Jump to content
IGNORED

Crkva u parku - legalno ili ne?


Аврам Гојић

Recommended Posts

nešto imam utisak da je Beograd zonski bolje pokriven crkvama nego vatrogasnim stanicama. Znam da to pravdaju gašenjem duhovnih požara, ali opet...
To je zato sto crkve nisu na budzetu...ne dao dragi Bog da ti vatrogasci trebaju, ali znam da svuda stizu za 3 minuta, poznajem ekipu iz vozdovacke stanice. Njihov problem nije broj stanica, nego saobracajne guzve.
Link to comment

Veću korist bi napravili kada bi od svojih para izgradili bolnicu ili nešto slično, sakralnih objekata ima dovoljno. Katolička crkva ima takvu praksu u svojoj istoriji, ja kod nas nisam čuo da su izgradili jedan jedini objekat koji nije za potrebe crkve.A Bgd ni izbliza nije pokriven dovoljnim brojem stanica, to što uspevaju da rade svoj posao odlično je što u vatri niko ne može da profitira pa im službama ne upravljaju politički kadrovi nego stručnjaci.

Edited by Kelt
Link to comment
nešto imam utisak da je Beograd zonski bolje pokriven crkvama nego vatrogasnim stanicama. Znam da to pravdaju gašenjem duhovnih požara, ali opet...
npr. na NBG-u imaju 3 crkve + jedna se gradi, a ni jednog vatrogasca...
Link to comment
"Knjiga o-nekim-poboznim-temama 1000 dinSav prihod namenjen izgradnji hrama Gospodnjeg u parku kod bioskopa Slavica".
Znači biće škola - crkva - kladionica, koja je školi bliža od 150 m, ali koga je to briga, to je samo Karaburma. Ruku na srce, sam parkić je tuga kako izgleda.Da se kladimo u 200 marke da će kladionica da bude posećenija od crkve? Edited by Zugurosh
Link to comment
2 puta sam vec procitao "Crkva u paklu"
Шта фали, и тај пакао је њихово земљиште на које имају пуно право - сами су га измислили, сами наплаћују улазнице, скроз њихово. Могу тамо да зидају колико хоће.
Link to comment

a u kojoj li je parohiji tj opstini taj pakao?mi u borchuli imamo jednu pravoslavnu crkvu, jednu katolicku koja ne radi od 90-te godine i nijednu dzamijuali evo crkvenjaci se nafatirase love poslednje dve decenije, sad kad nam roknu neku hramcugu da se molimo bahato.

Edited by sherman
Link to comment
a u kojoj li je parohiji tj opstini taj pakao?mi u borchuli imamo jednu pravoslavnu crkvu, jednu katolicku koja ne radi od 90-te godine i nijednu dzamijuali evo crkvenjaci se nafatirase love poslednje dve decenije, sad kad nam roknu neku hramcugu da se molimo bahato.
pravda za borchu?elem, glede topika. sve reko vasa, ako je legalno, laku noc prijatno, ako nije, zalice se i postati veoma poznat, verovatno i imenom i prezimenom ^_^. a naveshce mu zemnun kao ugledni primer! (a novobeogradjani da ne sekiraju, gradice se nashi vatrogasci na coshku treceg bulevara i brogada. chim ojade isele nekog :ph34r:) Edited by thermal bug
Link to comment
Da, to je zanimljivo...a nazalost potpuni sam duduk kada je imovinsko pravo u pitanju. Sada mene zanima sta je starije: urbanisticki plan, ili pravo raspolaganja imovinom? nisam znao da su parkovi nesto sto imas pravo da pocupas tek tako, boli te kurac, tvoje zemljiste.
ne radi se tu o "starosti" prava, vec o tome da je pravo raspolaganja sopstvenom imovinom ponekad ograniceno drugim pravima/ regulativama. posebno kod nepokretne imovine- djaba ti sto posedujes kucu/ plac, za skoro svako zidanje/ dozidjivanje/ preuredjivanje ti treba dozvola.
Link to comment
U Skupštini grada ove jeseni prvi put biće usvojena studija izgradnje verskih objekata u Beogradu. Studiju rade stručnjaci Urbanističkog zavoda uz konsultacije sa predstavnicima svih verskih zajednica. Dokument se sačinjava na osnovu svetskih standarda, a kada ga budemo usvojili tačno ćemo znati koliko verskih objekata je potrebno Beogradu i gde će oni moći da se grade - kaže Radojević.Radojević navodi da je evropski standard da na 25.000 stanovnika bude izgrađen jedan verski objekat, pa će to merilo biti primenjeno i u Beogradu.
http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=52183Nacrt studije nisam uspela da nađem. Edited by halloween
Link to comment
a u kojoj li je parohiji tj opstini taj pakao?mi u borchuli imamo jednu pravoslavnu crkvu, jednu katolicku koja ne radi od 90-te godine i nijednu dzamijuali evo crkvenjaci se nafatirase love poslednje dve decenije, sad kad nam roknu neku hramcugu da se molimo bahato.
offtopic: Trač kaže da postoji privatna džamija na Ovčanskom putu ili ka Pretoku. Ono, gradjanska inicijativa fazon. Spolja obična jednospratna kuća, unutra svetilište. Ne u patikama. A ni u cipelama, znači, nije turbodiskoteka.
Link to comment
offtopic: Trač kaže da postoji privatna džamija na Ovčanskom putu ili ka Pretoku. Ono, gradjanska inicijativa fazon. Spolja obična jednospratna kuća, unutra svetilište. Ne u patikama. A ni u cipelama, znači, nije turbodiskoteka.
e vish nisam znao za to. lepoa setio sam se i da imamo i adventisticku crkvu. udomili smo odbacene i prezrene subotare, pruzili im toplu bratsku ruku...troolooff Edited by sherman
Link to comment
Radojević navodi da je evropski standard da na 25.000 stanovnika bude izgrađen jedan verski objekat, pa će to merilo biti primenjeno i u Beogradu.
kad cujem "evropski standard" latim se pistolja. apsolutno sam spreman da dam levu ruku, a levoruk sam, ako mi neko pokaže dokument gde piše da je "evropski standard" da na svakih 25k stanovnika "bude izgrađen 1 verski objekat". Prvo, ne postoje evropski standardi, to je manipulacija. Drugo, ako i postoje standardi Evropske unije, oni ne regulišu broj verskih objekata po stanovniku. Ostaje nam da ispitamo da li su novinari napravili propust u prenošenju informacije, ili je dotični gospotin obična lažovčina i manipulator.
Link to comment
kad cujem "evropski standard" latim se pistolja.
Приличније оруђе би била говњива мотка. По европским стандардима, 90% тих што се позивају на европске стандарде су их управо исисали из малог прста, причају офрље, разрађују шта се баби снило и стандарде спомињу само зато да ућуткају оне који би да се маше те мотке.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...