Jump to content
IGNORED

Kamere...


Moća

Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dankan Ajdaho

    19

  • kud u maglu Simoviću

    15

  • Frank Pembleton

    7

  • ragasto

    7

Pokušaću svakako.

 

Stigla danas memorijska koja omogućava 4k/60 fps. Evo dva sempla, raw snimak, u stanu snimano. Prvi je sa sobnom lampom od 30tak vati (po starom), drugi je sa uključenom plafonjerkom.

 

Ko hoće da baci oko, može ovde da skine.

 

https://wetransfer.com/downloads/cec2c441e7b787f59ce9c82071f7532c20191210171954/d1721163ce611f26f7674bac5cd44f1920191210171954/05e489

Link to comment
  • 4 weeks later...

Potrebna mi je neka kamera kojom bi mogao da snimam kosarkaske utakmice u zatvorenom prostoru (fiskulturne sale i sl.). 1080p u 25/30 mi je dovoljno, naravno nemam nista protiv i u vise frejmova i/ili visoj rezoluciji, ali full hd je OK. Razmatram razne action cams i gledam ima li neka alternativa GoProu, jerbo je malo skup za moj dzep a i namenu te kamerice. U obzir dolaze i jeftiniji DSLR/mirrorless kamere koje mogu da ovo snimaju lepo (Canon, Nikon...). Budzet do oko 400 EUR, nebi isao preko, a svakako bi voleo da bude 300 eur ili manje... ili mozda i 100 eur ili manje :)

 

Ima li neki savet?

Link to comment

@JakeBlues

 

canon

sony

 

u tom budžetu oko 300€ ti je bukvalno svejedno šta uzmeš od ovih brendiranih proizvođača. realno je šit i jedno i drugo, u smislu da su im to najjeftiniji proizvodi iz prevelike ponude i tu kupuju tržište, a kvalitet proizvoda ni ne može da se očekuje, bar ne neki drastični

 

 

moj ti je savet, koji naravno ne moraš poslušati, uzmi jeftiniju, a za ostatak love od predviđenog budžeta cca 200€ kupi neki stativ

1. što teži, to bolji

2. proveri mu glavu(stativu) treba da ima fluidni švenk, bez trzanja, rupa u hodu i cimanja. mora da ide ko nož kroz puter

 

manfroto - ozbiljan proizvođač

kinez - prvi put čujem za njih, po slici deluje vrlo dobro. ne znam kakav je praksi

Link to comment

Neki stativ (Hama, jbg) imam, ona entry level amaterska klasa, ali radice posao barem u prvo vreme. Nije mi ni namera da snimci budu profi niti da lice na profi vec cisto dokumentarnog tipa, eventualni upload na YT i sl. 

Hvala za info za ove kamere, pravo da ti kazem "kamkordere" sam izgubio iz vida totalno... od pre nekih 10-tak godina kada sam snimio svoju poslednju miniDV kaseticu :)

 

Link to comment

Ovo što ti kums napisao sve ok, možda samo da vidiš "transfer" materijala...
Ako ti treba samo "informativno", onda ti je bitniji čak i stativ zato što ti je najbitnija pozicija sa koje slikaš i šta ti stativ omogućava/olakšava...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
  • 4 months later...

Jel imao neko vise verzija goPro kamerice? Imam neku staru, mislim da je 3 black, hteo bih da uradim upgrade, s tim sto imam brdo onih sokocjala za kacenje na grudi, glavu, kola itd, pa me zanima da li im je taj mount mehanizam ostao isti kroz modele ili bih morao iznova sve to da nabavljam? Znam da se kuciste promenilo i dimenzije, i da onaj case koji imam nece moci da se koristi na novom modelu.

Link to comment

Mount za kola može - ona pločica koja se lepi kod instrument table. Kačio sam 6 black na pločicu koja je iz kompleta za dvojku. Tako da bi u teoriji mogli još neki, ali to nisam isprobao pa nemoj da me držiš za reč.

@goofs

Link to comment

Zahvlaljujem :thumbsup:

 

U sustini ovo me zanima

 

gopro_abqrt_001_tripod_mounts_1380599650

 

Da li kuciste novijeg GoProa moze da se ukaci na ovo leziste. Mislim da moze, koliko sam uspeo da izguglam.

Kakav ti je black 6, jesi zadovoljan?

Link to comment

Vrlo zadovoljan. Moja sestra još više pošto mi je otela kameru prošle godine i ne namerava da mi je vrati. Ne sviđa mi se što baterija ne drži baš dugo, osim toga baš i nemam zamerke...

@goofs

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...