Jump to content
IGNORED

Šta je najbitnije što se u istoriji dogodilo na današnji dan?


Ajant23

Recommended Posts

Quote

Pre tačno sto godina, na kongresu održanom u Beogradu od 20. do 23. aprila 1919, predstavnici socijaldemokratskih stranaka i organizacija iz Srbije, BiH, Hrvatske i Slovenije odlučili su da osnuju Socijalističku radničku partiju Jugoslavije (komunista), kasnije preimenovanu u Komunistička partija, odnosno Savez komunista Jugoslavije.

 

http://rs.n1info.com/Vesti/a478214/Dojce-vele-o-KPJ-Od-olimpijskih-visina-do-kaljuge-bratoubilackog-rata.html

Link to comment
  • 2 weeks later...

Flag-Over-Reichstag.jpg
 

Spoiler


I, narаvno, najvaznije, istorijska istinatm iznad svega: dokaz da su horde crvenih plajckale, silovale, da je neki jadni Nemac ostao bez svoje Дохе...

KLJKV.jpg

 


 

 

Link to comment

1.V 1945. Jozef Gebels, supruga mu Magda i njihovo šestero mlađe djece izvršilu su samoubistvo.

 

30jl640.jpg

 

Edited by apostata
Link to comment

Ja upravo to ... bilo mi malo rogobatno staviti to sve u jednu rečenicu.

 

A inače pored porodice Gebels, na današnji dan, 1960. nad Sverdlovskom sovjetska PVO "prizemljila" je Lokid U-2, kojim je pilotirao Frensis Geri Pauers.

 

k15qwy.jpg

Link to comment
1 hour ago, apostata said:

1.V 1945. Jozef Gebels, supruga mu Magda i njihovo šestero mlađe djece izvršilu su samoubistvo.

 

30jl640.jpg

 

jedno dete im je prezivelo ubistvo? cini mi se da je jedno dete bilo bolesno i zbog toga im nije bilo na dohvat ruke. 

Link to comment
33 minutes ago, apostata said:

Ja upravo to ... bilo mi malo rogobatno staviti to sve u jednu rečenicu.

 

A inače pored porodice Gebels, na današnji dan, 1960. nad Sverdlovskom sovjetska PVO "prizemljila" je Lokid U-2, kojim je pilotirao Frensis Geri Pauers.

 

k15qwy.jpg

Cekaj, ti to hoces da kazes da su miroljubivi Amerikanci, pa jos za praznik, poslali izvidjacki avion U-2 koji je oboren ne negde u blizini granice, nego dobrih 2,000 kilometara u dubini sovjetske teritorije, skoro pa u samom centru? :ohmy:

Siguran si da nije zalutao ili nesto slicno, greska u navigaciji, taj rad, desava se?

Link to comment
23 minutes ago, namenski said:

Cekaj, ti to hoces da kazes da su miroljubivi Amerikanci, pa jos za praznik, poslali izvidjacki avion U-2 koji je oboren ne negde u blizini granice, nego dobrih 2,000 kilometara u dubini sovjetske teritorije, skoro pa u samom centru? :ohmy:

Siguran si da nije zalutao ili nesto slicno, greska u navigaciji, taj rad, desava se?

Jest vala - tim jenkijima ništa nije sveto.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...