Jump to content
IGNORED

Robot u kući


nesha taxista

Recommended Posts

Nekad je bio samo san i to smo mogli gledati na filmovima. Svi ste sigurno čuli za androide - čovekolike robote.Ovaj čuveni par ste sigurno svi videli:starwars.jpgDa vidimo sad malo novije modele:Cue je skroman mali robot koji nema mnogo operacija, ali može ponešto da povuče i premesti, a i sam pronalazi punjač. Sve to košta oko 700 $.Cye.jpgViše deluje kao neki automobilčić.Sušta suprotnost mu je Hondin model ''Asimo'' (da, i to prave, pa vi vidite zašto su ima kola tako dobra).Asimo.jpgTaj se šeta, može sve da uradi po kući, a penje se i uz stepenice. Još jedan koji dolazi iz Japana, Sony SDR-3XSDR-3X.jpgIma ih ogroman broj modela. Postoje i brojna takmičenja gde se najčešće mladi konstruktori nalaze da isprobaju svoje umotvorine.Da li će ovo biti naša budućnost? šta ćemo mi raditi? Koliko je sigurno prepustiti se njima? šta vi mislite?Reći ću vam i svoj stav. Na te stvarčice gledam s priličnim nepoverenjem. No, ko zna, tako sam nekad mislio i o kompjuterima. Mislim da su dobra stvar za industriju i zahvaljujući njima proizvodnja je u velikoj meri unapređena, ali u kući više volim da vidim živa bića.Edit: popravljen naslov

Edited by nesha taxista
Link to comment
Da li će ovo biti naša budućnost? šta ćemo mi raditi? Koliko je sigurno prepustiti se njima? šta vi mislite?Reći ću vam i svoj stav. Na te stvarčice gledam s priličnim nepoverenjem. No, ko zna, tako sam nekad mislio i o kompjuterima. Mislim da su dobra stvar za industriju i zahvaljujući njima proizvodnja je u velikoj meri unapređena, ali u kući više volim da vidim živa bića.Edit: popravljen naslov
robote ne treba gledati kao zamenu za ziva bica. nisu svi roboti humanoidi (a ni protokolarni roboti kao c-3po :D ). automatizovanje bilo koje pokretne masine koju vec svakako imamo u kuci je put ka 'robotizaciji'. kad vec imamo usisivac, sto ne bismo imali usisivac koji se sam krece? ne mora taj usisivac-robot da izgleda kao rosie iz jetsons. na pocetku, glavno teziste razvoja robota za kucu su bili humanoidi kao i kojekakve igrackice, medjutim, u poslednje vreme se teziste prebacuje na pravljenje sprava koje ce olaksati zivot, posto se pokazalo da je to jedino sto ce ljudi stvarno kupovati. roboti koji su u stanju da rade teske i repetitivne poslove*, kao i oni koji mogu da rade u okrruzenjima u kojima ljudi ne mogu da prezive ili se ne osecaju se dobro, su se pokazali uspesnim i u drugim poljima (za svemirska istrazivanja, vojsku, medicinu).teorijski gledano, mozemo da diskutujemo da li su programabilne prskalice za travnjak roboti. nemaju nista manje robotskih karakteristika nego obicna industrijska robotska ruka.* ko zna koliko je kum zahtevan :P
Link to comment

ADVANCED HONDA ROBOThttp://www.thewavemag.com/pagegen.php?page...articleid=22820Honda has just released the improved version of Asimo, their cuddly walking robot. Like its predecessor, it can recognize voices and climb stairs, but the new model can distinguish specific human gestures and faces. It?s a huge leap forward for cute robotics; if you wave to it, it waves back, its bubble head will follow you as you move, and it will get out of your way if you?re about to walk into it. Honda is using it as a salesman in its showrooms to recite information to car buyers and only occasionally launching ground-to-baby missiles at nearby human infants. Usefulness: 2/10Although an adorable boy robot is only one handsome rogue and a bikini lady away from the ultimate intergalactic crime fighting team, it?s still more of a novelty than an actually helpful device. Technological Innovation: 9/10This robot can recognize faces, body movement and human language. While currently that?s amazing, these abilities will seem much less handy in two years when they?re being used to penetrate the outer dome shield of the human preserve and laser-saw our fleeing bodies in half. You call us crazy and paranoid now, but seriously, how hard will you be laughing when these things invariably turn on us? Danger: 10/10Obviously, robots are the number one cause of all future deaths (:lolol:). However, car salesmen are, without exception, pure evil. At least with Hitler and robots you know what they?re all about. Car salesmen are shape-changing monsters, wearing whatever skin they think you want to see. If it would somehow help sell you the protective coating and extended warranty, a car salesman will make up a story about his mother catching crabs from a donkey. They don?t care. Replacing them with robots, even unstoppable robots hell-bent on transforming the human population into flesh slaves, can do nothing but make the world nicer.

Link to comment
Nesto sto ide okolo i usisava bi bilo super... Jos kad bi i sudove moglo da opere...
Ovi što usisivaju već odavno postoje:http://www.irobot.com/I nisu jedini, sve više firmi nudi svoje modele. Imaju senzore za prepreke/zidove/stepenište, sami pronalaze punjač... Ja prošli put u tuđini bio u velikom iskušenju da pazarim jedan... ali razum je ovog puta prevladao nad mojim gadget freakinessom - još je to skupo za usisivač koji ne može sam da se popenje na sprat. :rolleyes:edit: gramatički greški Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment
Ovi što usisivaju već odavno postoje:http://www.irobot.com/I nisu jedini, sve više firmi nudi svoje modele. Imaju senzore za prepreke/zidove/stepenište, sami pronalaze punjač... Ja prošli put u tuđini bio u velikom iskušenju da pazarim jedan... ali razum je ovog puta prevladao moj gadget freakiness - još je to skupo za usisivač koji ne može sam da se popenje na sprat.
Na terenu, to nije tako.To sam tek ovde video. Mislio sam, usisivac je usisivac. A nije.Ima ih za tepihe, za parket, za plocice. Ili neki koji sve to radi.Kazu, dobar usisivac je kao prebrisati parket vlaznom krpom. (vecina podnih povrsina u stanovima u Japanu su parket).Kao krpa, ne kao robot.I cene variraju prema tome sta masina u tvojoj ruci i u tvojoj kontroli moze da uradi. Daleko od robota.
Link to comment

Džaba vi ovde piskarate o tehničkim dostignućima u robotici kada je srpski marketing sve njih zajeb'o u reklami za Nectar sokove "Ma da, kao što je moja keva robot". Ja humanoidniji komad nisam video od tada. :s_w:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...