Jump to content
IGNORED

Robot u kući


nesha taxista

Recommended Posts

Samo da prenesem iskustva:

 

Otkako smo u novom stanu koristimo roborock S6 - jedva sam ubedio ženu da ga kupimo a sada ni ona ne može da zamisli ćišćenje stana bez robija. Lepo radi, tepih nije problem, a i xiaomi ima relativno dobru aplikaciju. Na prvom ćišćenju roborock sam skenira stan i prenese isti u aplikaciju za mobilni, u aplikaciji može da se deli stan, crtaju no go zone itd. A ima i malu cisternicu za vodu kako bi čistio pod. Teramo ga na svakih par dana i super je.

 

Znači ako imate stan sa dosta brisanih prostora i klince iz kojih ispada pesak na svakom koraku -> robodomaćica je pun pogodak.

Link to comment

Dobrodošao, odmah gvirni i ovo sad su velike poštarine ali valjda će da padne [emoji12]

#Aliexpress RSD 174.08 31%OFF | Main Brush Side Brush Air Filter HEPA 600 610 620 621 625 630 631 650 651 660 671 680 690 For iRobot Roomba Vacuum Cleaner Parts

https://a.aliexpress.com/_dZzLSHH

 

Sad videh uzeo si isti model ko moj

 

.... Shiit has hit the fan!

 

 

 

 

Link to comment
  • 11 months later...

Za macije dlake i posip nemas problema, sve skuplja. Jedino neke teze pristupacne delove moras manuelno da usisas jednom mesecno ili sl. Odlicna stvar.

  • +1 1
Link to comment
52 minutes ago, Shitgenstein said:

Jel ima neko iskustva sa Xiaomi-em?

https://www.eponuda.com/usisivaci-cene/xiaomi-vacuum-mop-pro-robot-usisivac-cena-569753

 

Najviše zbog mačijih dlaka i silikonskog posipa čije zrno se povremeno i nasumično pojavi u spavaćoj sobi ili kuhinji.

I da li se može na to osloniti skroz ili treba pored toga nekad i manuelno usisati?

kad sam ga uzeo pre par godina, bio ubedljivo najbolji za pare koje su trazili jer su svi ostali sa lidarom kostali bar duplo vise

od tad me super sluzi i odlicno se snalazi u prilicno komplikovanom rasporedu prostorija

 

moj model nema penjanja i spustanja niz stepenice (i cim se promeni sprat, on izgubi mapu prethodnog sprata), al meni je to ionako svejedno :)

 

ovaj mop je tesko sranje, ako ima uzmi bez njega. 

1. on skupi nesto malko prasine, ali ako robot usisivac odradi 70% onoga sto covek usisa, taj mop odradi moooozda 10% 

2. al zato moras da se zajebavas sa menjanjem krpice, sipanjem vode pre i menjanjem vode posle ciscenja. meni to sjebe svrhu robota za ciscenje - hocu da ga pokrenem na dugme i zaboravim na usisavanje, dok se par dana kasnije ne smislim da prospem prasinu iz njega. s vodom toga nema jer ce sve da pobudja i usmrdi se.

  • +1 1
Link to comment
  • 4 weeks later...

Koliko cesto inace menjate HEPA filter na vasem robotku? Cini mi se da je (pored redovnog ciscenja) neka preporuka ovog tipa:
- usisava dvaput nedeljno: na pola godine
- usisava svakodnevno: na dva meseca
- usisava i dlake zivotinja: na jedan do dva meseca


Mi smo bili nesto opusteniji od kako smo ostali bez macaka :( pa smo i malo redje menjali (tj. tako na pola godine a usisava dva do tri puta nedeljno), pa sad hocu da pazarim nove filtere. Do sad smo samo originalne Rumbine kupovali, za te neoriginalne i naravno dosta jeftinije kazu da nisu toliko dobri - ima li neko iskustva sa takvima?

 

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ja kupio na ali ekspresu. Izasli me jeftinije nego ovde u radnji sve sa onom skupom postarinom. Nisam primetio razliku. Doduše usisivac ne radi bas često. 

Link to comment
Ja kupio na ali ekspresu. Izasli me jeftinije nego ovde u radnji sve sa onom skupom postarinom. Nisam primetio razliku. Doduše usisivac ne radi bas često. 
Isto Roomba?







... Shiit has hit the fan

Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...