (коју сам, истина, чуо тек '74 или ту негде).
Eh, da su samo Zrenjaninci. :D
Link to comment

Ah čim se pomene Zrenjanin - taj ljupki gradić na obalama krivudavog Begeja - navre mnoštvo impresija i uspomena... Živeo u njemu šest meseci i pokušao trajno da se nastanim ali nisam uspeo: ponestalo kinte i, pošto se ne može živeti od snova i ideala, morao natrag u BG, i u povratak u radni odnos. Omiljena aktivnost: skliznuti iz gajbe iz Uroša Predića, pa niz Koče Kolarova, preko Žitnog trga i onog mostića, obreti se korzou, kupiti pivo u Rodiću, i onda sesti na neku od okolnih klupica i posmatrati panonske devojke. Znači, veliki :wub: za panonske devojke i njihove wow noge izvajane svakodnevnom vožnjom bicikla. Veliki :wub: za naselje Mužlja u koje planiram da se povučem i gajim nojeve i slušam Mejdne zajedno sa komšijama Mađarima, kad se steknu određene okolnosti. Veliki :wub: za upozorenje na jednoj zr. fotokopirnici: "zabranjeno unošenje biciklova". Veliki angry.gif za lokalnu pijaću vodu koja je po kvalitetu i hemijskoj ispravnosti negde na nivou žabokrečine. Veliki <_< za police-patrol koja me startovala tokom prve večeri boravka u Zr. Bilo je to ovako: sedeo sam u centru, ispred "Rodića", na nekoj klupi uz pivo, a onda me startovala patrola. "Dobro veče." "Dobro veče." "Šta radite tu?" "Eto, sedim i pijem pivo..." "A zašto ne pijete pivo u nekom kafiću?" "Ne znam..." "Konzumacije alkohola izvan za to predviđenih objekata ne spadaju u legitimne prakse." "Jel?" "Da. Molim vas, pokažite nam vaše isprave." "Dobro". Izvadio sam ličnu i pokazao im je. Uzeli je, otvorili, počeli da čitaju: JMBG, ime-prezime, datum rođenja itd. Zatim su konsultovali toki-voki da li sam osuđivan. Toki-voki im rekao da nisam, pa mi vratili ličnu. "Izvolite ličnu." "Hvala." Pomislio sam da je kontroli kraj. Ali ne. "Molim vas, ispraznite sve džepove." "Dobro..." Ispraznio sam sve džepove. Bilo je tu par papirnatih maramica, ključevi od gajbe, žvake, još neke bezazlene sitnice, plus - prezervativ... :blush: Pojma nemam otkud se on stvori jbg. "Šta vam je ovo?" "Pa prezervativ". "A šta će vam?" "Pa, za preventivu... "Kakvu preventivu?" "Neka, Radivoje, pusti momka, verovatno se ponadao da će noćas nešto da privede na gajbu." Nasmejaše se pod plavim kapama. Brilijantni umovi... "Šta tražite u Zrenjaninu?" "Pa, napustio sam Beograd i došao u Zr. da vidim kako diše ovo mesto i eventualno se trajno nastanim." "Ludo zvuči... prvi put čujemo da neko napušta Beograd da bi se ovde trajno nastanjivo. U redu, sada možete vratiti vaše stvari u džepove... i laku noć..." "Laku noć..." I tako sam vraćao stvari u džepove i mozgao - eto, ti panduri samo banu ispred tebe, istresu te iz gaća, a onda odu da zlostavljaju druge, ostavljajući te postiđenog i sa dubokim utiskom krivice jbg. I tako sam vraćao stvar po stvar u džepove, pa sam naleteo i na onaj kurton, i malo ga pažljivije proučio pod neonskim uličnim osvetljenjem. Bio je umotan u neku jeftinu plastičnu ambalažu golubije plave boje. Zemlja proizvodnje - bratska Češka. Provalio sam mu i datum prestanka važenja: 1. januar 1999. Vratio ga natrag u džep. Ostatak noći protekao je oke i bez dodatnih opstrukcija.

Link to comment

Свака час, сад ми се тек свиђа Зренџа :).Него, чесмовача... шгјз, ја навикао. Има вишка гвожђа, отуд боја, а оно са арсеном је чиста политика. Ево ми што је пијемо деценијама, нико није запатио некакве ролингстоунсе у бајбрезима, не преко просека, нико се није отровао, него је лоби продаваца флаширане воде избоксовао да се промени правилник и сад та вода као није за пиће, а иста је као и пре 40 година.Ми је ладно пијемо као и увек. Боље арсен, на то мало смо одавно навикли и то организам ладно неутралише, него естроген из пластике.

Link to comment
Свака час, сад ми се тек свиђа Зренџа :).
My pleasure ;) Ipak, zbog kompletnosti informacije, da navedem - ja sam živeo u Zr. u periodu septembar 2001. - april 2002. P.S. Ima li ko info šta se dogodilo sa onim "Ničeom" što je imao jednu kljakavu nogu, i koji je, kad se napije, uobičavao da sedi na nekom zidiću blizu Žitnog trga i sa njega da pičkara prolaznike, u fazonu - jebite se! ja sam bog! vi ste ništavni! čujete li? jebite se! ja sam ovde jedini bog! - itd. itd. ?Posmatrao sam ga par puta - tragičan od glave do pete, raščupan, u nekoj odrpanoj odeći iskopanoj iz kontejnera pretpostavljam. I nikako nisam uspevao da provalim zašto je on toliko insistirao da je super-čovek a svi ostali da su dno, uzevši u obzir klošarsko stanje u kome se nalazio. Jbg, tip nikada nije misao iskazao do kraja i samo se iznova i iznova drao na svakog prolaznika. Jednom sam prišao malo bliže, pa me ugledao i čim je provalio da stojim i blenem u njega, raspalio je - ti, smeđokosi, šta si zinuo!? tornjaj mi se bre ispred očiju! ti si ništavan! ja sam bog! a ti se jebi! imaš li ti, miki, proklete uši? - itd. itd. Taj tip bio je nerešiva enigma za mene. Samo bi se, sa tom kljakavom nogom, dogegao pijan na korzo, seo na zidić, pičkarao sve živo, zatim otkljakao natrag u svoju jazbinu. I tako, neko vreme sam ga viđao na ulicama, a onda sam prestao da ga viđam. Kapiram da je mrtav, ali nikad se ne zna. Edited by Willow
Link to comment
Ah čim se pomene Zrenjanin - taj ljupki gradić na obalama krivudavog Begeja - navre mnoštvo impresija i uspomena... Živeo u njemu šest meseci i pokušao trajno da se nastanim ali nisam uspeo: ponestalo kinte i, pošto se ne može živeti od snova i ideala, morao natrag u BG, i u povratak u radni odnos. Omiljena aktivnost: skliznuti iz gajbe iz Uroša Predića, pa niz Koče Kolarova, preko Žitnog trga i onog mostića, obreti se korzou, kupiti pivo u Rodiću, i onda sesti na neku od okolnih klupica i posmatrati panonske devojke. Znači, veliki :wub: za panonske devojke i njihove wow noge izvajane svakodnevnom vožnjom bicikla. Veliki :wub: za naselje Mužlja u koje planiram da se povučem i gajim nojeve i slušam Mejdne zajedno sa komšijama Mađarima, kad se steknu određene okolnosti. Veliki :wub: za upozorenje na jednoj zr. fotokopirnici: "zabranjeno unošenje biciklova". Veliki angry.gif za lokalnu pijaću vodu koja je po kvalitetu i hemijskoj ispravnosti negde na nivou žabokrečine. Veliki <_< za police-patrol koja me startovala tokom prve večeri boravka u Zr. Bilo je to ovako: sedeo sam u centru, ispred "Rodića", na nekoj klupi uz pivo, a onda me startovala patrola. "Dobro veče." "Dobro veče." "Šta radite tu?" "Eto, sedim i pijem pivo..." "A zašto ne pijete pivo u nekom kafiću?" "Ne znam..." "Konzumacije alkohola izvan za to predviđenih objekata ne spadaju u legitimne prakse." "Jel?" "Da. Molim vas, pokažite nam vaše isprave." "Dobro". Izvadio sam ličnu i pokazao im je. Uzeli je, otvorili, počeli da čitaju: JMBG, ime-prezime, datum rođenja itd. Zatim su konsultovali toki-voki da li sam osuđivan. Toki-voki im rekao da nisam, pa mi vratili ličnu. "Izvolite ličnu." "Hvala." Pomislio sam da je kontroli kraj. Ali ne. "Molim vas, ispraznite sve džepove." "Dobro..." Ispraznio sam sve džepove. Bilo je tu par papirnatih maramica, ključevi od gajbe, žvake, još neke bezazlene sitnice, plus - prezervativ... :blush: Pojma nemam otkud se on stvori jbg. "Šta vam je ovo?" "Pa prezervativ". "A šta će vam?" "Pa, za preventivu... "Kakvu preventivu?" "Neka, Radivoje, pusti momka, verovatno se ponadao da će noćas nešto da privede na gajbu." Nasmejaše se pod plavim kapama. Brilijantni umovi... "Šta tražite u Zrenjaninu?" "Pa, napustio sam Beograd i došao u Zr. da vidim kako diše ovo mesto i eventualno se trajno nastanim." "Ludo zvuči... prvi put čujemo da neko napušta Beograd da bi se ovde trajno nastanjivo. U redu, sada možete vratiti vaše stvari u džepove... i laku noć..." "Laku noć..." I tako sam vraćao stvari u džepove i mozgao - eto, ti panduri samo banu ispred tebe, istresu te iz gaća, a onda odu da zlostavljaju druge, ostavljajući te postiđenog i sa dubokim utiskom krivice jbg. I tako sam vraćao stvar po stvar u džepove, pa sam naleteo i na onaj kurton, i malo ga pažljivije proučio pod neonskim uličnim osvetljenjem. Bio je umotan u neku jeftinu plastičnu ambalažu golubije plave boje. Zemlja proizvodnje - bratska Češka. Provalio sam mu i datum prestanka važenja: 1. januar 1999. Vratio ga natrag u džep. Ostatak noći protekao je oke i bez dodatnih opstrukcija.
:lol:ovo ide na minijature...
Link to comment
P.S. Ima li ko info šta se dogodilo sa onim "Ničeom" što je imao jednu kljakavu nogu, i koji je, kad se napije, uobičavao da sedi na nekom zidiću blizu Žitnog trga i sa njega da pičkara prolaznike, u fazonu - jebite se! ja sam bog! vi ste ništavni! čujete li? jebite se! ja sam ovde jedini bog! - itd. itd. ?
taj je gore odavno, kolko ja znam...inace, ZR je specifican po tim tako likovima - od Kanzasa (Gari pazi lejdja) se napravio kultni lik pa je grupa ljudi zrenjanin u ono vreme zvala Kanzas city u to imeveliki.jpgbtw, mene je zr oduvek podsecao na springfild iz simpsonovih - uvek neke ludorije po tom gradu - vodotoranj (koji nikad nije upotrebljen onome, cemu sluzi), most na suvom, dugo je bio onaj konjanik na trgu bez glave (pa je sve izgledalo kao sleepy hollow), pa sad i ona "cesma" u gradu koja koliko cujem ne radi...i tako.
Link to comment
btw, mene je zr oduvek podsecao na springfild iz simpsonovih - uvek neke ludorije po tom gradu - vodotoranj (koji nikad nije upotrebljen onome, cemu sluzi), most na suvom, dugo je bio onaj konjanik na trgu bez glave (pa je sve izgledalo kao sleepy hollow), pa sad i ona "cesma" u gradu koja koliko cujem ne radi...i tako.
Да се не заборави Ирена из Мужље, звана Блек Сабат, која је увек носила некакве црне огртаче или бунде (некад и преко лета). Била је аша-ша, шминкала се дункл тегет, доста нападно, и бродила је штрафтом као да никог око ње нема. Једном сам имао неке госте из Швабије, ћаскали нешто о музици, неко спомене Блек Сабат (као групу), и ја њима испричам о том лику. Исто поподне, оду они до вароши да прошетају, и после су имали да причају кога су видели.Наводно је упала у некакав бедак, по једнима студирајући филозофију па дошавши у неки интелектуални безизлаз, по другима због неузвраћене љубави - наводно је бацила око на извесног Чуту, избацивача у Дому Омладине (чије су то биле последње године - наредне, 1974, је изгорео, па је на његовом месту изграђен Дом Младости Културни Центар).Не знам шта је после било с њом.Него, коначно сам скоцкао ова два видеа са Пантиног концерта 10. септембра у Звону:
Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...