Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

On 2 March 1980 the stadium was named for Giuseppe Meazza (1910–1979), one of the most famous Milanese footballers. For a time, Inter fans called the stadium Stadio Meazza due to Meazza's stronger connections with Inter (14 years as a player, three stints as manager). However, in recent years both Inter and Milan fans have called the stadium simply San Siro.

Link to comment

Izgleda da UEFA dize ruke od finansijskog fer-pleja, bas u godini kad je trebalo da ide revizija PSG poslovanja uz transfere Nejmara i Mbapea :D 

 

 

 

Good riddance sto se mene tice, sistem je mozda u teoriji bio dobar, u praksi tesko govno.

 

 

Link to comment

 

Fewer kids playing football outside means fewer skilled players. Prost koncept, nikakve skole fudbala i treninzi dva puta nedeljno to ne mogu da nadomeste. Ulaganje u fudbal treba da podrazumeva sto vise besplatnih igralista da se pokrije svaki blok i podrsku amaterskom fudbalu, a ne megalomanske projekte nac. stadiona i sipanje drzavnih para u klubove. 

Edited by Meazza
  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, Meazza said:

 

Fewer kids playing football outside means fewer skilled players. Prost koncept, nikakve skole fudbala i treninzi dva puta nedeljno to ne mogu da nadomeste. Ulaganje u fudbal treba da podrazumeva sto vise besplatnih igralista da se pokrije svaki blok i podrsku amaterskom fudbalu, a ne megalomanske projekte nac. stadiona i sipanje drzavnih para u klubove. 

Jbg, tako se ne peru pare, i tako se ne bogate pojedinci... :fantom:

Link to comment

Gledao sam i Sandra Mazzolu u jednoj emisiji koji kaze "Odveo sam unuka u skolu fudbala i kad sam video kako se tamo radi pobegao sam glavom bez obzira. Teraju decu da trce oko igralista umesto da rade s loptom! Ne moram da platim velike pare da bi mi dete trcalo, moze da trci i u svom dvoristu. Ako nauci sve da radi s loptom, kasnije ce vrlo lako da nauci takticki aspekt. Vazno da imaju top opremu, fensi restoran i svlacionicu! Kad sam ja trenirao teren je bio nikakav, ali zato je sve bilo besplatno jer su klubovi zeleli da privuku sto vise talentovane i zainteresovane dece i da ih razviju, ovo sad je katastrofa sta se radi i zato nasi domaci igraci nisu dovoljno dobri." Pomenuo je i nestanak "calcio di strada", odnosno street footballa u Italiji kao veoma nepovoljnu okolnost. I stvarno, kad pogledas, koji italijanski igrac je glavni u top timovima Serie A? Jedna Atalanta gotovo nema italijanske igrace.

Edited by Meazza
  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...