Jump to content
IGNORED

Kamere...


Moća

Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dankan Ajdaho

    19

  • kud u maglu Simoviću

    15

  • Frank Pembleton

    7

  • ragasto

    7

Od sportskih sam imao dva kineza, jedan no name, jedan SJ nešto, Soni AS50 ako se ne varam, GoPro Silver 7, ovo je bukvalno druga dimenzija u odnosu na sve pomenute, naročito na đubre zvano GoPro, koje realno ne bi trebalo da košta 50 evra koliko je govno u pitanju.

Link to comment
1 minute ago, Dankan Ajdaho said:

Od sportskih sam imao dva kineza, jedan no name, jedan SJ nešto, Soni AS50 ako se ne varam, GoPro Silver 7, ovo je bukvalno druga dimenzija u odnosu na sve pomenute, naročito na đubre zvano GoPro, koje realno ne bi trebalo da košta 50 evra koliko je govno u pitanju.

Ih sad bas toliko djubre?Ja jedno 2-3 puta akao taj GoPro nisam stekao utisak da je toliko djubre, doduse nisam nista ni ocekivao...

Link to comment

Za ove druge ne znam, govorim o modelu koji je meni dopao. Poenta je da je snimak dobar samo u idealnim uslovima, tj napolju po suncu. Čim snimiš nešto u zatovrenom, ko da si snimao sa tosterom.

Link to comment
  • 2 weeks later...

 

Evo snimka od sinoć. Ozvučenje srednje jako, podešavanje mikrofona na srednje. Ne zvuči baš savršeno...

 

Poručio sam eksterni mirkofon, stiže iz Japana, nadam se da će se dokoturati do Nikole Vranjkovića u KD 22.12, pa da vidimo da li će snimak biti bolji.

 

Snimao sam i Front 242 u Akvarijumu u Pešti, tamo je bila manja prostorija i jače ozvučenje, nije baš sjajno ispao zvuk, postaviću uskoro i snimak odatle pa će moći da se uporedi.

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment

 

 

A evo i snimka iz Pešte. Mikrofon je bio podešen na "auto", ali očito nije mogao da hendluje bas. No, prostoija je bila mala, udaljenost od zvučnika nekih 3-4 metra. Pretpostavljam da sam stavio na "min" ili "mid" da bi bilo bolje, al' jbg, prvo korišćenje, ko je mogao znati...

 

Videćemo kako će biti kada stigne eksterni mirkofon.

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment
On 8.12.2019. at 17:15, Dankan Ajdaho said:

Videćemo kako će biti kada stigne eksterni mirkofon.

neće biti bog zna šta bolje, sve i da si dao 1000€ za majk tonski kvalitet snimka iz publike će biti buljson

 

 

Link to comment

hmm

 

to ne zavisi toliko od mikrofona, externi je bolji svakako, koliko od kamere tj kamera bi trebala da poseduje potenciometre kojima se reguliše nivo tona koji se snima

Link to comment

Ima ona 3 odnosno 4 nivoa. Auto, low, middle i high.

 

Urbana sam snimao na mid i ispalo je bolje, mada ne i perfektno. Isto ću probati i sa eksternim ako stigne na vreme.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...