Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

9 hours ago, copkillah said:

 

Znam da će neko reći da sam pristrasan, ali Runijeve makazice su mi malo precenjene,

Recimo, tehnički lepše i bolje i teže makazice je imao Benteke za Liverpul baš protiv Junajteda ali se ne ističu toliko jer je to bio samo utešni gol pošto je Liv pukao u tom derbiju.

 

 

Objektivno, kao i uvek.

 

Do Runija je lopta dosla posle Nanijevog centarsuta gde je lopta malo zakacila Zabaletu, sasvim dovoljno da Kompani krene napred pa da se spotakne i padne u zelji se vrati korak nazad. Taj isti korak nazad je morao da ucini i Runi, a to je ponekad dovoljno da propadne sve - igracu koji ide u napred i ocekuje loptu napred.

Sve u svemu, Bentekov gol je bio golcina, ali ne i makazice tj. ne gol udarcem "preko glave" ili ti bicycle kick. A vidim da je ovde jos par golova postavljeno u "kategoriju makazica" iako spadaju u neki volej ili poluvolej sa strane.

 

Link to comment

Rivaldove skarice™ su mi najjace, sam sebi namestio, poslednji minut, neodbranjivo, odlucuje ko ce u LS, a ko ne, bilo je poslednje kolo Primere ako se dobro secam. Alaves u finalu kupa UEFA, Valensija u finalu LS, Real prvak, Barsa raspad, labudova pesma Ovieda koji ispada s Radomirom i sexy Deportivo. 

Link to comment
1 hour ago, John Coltrane said:

 

Objektivno, kao i uvek.

 

Do Runija je lopta dosla posle Nanijevog centarsuta gde je lopta malo zakacila Zabaletu, sasvim dovoljno da Kompani krene napred pa da se spotakne i padne u zelji se vrati korak nazad. Taj isti korak nazad je morao da ucini i Runi, a to je ponekad dovoljno da propadne sve - igracu koji ide u napred i ocekuje loptu napred.

Sve u svemu, Bentekov gol je bio golcina, ali ne i makazice tj. ne gol udarcem "preko glave" ili ti bicycle kick. A vidim da je ovde jos par golova postavljeno u "kategoriju makazica" iako spadaju u neki volej ili poluvolej sa strane.

 

 

Ja sam obrazložio zbog čega, naravno da ćeš ti da misliš da sam neobjektivan :D

 

Hoću da kažem, uz dužno poštovanje, ali videli smo bolje i lepše golove od tog za prvih 25 godina PL, zato kažem da je precenjen.

 

Link to comment
3 minutes ago, copkillah said:

 

Ja sam obrazložio zbog čega, naravno da ćeš ti da misliš da sam neobjektivan :D

 

Hoću da kažem, uz dužno poštovanje, ali videli smo bolje i lepše golove od tog za prvih 25 godina PL, zato kažem da je precenjen.

 

 

Ja sam samo skrenu o paznju da ta dva kola koja poredis uopste nisu u istoj kategoriji po nacinu izvodjenja. Po lepoti mogu da idu u neki top 10 svakako.

Link to comment
1 minute ago, John Coltrane said:

 

Ja sam samo skrenu o paznju da ta dva kola koja poredis uopste nisu u istoj kategoriji po nacinu izvodjenja. Po lepoti mogu da idu u neki top 10 svakako.

 

Dobro, to se slažemo, Runijev jeste overhead kick, dok Bentekeov nije, ali nekako sve to trpamo u kategoriju "makazice" :D 

 

Link to comment
1 minute ago, copkillah said:

 

Dobro, to se slažemo, Runijev jeste overhead kick, dok Bentekeov nije, ali nekako sve to trpamo u kategoriju "makazice" :D 

 

 

Kao i gol Krauca u LS protiv Galate, fenomenalan, ali nije kao Ronaldove makaze koje je neko vec apostrofirao kao perfekten (Real vs. Juve)

Link to comment

Vaistinu, Inter sam zavoleo i zbog njega, Rekobe, Zamorana i Zanetija, ne samo zbog Zube. 

Mislim da je on Jermen, isto kao i Bogosijan. U tom timu sa SP 98 ih je bilo sa svih meridijana: Jermenija, Baskija, Karibi, Okeanija, Magreb, Juzna Amerika, zapadna Afrika, i na kraju - Francuzi. :D

Link to comment
5 hours ago, Meazza said:

Mnogo potcenjen igrac.

 

Djorkaeff je bio u ono neko vrijeme 1995-97 među najboljim na svijetu i uz Zizoua (a Boga mi i ispred njega) najbolji igrač Francuske. Sa PSG-om uzeo KPK, sa Interom Kup UEFA, nadavao se golova i osvojio sve sa Francuskom.

 

 

 

Najvolej: Zizou v Bayer (finale Lige prvaka, slabija noga, rašlje). Najvolej Arsenala: Ramsey v Galatasaray (realno nebitna utakmica).

 

Najgol glavom: Van Persie v Španija (gol kakav se davao na Fifi 98, nadrealno dobro izvedeno). Najgol glavom Arsenala: Welbeck v Leicester, najlažnija od svih zora.

 

Najmakazice: Bressan v Barcelona estetski, Rooney v City i Rivaldo v Valencia suštinski. Najmakazice Arsenala: nešto se i ne sjećam da je ko do Aube to i radio.

Link to comment

meni za makazice uvek prva asocijacija bio Hugo Sanchez, a posle njega Van Basten.

a volej...ne sećam se koja je to ekipa bila, ni koji igrač, uglavnom francuska liga, devedesete, Petica na HRTu. Nabačena iz kornera, izbijena i bratić je u punom trku hvata sa jedno 35-40 metara. Malo mu prešla preko noge i dobila ogroman efe. Kao Almeydin gol protiv Parme samo još 3 puta bolji.

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...