Jump to content
IGNORED

Robot u kući


nesha taxista

Recommended Posts

@Frank Pembleton

Nemam iskustvo sa tim modelom, mi imamo neki skuplji* platili smo ga oko 500e pre godinu dana u Austriji i vrlo smo zadovoljni. Oce nekad da se zabaguje kod namestaja koji ima "komplikovane" nogare pa neke dve stolice dignemo na sto pre nego sto izadjemo ujutru iz kuce. Usisava dobro, ima spot cleaning mode ako je negde vece sranje. Prepozna sam da je negde prljavo pa se zadrzi duze. Virtualne barijere su isto prakticne ako imas neki deo koji ne zelis da usisava.

 

Jedina poluozbiljna mana ovog modela je navigacija koja je, ja bih rekao, potpuno random. Ume da se vraca sto puta u jedan cosak koji je vec savrseno cist a da u drugi jos nije ni zasao, ali se nikad nije desilo da prekine a da nije sve usisao. Ja uopste ne mogu da gledam kako usisava, pocnem odmah da se nerviram kako je glup :D Mi smo ga isprogramirali i usisava kada nema nikog kuci. Kada smo kupovali samo najskuplji modeli su imali linearnu navigaciju. Njih je lakse gledati i trebalo bi da brze zavrse i tako stede energiju.

 

edit: *isto roomba iRobot

 

e da, ovaj nas model ima aplikaciju, wifi i tako to, ali posle pocetnog igranja nista od toga osim programiranja tajmera nismo koristili. a ne bi bila ni neka frka ni bez tajmera, ostavis ga u jednoj sobi dok si ti u drugoj, a u dnevnoj ga ukljucis pre nego sto krenes na posao na primer.

Edited by Heaviside
Link to comment

E, a jel ta čuda znaju da se penju na tepih s parketa ili im je eto problem? Meni je dnevna soba pola parket pola tepih (tanak, recimo), jel' bi mu to bilo nezgodno?

 

I kakve su te stolice što se zabaguje?

Link to comment

Tepih nije nikakav problem, ni staze i slicne zajebancije. 

 

Stolice imaju sipke koje spajaju nogare na dnu i onda se popne preko te sipke i udje ispod stolice ali razmak izmedju prednjih i zadnjih nogara nije isti i onda se u tom uzem delu nekad zaglavi. Udje kroz siri deo i zaglavi se u uzem ali nekad uspe da se iskobelja. I jedan sto nam je takav ali je mnogo veci od stolice pa nema problema. Sipke su inace 0.5cm visoke i predje preko njih bez problema, usisa ispod stola i izadje. Isto sa krevetom, vitrinom i tako dalje. 

 

Link to comment

Zna, mada nemam stepenice pa ne mogu da kazem kako zgleda u praksi. Verovatno su to savrseno resili, ne deluje komplikovano a bitno je. U najgorem slucaju mozes da mu stavis tu barijeru (dva sranjceta velicine paklice cigareta) 

Link to comment

Xiaomi najbolji model na KP za 300e, odličan je. Ne zaglupljuje se, penje se bez problema na tepihe, ima spot cleaning. Aplikacija je isto odlična. Lako se čisti. Nije svemoguc naravno mora nekad i običan usisivac ali za 90% čišćenja vrhunski. 

Link to comment
  • 3 weeks later...

irobot-roomba-605.jpg

 

Mi smo na kraju uzeli isti stari "oprobani" model Roombe kakav i moji roditelji godinama imaju, 605, koji je proizveden bas prosle godine (bilo mi je cudno to da i dalje proizovde nove primerke tog starog modela, ali izgleda da je 605 i dalje medju najtrazenijima, uprkos novijima sa wifijem i ostalim dodacima), za 230 evra. Toliko je dobar da bih dala i vise :D

 

Koristimo ga bukvalno svakog dana od kako je bebac tu, dakle skoro godinu dana. Jedino na sta covek mora da se navikne, ili bolje reci istrenira, je da - to traje, te da ne poludi posle pola sata i uzme cestiti usisivac u ruke i sredi stvar za pet minuta. I jos, sad ja kao spanish inqusition skec, da se navikne da raskloni i pomeri malo namestaj/objekte iz prostorije. Nama je to malo cimanje u dnevnoj sobi jer je zakrcena maltene do maksimuma, mada sam se do sad i navikla, ali zato su hodnik i spavaca soba kao pesma. Nemamo tepihe, ali preko tih otiraca za noge koji su visine kao tanji vuneni tepisi mojih roditelja ide bez problema. Takodje, imamo jedan prag pred izlazak na terasu, i nema brige, ne pada sa njega.

 

Dodatak: odlicno zabavlja macke i bebe, sad vec ne znam koliko meseci mi omogucava da operem zube na miru i bez placa iz dnevne sobe.

 

Kod jednog od tih novijih modela mi se svidja samo to sto ima varijanta da se postavi vestacki zid, to bi moglo biti zgodno umesto zakrcivanja puta nogama od stolice ili korpe sa vesom.

 

Link to comment
  • 1 year later...
On 7.3.2019. at 0:59, I*m with the pilots said:

irobot-roomba-605.jpg

 

 

 Jedino na sta covek mora da se navikne, ili bolje reci istrenira, je da - to traje, te da ne poludi posle pola sata i uzme cestiti usisivac u ruke i sredi stvar za pet minuta. I

 

Dodatak: odlicno zabavlja macke i bebe, sad vec ne znam koliko meseci mi omogucava da operem zube na miru i bez placa iz dnevne sobe.

Da li ima neki posebni dodatak za mačije dlake ili ih sakuplja i običnim režimom rada?

Najviše  mi treba zbog mačijih dlaka, njih treba svaki dan sakupljati.

Sad će da bude u Lidlu neki vrlo povoljno, pa ako neko već ima iskustva neka podeli ovde. Naročito ako nije baš nešto.

https://www.lidl.rs/sr/p/tvoja-lidl-cena-za-jednostavno-blistav-dom/robot-usisivac-ssra1/p20748

Link to comment
8 hours ago, halloween said:

Da li ima neki posebni dodatak za mačije dlake ili ih sakuplja i običnim režimom rada?

Najviše  mi treba zbog mačijih dlaka, njih treba svaki dan sakupljati.

Sad će da bude u Lidlu neki vrlo povoljno, pa ako neko već ima iskustva neka podeli ovde. Naročito ako nije baš nešto.

https://www.lidl.rs/sr/p/tvoja-lidl-cena-za-jednostavno-blistav-dom/robot-usisivac-ssra1/p20748

 

Ove Rumbe nemaju nikakve dodatke za macije dlake, sve to sliste bez problema sa tim sta imaju. U nekom momentu sam gledala dosta recenzija i poredjenja razlicitih marki i nisam videla nista drukcije u tom smislu - princip je isti.

Mi smo ove godine kupili nesto noviju Rumbu i staru dali rodbini, ima malo bolje cetkice po sredini, tacnije gumu umesto njih, kazu da zbog toga bolje radi.

 

Dusu dalo za macije dlake :) I najbolje od svega je sto ti radis nesto drugo dok se on pati sa podom.

Ima sad milion proizvodjaca robota, poludeces ako uzmes da ih sve poredis itd.  U svakom slucaju proveri kakvu garanciju imaju i na koje delove.

  • Hvala 1
Link to comment
 
Ove Rumbe nemaju nikakve dodatke za macije dlake, sve to sliste bez problema sa tim sta imaju. U nekom momentu sam gledala dosta recenzija i poredjenja razlicitih marki i nisam videla nista drukcije u tom smislu - princip je isti.
Mi smo ove godine kupili nesto noviju Rumbu i staru dali rodbini, ima malo bolje cetkice po sredini, tacnije gumu umesto njih, kazu da zbog toga bolje radi.
 
Dusu dalo za macije dlake [emoji4] I najbolje od svega je sto ti radis nesto drugo dok se on pati sa podom.
Ima sad milion proizvodjaca robota, poludeces ako uzmes da ih sve poredis itd.  U svakom slucaju proveri kakvu garanciju imaju i na koje delove.
Sve ovo...
Kod ovih robota je najveći izazov[emoji769] da se navikne# da ga pustiš da radi...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
10 hours ago, Frank Pembleton said:

Sve ovo...
Kod ovih robota je najveći izazovemoji769.png da se navikne# da ga pustiš da radi...

 

Da, to rekoh i onomad. Ali - covek se da lako navici na nesto kada shvati koliko mu to poboljsa zivot. Sad kada je zabac vec malo veci i razume stvari, pomogne mi da rasklonimo igracke iz dnevne sobe da bi video kako robot krene da radi, pre nego sto odemo napolje :) Nekad cak kada cuje da pricam o tome, ode sam po robota koji stoji na stanici u spavacoj sobi :D

Link to comment

Kupio sam rumbu. Platio karticom. 

 

Zovu me danas, kažu nema model koji sam naručio. Nude drugi ako hoću. 

 

U čemu je razlika? U boji. Krene lik da mi objašnjava, znate ova više vuče na...

 

🤣🤣🤣
 

Ma šaljite to koga briga za boju usisivača...

Link to comment
On 14.7.2020. at 9:44, I*m with the pilots said:

 

Da, to rekoh i onomad. Ali - covek se da lako navici na nesto kada shvati koliko mu to poboljsa zivot. Sad kada je zabac vec malo veci i razume stvari, pomogne mi da rasklonimo igracke iz dnevne sobe da bi video kako robot krene da radi, pre nego sto odemo napolje :) Nekad cak kada cuje da pricam o tome, ode sam po robota koji stoji na stanici u spavacoj sobi :D

Ovo me prelomilo da kupim. 

 

Zbig zadužbine sam se predomišljao...

Link to comment
3 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Kupio sam rumbu. Platio karticom. 

 

Zovu me danas, kažu nema model koji sam naručio. Nude drugi ako hoću. 

 

U čemu je razlika? U boji. Krene lik da mi objašnjava, znate ova više vuče na...

 

🤣🤣🤣
 

Ma šaljite to koga briga za boju usisivača...

 

Hm, kod rumbe obicno boja i znaci promenu modela. Daj brojeve modela narucenog i dobijenog posle

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...