Jump to content
IGNORED

Šta je najbitnije što se u istoriji dogodilo na današnji dan?


Ajant23

Recommended Posts

41 minutes ago, namenski said:

Preterujes: tu skoro se podsetih da je izvesni Marisav Petrovic srecno i zadovoljno ziveo u Minhenu do neke 1984...

Doduse, kazu da ga je - iako vec matorog - na kraju ipak stigla zlocinacka ruka omrazene komunjarske UDBA-e... :sleep:

 

ma ja sam se samo setio svih onih istorijskih radova o krahu rajha i prvim posleratnim godinama, kada je vecina nemaca imala taj sentiment™ koji je bio tako slican nasem sentimentu™ koji je jos uvek poprilicno popularan :) i uvek mi bila smesna ona mantra o katarzi™ i suocavanju™ sa navodjenjem nemaca kao primera kako se suocava™ :D 

 

marisav bese onaj zlikovac koji je 1941 predano sprovodio ljude ka mestima za masovna streljanja? a cudna bila ta posleratna vremena, svi evropljani su imali svoje marisave™ i to mnogo veceg kalibra, sta reci o paponu recimo, koji je, sto si odlicno primetio, postao neophodan™ kadar u posleratnoj francuskoj pa bio cak i poslanik pa ministar u vladi i u d estena i tek kada je bio u dubokoj starosti pocelo u francuskoj jujuju sta je on to radio za vreme rata?

Edited by Pontijak
Link to comment
42 minutes ago, Pontijak said:

ma ja sam se samo setio svih onih istorijskih radova o krahu rajha i prvim posleratnim godinama, kada je vecina nemaca imala taj sentiment™ koji je bio tako slican nasem sentimentu™ koji je jos uvek poprilicno popularan :) i uvek mi bila smesna ona mantra o katarzi™ i suocavanju™ sa navodjenjem nemaca kao primera kako se suocava™

Ne bih ja to mesao: zlocin je zlocin, ali je Nemacka ipak Nemacka.

Za razliku od Srbije, na stranu skoro pa glasan nemacki uzdah olaksanja kada se, 90-ih godina 20. veka, dakle posle svih iskustava, katarzi i suocavanja, u Evropi pojavio konkurent koji je Nemackoj pruzio priliku da pokusa da se konacno makne sa mesta #1...

Nece ili bar ne bi smelo i trebalo da moze: Nemacka jeste uspela u naporima da demokratizuje drustvo prema takozvanim zapadnim standardima i kapa dole na tom postignucu, ali - Nemacka je ipak - Nemacka kao sto rekoh.

Velika zemlja sa velikim odgovornostima, ali i velikim interesima i - sto je jos vaznije - sredstvima da ih ostvari.

Pa tako, na primer, odrzi zivim i zdravim svoje napore da ocuva i pojaca uticaj na evropskom jugoistoku, vidi pod ex-Yu, da malo poradi na revizijama, koliko se moze u datom trenutku, ili podrzi te napore tamo gde se bivsi nemacki saveznici oko toga trude itekako, uzme da sudi bivsim funkcionerima tajnih sluzbi nekadasnjih suverenih drzava podvodeci ih pod antikomunizam i borbu protiv svakojakih totalitarizma, a prenebregavajuci cinjenicu da je za hladnoratovskog vakta tolerisala i eksploatisala na svojoj teritoriji pojedince i grupe koji se po svim kriterijumima - danasnjim narocito - mogu da podvedu pod teroristicke...

Tako da, uz iskreno uvazavanje nemackog doprinosa civilizaciji i kulturi zapadnog sveta - nema ovde nikome prijateljatm od Nemacke, sa sve raznim Srbijama, Slovenijama, Hrvatskama i ostalom balavurdijom....

Bas kao ni od Rusije...

 

42 minutes ago, Pontijak said:

marisav bese onaj zlikovac koji je 1941 predano sprovodio ljude ka mestima za masovna streljanja?

Bas taj: kragujevacki Marisav, za koga novokomponovani istoricari novokomponovane srpske istorije 90-ih otkrisetm da su i njega jadnog, sa sve potcinjenom mu jedinicom, Nemci tog kragujevackog oktobra drzali zakljucanog, ali da su nekitm zakljucani uprkos tome aktivno pomagali Nemcima...

Onaj koji je u nemacku komandu odneo spiskove nekoliko desetina komunista i njihovih simpatizera i tamo ih zamenio za ispravnetm gradjane...

Jos jedna od srpskih tragedija 20. veka, filozofija dilera devizama primenjena na ljudske glave...

Komandat puka Srpskog dobrovoljackog korpusa, ljoticevac po ubedjenju, juren i od Ravnogoraca, ali i njihov saradnik u borbi protiv NOVJ, ziveo i preziveo do 1974...

Kao nemacki gost.

 

Link to comment
20 minutes ago, namenski said:

uzme da sudi bivsim funkcionerima tajnih sluzbi nekadasnjih suverenih drzava podvodeci ih pod antikomunizam i borbu protiv svakojakih totalitarizma, a prenebregavajuci cinjenicu da je za hladnoratovskog vakta tolerisala i eksploatisala na svojoj teritoriji pojedince i grupe koji se po svim kriterijumima - danasnjim narocito - mogu da podvedu pod teroristicke...

 

Bas taj: kragujevacki Marisav, za koga novokomponovani istoricari novokomponovane srpske istorije 90-ih otkrisetm da su i njega jadnog, sa sve potcinjenom mu jedinicom, Nemci tog kragujevackog oktobra drzali zakljucanog, ali da su nekitm zakljucani uprkos tome aktivno pomagali Nemcima...

Onaj koji je u nemacku komandu odneo spiskove nekoliko desetina komunista i njihovih simpatizera i tamo ih zamenio za ispravnetm gradjane...

Jos jedna od srpskih tragedija 20. veka, filozofija dilera devizama primenjena na ljudske glave...

Komandat puka Srpskog dobrovoljackog korpusa, ljoticevac po ubedjenju, juren i od Ravnogoraca, ali i njihov saradnik u borbi protiv NOVJ, ziveo i preziveo do 1974...

Kao nemacki gost.

 

 

da, to da. ah te nijanse™ posleratne stvarnosti i novih™ istorijskih™ saznanja™ revizionistickih skola™, pomenuh papona i te posleratne finese a marisav je po dostignucima ipak bio amater kada se poredi sa paponom. red je da pomenem i barbija, eto covek bio potreban kadar™ pa bio i saradnik zapadnonemacke obavestajne sluzbe, francuzi decenijama nisu pravili ikakvo pitanje oko njega, obaska njegov rad na profilisanju demokratije™ u boliviji pod americkim patronatom

Link to comment
1 hour ago, Pontijak said:

da, to da. ah te nijanse™ posleratne stvarnosti i novih™ istorijskih™ saznanja™ revizionistickih skola™, pomenuh papona i te posleratne finese a marisav je po dostignucima ipak bio amater kada se poredi sa paponom. red je da pomenem i barbija, eto covek bio potreban kadar™ pa bio i saradnik zapadnonemacke obavestajne sluzbe, francuzi decenijama nisu pravili ikakvo pitanje oko njega, obaska njegov rad na profilisanju demokratije™ u boliviji pod americkim patronatom

Ma ima toga onoliko, Marisav mi pao na pamet onako, uz rec... :D 

 

Sa sve tvojim primerima, ostale da ne pominjem, opsta klima, rasplamsali revizionizam koji udara i levo i desno, satire, dovesce na kraju do toga da ce svecanost obelezavanja 100 godina sledeceg, Drugog svetskog rata, verovatno da predvode neka probrana Waffen SS jedinica, Crna legija i Gorska garda JVuO...

Link to comment
8 minutes ago, namenski said:

Ma ima toga onoliko, Marisav mi pao na pamet onako, uz rec... :D 

 

Sa sve tvojim primerima, ostale da ne pominjem, opsta klima, rasplamsali revizionizam koji udara i levo i desno, satire, dovesce na kraju do toga da ce svecanost obelezavanja 100 godina sledeceg, Drugog svetskog rata, verovatno da predvode neka probrana Waffen SS jedinica, Crna legija i Gorska garda JVuO...

 

i jos ce da optuzuju za revizionizam ako neko krene da negira slobodoljubiv i humanisticki karakter pomenutih jedinica :D

Link to comment
1 hour ago, apostata said:

Sada si me uplašio.

Pa šta to znači?

Verovatno da je negde i necega radi ponovo potegnut Argument Radisa :sleep:

Pitao sam na Moderaciji, cekam da vidim odgovor.

Ako ga uopste bude, naravno...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...