Jump to content
IGNORED

Šta je najbitnije što se u istoriji dogodilo na današnji dan?


Ajant23

Recommended Posts

Ono, nisu ni Poljaci, posto su ih Rusitm postreljali, a njihovi zapadni saveznici efikasno zastitili od nemacke agresije.

 

Ali je pre svega interesantna reakcija raznih andurila na minhenske dogadjaje: potezati Katin - o kome nema zbora - kao protivargument Minhenu dokaz je jalovosti i licemernosti njihovog kao bajagi liberalizma.

Minhen je bio izdaja, prodaja, ne samo Cehoslovacke nego i ono malo principa medjunarodnog prava i - ako se bas hoce i morala - koji su ostali posle svih upropascenih prilika da se Hitler zaustavi: od zmurenja na ponovno naoruzanje Nemacke, okupacije Rura, Spanije, spisak je beskonacan...

I prenebregavanje istorijskog imperativa da bi cak i andurili morali da progutaju zabu i jasno i glasno priznaju da je CCCP bio vodeci, po nekad i jedini zagovornik potrebe da se fasizmu stane na put, za razliku od zapadnih demokratija koje su kalkulisale sa neskrivenom zeljom da se novatm Nemacka okrene na istok i svrsi sa boljsevizmom kao vrhunskim zlom.

Kao i cinjenice da bi u tome bili jos aktivniji, mislim na takozvane elite :isuse: da se narodtm nije bunio, pristajao na Narodne frontove i ostale dozvoljene pokusaje suprotstavljanja zlu.

Na stranu sto je veliki deo Evrope tih predratnih godina itekako uzivao u blagodetima raznih polufasistickih diktatura, od Poljske, do Jugoslavije i Grcke, koje su uveliko jednom nogom vec bile zagazile u ful fasizam...

Link to comment
2 hours ago, Radoye said:

Nisam bas ubedjen da su Cesi iz izbrisanih sela (Lidice, Lezaki, Plostina, Kaliste...) mnogo bolje prosli nakon sto su ih Cemberlen i Daladje prepustili Hitleru od Poljaka iz Katina.

 

Svejetoisto relativizacija. Sad je Cemberlen jos i odgovoran za zlocine nacista iz 1942. i to se poredi sa direktnom odgovornoscu Staljina za masovne zlocine. 

Link to comment
3 hours ago, Anduril said:

 

Ja ipak preferiram da sam na mestu Ceha koje je Cemberlen izdao, nego na mestu Poljaka koje je Staljin postreljao. 

Pretpostavljam da onda najvjerovatnije nisi čuo za Endlösung der tschechischen Frage na čijoj konkretizaciji su radili Nojrat, Dare, Štukart, Hajdrih, fon Goteberg, Friderici, Genlejn i Frank.

 

Projekti koje su oni razradili na kraju će postati sastavni dio onoga što je danas poznato kao Generalplan Ost. Za to si sigurno čuo, ali evo da te podsjetim.

 

Radi se o osnovama buduće pravne, ekonomske i teritorijalne strukture Njemačkog istoka. Plan je definitivno završen 1941. i produkt je autorskog kolektiva sastavljenog od kadrova RSHA.

Cijeli plan nije pronađen, ali su na Nirnberškom procesu korišteni razni dokumenti, koji su se bavili Generalplanom Ost.
Najvažniji su „Primjedbe i predlozi Istočnog ministarstva na Generalplan Ost“ i dokument pod istim nazivom, ali ovog puta od rajhsfirera SS Himlera. Uz pomoć ova dva, kao i manje obimnih dokumenata pojedinih ministarstava,  u kojima je korišteno otprilike 70% originalnog teksta, mogla se skoro u potpunosti rekonstruisati nacistička slika budućnosti nekadašnjeg slovenskog istoka.


Generalplan Ost je bio podjeljen na dva dijela tzv. Mali plan, koji je trebalo provesti u vrijeme rata i Veliki plan, koji je trebao biti proveden poslije rata.

Po pomenutom planu Poljaka je trebalo biti uništeno oko 80%. Na teritoriji Poljske ostavljeno bi bilo na životu otprilike 3. miliona.
Čeha je trebalo biti preseljeno i istrebljeno 60-75%, ostatak je trebalo germanizovati.

 

Zna se i šta bi trebalo biti sa ostalima, ali neću sada o tome, jer nas konkretno interesuju ova dva naroda.

 

E sada imaš li ti nešto slično, mislim na neke planove Staljinovog SSSR-a u vezi Poljaka ili da ja poentiram?

Edited by apostata
Link to comment

Dajte bre, pa anduril koristi argument u praksi poznat kao 'e, a sta ste vi radili crncima...' :isuse:

 

A najzabavnije od svega je sto on koji inace zna da bude zucan u raspravi i to zesce, da zatrpava citatima, izvorima, itd, itd..., na Minhenu septembra 1938. kao temi - cuti.

 

 

Edt: evo ga, dok ovo pisem, oglasio se, bolje da nije :isuse: 

S jedne strane Cemberlen, jednina, lik koji je pao s Marsa i koji nije eksponent 1 itekako artikulisane politike koja je dozivela bankrot nevidjen u novijoj istoriji, a sa druge strane - staljinisti :isuse: 

 

Alo bre, Minhen, septembar 1938, Hitler, Musolini, Cemberlen, Daladje: ko je od njih staljinista aman covece? :D 

 

 

Edit: anduril курбла, шлајфује... :laugh:

Edited by namenski
Курблање
Link to comment
23 minutes ago, Anduril said:

Ne porede se ovde nacisti i staljinisti nego Cemberlen i staljinisti. Nebo i zemlja. 

 

Čekaj ba, znači kada si rekao

Quote

Ja ipak preferiram da sam na mestu Ceha koje je Cemberlen izdao, nego na mestu Poljaka koje je Staljin postreljao. 

kako preferiraš da budeš na mjestu Čeha, ti nisi poredio njih i Poljake, nego Čembrlena i Staljina!?

:lolol:

Idi begaj bre Andurile!

 

A što se tiče onoga "nebo i zemlja" .., ako se to odnosi na Staljina i Čembrlena?

To je tačno - onaj drugi je (kako je to Čerčil rekao) bio odličan predsjednik Birmingemske opštine, dok je onaj prvi na kraju života vladao/kontrolisao imperiju koja se prostirala od Odra do Kurila i od Arktika do Mekonga

 

Edited by apostata
Link to comment
25 minutes ago, Meazza said:

Ne, upala je jedna budala na topic i krenula da poredi ta dva.

 

A ti izigravas Miralema? Ne cudi, posto si funkcionalno nepismen - apostata je poceo sa poredjenjem ta dva. A sad lepo na ignore zajedno sa namenskim i ostalima da mi se prociste strane od zagadjivanja foruma uvredama i glupostima. 

Link to comment
10 minutes ago, Meazza said:

Gde je poredio ta dva, lazovcino urnebesna? :D 

 

Offtopic:

Jel bi mogao maaalo da smanjiš doživljaj sa tim uvredama/etiketiranjem?
Ni ja se ne slažem sa andurliovim ili irejzerovim pisanjem, ali počeo si da preteruješ u obraćanju neistomišljenicima.

 

Link to comment

OK.

 

For the record: obracam se ovako ljudima koji su bezobrazni preko svake mere. Video si sta je sad pokusao da uradi. Ali u pravu si, smanjicu dozivljaj.

Edited by Meazza
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...