Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Rumuni u svim tekmama..grupa u kojoj su bili Argentina, Bugarska i Nigerija..

 

Holandija - Brazil kao verovatno najbolja tekma na prvenstvu. 

 

 

No, potrajace ovo..valja popuniti termine.

Link to comment

Onda je Zola dobio crveni karton ni za sta cim je usao u igru, pa je valjda zato Maldiniju oprosten crveni karton (rvacki zahvat blizu 16 posle kontre Nigerijaca, bio bi siguran gol da nije napravio faul) i tek na kraju Baggio. 

Link to comment

Utakmice u grupi vrlo retko ulaze u klasike, po meni iz razumljivih razloga, a tu tekmu protiv italije su izgubili zbog neiskustva. Bar mi se tako cini. Zabari su igrali smrljavo ceo mundijal, vukli su se na baggiovu genijalnost. Nisu nigerijci najbolje shvatili pojam "cuvanje rezultata". Povuce ih lopta... Takticka nedisciplina itd

Link to comment
7 hours ago, MocaVukotic said:

Utakmice u grupi vrlo retko ulaze u klasike, po meni iz razumljivih razloga, a tu tekmu protiv italije su izgubili zbog neiskustva. Bar mi se tako cini. Zabari su igrali smrljavo ceo mundijal, vukli su se na baggiovu genijalnost. Nisu nigerijci najbolje shvatili pojam "cuvanje rezultata". Povuce ih lopta... Takticka nedisciplina itd

 

+1, a narocito za bold.

Link to comment
On 10.4.2020. at 20:01, Zico said:

Fifa na svim jutjub kanalu kaci klasike svetskih prvenstava, veceras 20 00 je na prgramu mec izmedju Italije i Nigerije sa svetskog '94.

 


Ali kako je prosla lopta kroz sumu nogu i jedva stigla do gola i usla 5 cm od stative u malu mrezu u 89', zabarskije ne moze. :laugh:

Gledam zadnjih nekoliko dana 90-94-98-02 golove i primecujem koliko su danas eksponencijalno bolje odbrane, doping i narocito golmani. Sta su sve tih godina naprimali po sred gola, kroz pisu, kroz usi, plivanja po kaznenom, ispadanja lopti iz ruku, uzas jedan. 

I dalje sam pod utiskom da je 2006 bilo najdosadnije prvenstvo ikada, 1 iznenadjenje u grupama, Gana umesto Ceske. Tamo gde je ispala Poljska (prosao Ekvador) je ionako bila grupa s 3 buljsona pa svejedno ko ode dalje, isto kao i ona sa Spanijom. Decki u tom trenutku nisam siguran da su bili jaci od nas, to mi nije bio wtf sto je Australija (najjaca ikada) prosla. Sudija ih opljackao u osmini s onim penalom, mogli su i dalje otici. 

I najodvratnija lopta ikada. 

Link to comment
15 minutes ago, Plajvi said:




Gledam zadnjih nekoliko dana 90-94-98-02 golove i primecujem koliko su danas eksponencijalno bolje odbrane, doping i narocito golmani. Sta su sve tih godina naprimali po sred gola, kroz pisu, kroz usi, plivanja po kaznenom, ispadanja lopti iz ruku, uzas jedan. 

 

Greške koje danas viđam kod golmana su se vrlo retko mogle viđati ranije. Zabrana hvatanja lopte rukom i veći zahtevi u pogledu igranja nogom su promenili u nekom delu golmanski posao ali u nekim osnovnim stvarima se ne sme grešiti. Najbolji golmani na svetu prave početničke greške, ja se ne sećam da je tako bilo.

Link to comment

Mnogo su se losije postavljali pre. Silton, Zubizareta, Simen, Kepke, Paljuka, Van Brekelen to je na keca sto mogu da se setim velikih kikseva od golmana iz jacih repstacija, afrikaneri i arapi su prica za sebe, kakve golove je Arendse (JAR) primio 2002 je cist ocaj, otisli bi dalje da su zasadili lozu umesto njega da stoji tamo. Eskobar dobio metak a Oskar Kordoba kriv za skoro sve golove sto su primili, jedan je dobio s pola terena. Pa De Goj kad mu je Branko zavukao s pola terena, pa Dumitresku protiv Argentine (Gojkoecea?), pa Meola 2x iz mrtvog ugla u svoj blizi ugao, bas dosta primera ima s tih prvenstava sto sam nabrojao. Ivkovic protiv Nemacke isto. 

Zabrana back pass-a i 3 boda za pobedu su najbolji moguci izumi, necu ni da razmisljam koliko bi tek guzicarenja danas bilo s 0-0, samo pogledati tabele Serie A iz osamdesetih, pola lige ima 15-20 neresenih po sezoni. :laugh: 

I mislim da je onaj format od 24 ekipa na SP (1986-1994, kakav je sad na EP) bio idealan i kvantitavno i kvalitativno. Mozda jedino da bude drugacija distribucija po konfederacijama, da ide manje evropljana nego tada. Uvek bi neko od ovih brkatih ispusio (Fra 90, 94, Eng 94, Hol 86 itd.), cak bi i kvalifikacije bile dosta zanimljivije i ne bi isle Saudijske Arabije, Irani, Paname, Hondurasi itd. koji gotovo nikad nemaju sta da ponude.

Danas se branici™ i veznjaci dosta bolje krecu, postavljaju i pokrivaju, nema ni blizu toliko golova iz peteraca kao pre, isto tako je pre padalo mnogo vise golova iz kaznenog kod kojih je napadac imao vecnost da se namesti i zvekne, bice da je to rezultat toga da pre 4 od 10 igraca u polju nije ni islo nazad u pomoc. 

Edited by Plajvi
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...