Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

Meni je Van Bastenov gol bio najlepsi gol svih vremena do Runijevih makaza protiv Sitija, ali kad pricamo o volejima ovo se ne sme izostaviti- pogotovu brzo razmisljanje prijem kao asistencija samom sebi 

 

https://youtu.be/9wV-9QX5X1E

 

 

Kao i Hames protiv Urugavaja 2014.

Edited by John Coltrane
  • +1 1
Link to comment
25 minutes ago, John Coltrane said:

pogotovu brzo razmisljanje prijem kao asistencija samom sebi 

 

Kad sam video opis, mislio sam da si okačio ONAJ volej Anrija na Hajberiju :sleep:

Link to comment

Od ponudjenih, glasam za bastena. Nije stvar samo u tome koliko je gol lep sam po sebi (a i tu je bez premca), vec je i kontekst bitan, takmicenje, strelac, golman koji je primio gol i parada koju je napravio, sve to cini taj gol jednim od recimo 5 naj golova ikad, iako ima i lepsih i boljih i ludjih itd.

 

Od svih navedenih jedino ovaj je meni urezan u mozdanu koru, i taj bastenov osmeh kad je shvatio da je usla, i mihelsova reakcija na klupi, potpuno filmski dozivljaj, kao da se nije stvarno dogodilo vec smo gledali neki cuveni stari film. Sve se uspori u momentu, lopta putuje i putuje i putuje, basten je hvata iz prve, neocekivano, i onda taj luk kojim lopta ide i ide i ide i ide, dubok uzdah mladog moce, dasaevu ne pomaze ni panterski skok i lopta u sestostrukom slow motionu ulazi jedino gde je mogla da udje, dasaev pada na zemlju, swoosh kojim je lopta zatresla mrezu okidac je za kolektivni uzdah kako na tribinama tako i ispred malih ekrana, marko se smeje sa podignutom rukom, to je osmeh decaka sa terenceta ispred zgrade koji je dao smekerski gol, mihels ustaje sa klupe i drzi se za glavu, da li je ovo moguce, gledam u caleta kao da i ja trazim odgovor na to pitanje, on se samo zadovoljno smeje, da, holandija je sampion evrope a marko najbolji strelac, bilo je to u tom trenutku najbolje moguce razresenje, sto kazu pobeda fudbala. 

Tek kasnije sam skapirao kako je taj ruski tim bio dobar. Ali eto, bio je potreban takav jedan gol da ih pobedi, jer na kraju ipak lepota ce pobediti sve.

 

van basten... van basten... 

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment

Sve tacno, sto ga in my book i cini boljim od Zidanovog. Niko ne bi to odbranio, malo ko bi uopste ocekivao da ce on pucati na gol, u 95% situacija bi ocekivao povratnu na peterac/penal. Genijalnost poput Piksija i onog laznjaka. Kakva parabola, u malu mrezu, savrseno odmereno. Mozda je jedino teze od ovoga dati gol preko zivog zida sa 16-17 metara, kao Maradona onda za Napoli. 

Bukvalno da je bilo kako drugacije opalio po lopti, ne bi bio gol, Dasaevu se nista ne moze zameriti, za razliku od npr. Zubizarete koji je brojao ovce kad mu je Dejo spakovao. 

Pogledao sam 5x, Van Bastenov je jedan od retkih golova ikada za koji niko nije kriv, cist kunst. 
 


Jeste da je iz peterca, ali mislim da nikad vise nisam video ovakav gol, i isto niko nije bio spreman/ocekivao ovo. Svi bi sacekali loptu na desnu i verovatno sutnuli u kukuruz, ne i on. :D Tek se na usporenom vidi s one kamere iza gola sva magija. 

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...