Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

Turski Menemenspor kupio jednog Jallow-og™ iz trece portugalske lige umesto imenjaka mu iz Salernitane [emoji38]

pocepali ugovor jer kao nije polozio sistematski pregled...

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment

Reprizirao sam polufinale Francuska - Portugal sa EURO 2000. Pamtim to kao odličnu utakmicu i nije razočarala ni malo, samo je meni u sećanju ostalo da je bilo više egal. Francuzi kudikamo jači na bar 3-4 pozicije, bili dosta bolji 90 minuta doduše bez nekih izrazitih šansi. Bartez skinuo Abelu Ksavijeru šut glavom u 92 minutu koji bi Portugalce (donekle nezasluženo) odveo u finale.

 

E sad, jedan zanimljiv detalj sam ili zaboravio, ili ga nisam te 2000 ni skontao. Pokušao sam da se prisetim situacije pre nego što sam krenuo da gledam, i setio se da je nesrećni Konseisao dao užasnim Nemcima tri gola u nebitnom trećem kolu pošto je Portugal već imao šest bodova pa je selektor izgleda smatrao da mora da ga nagradi mestom u startnoj postavi...Ali da je čovek mrtav ladan najboljeg igrača svog tima prebacio na levu slabiju stranu da bi ovaj magarac igrao desno, to je zaista za posmatranje (Konseisao naravno bio tragičan a ni Figo se nije baš proslavio).

Link to comment

I ja sam odgledao tu utakmicu prosle nedelje. Koincidencija. :) Odlican mec sa jednog od najboljih fudbalskih turnira. Francuzi su bili zaista neshvatljivo jaki, ali borili su se Portugalci do samog kraja i poveli prelepim golom Nuno Gomesa. Bartez macka na kraju odreagovao za medalju. Jadni Ksavijer tragicar.

Link to comment
6 hours ago, Deco said:

E sad, jedan zanimljiv detalj sam ili zaboravio, ili ga nisam te 2000 ni skontao. Pokušao sam da se prisetim situacije pre nego što sam krenuo da gledam, i setio se da je nesrećni Konseisao dao užasnim Nemcima tri gola u nebitnom trećem kolu pošto je Portugal već imao šest bodova pa je selektor izgleda smatrao da mora da ga nagradi mestom u startnoj postavi...Ali da je čovek mrtav ladan najboljeg igrača svog tima prebacio na levu slabiju stranu da bi ovaj magarac igrao desno, to je zaista za posmatranje (Konseisao naravno bio tragičan a ni Figo se nije baš proslavio).

 

Hm. Conceicao nije bio baš tako grozan kako bi se dalo zaključiti iz ovog posta. :) U Laziju je bio izuzetno bitan u osvajanju duple krune i to se vidjelo u prvoj polusezoni po njegovom odlasku, sve dok Poborsky i Castroman nisu dovedeni za desno krilo.

 

Figo je mogao igrati vrhunski na obje strane, Conceicao je bio dobar samo na desnoj strani. Druga je stvar što je Francuzima bilo užasno teško napraviti šansu, fizički i tehnički prejaki u svim linijama tima, sa bekovima-defanzivcima koji su izlazili na kraj i sa najboljim krilima svijeta bez većih poteškoća.

 

EURO 2000 je fudbalski vrh.

Link to comment
2 hours ago, ArleKino said:

 

Hm. Conceicao nije bio baš tako grozan kako bi se dalo zaključiti iz ovog posta. :) U Laziju je bio izuzetno bitan u osvajanju duple krune i to se vidjelo u prvoj polusezoni po njegovom odlasku, sve dok Poborsky i Castroman nisu dovedeni za desno krilo.

 

Figo je mogao igrati vrhunski na obje strane, Conceicao je bio dobar samo na desnoj strani. Druga je stvar što je Francuzima bilo užasno teško napraviti šansu, fizički i tehnički prejaki u svim linijama tima, sa bekovima-defanzivcima koji su izlazili na kraj i sa najboljim krilima svijeta bez većih poteškoća.

 

EURO 2000 je fudbalski vrh.

 

Odlican post! Slazem se i za Konseisaa i za ocenu sampionata.

 

Francuska 2000 je bila dosta jaca nego 98 zbog Anrija i fudbalskog titana Viere. Tiram se pamti kao vrhunski defanzivac ali je i u napadu umeo da se iskaze. Fe-no-me-nal-na timcina, a Djorkaef je najpotcenjeniji igrac tog sastava, za mene na nivou Grizmana 2018.

Edited by Meazza
Link to comment
1 hour ago, Meazza said:

 

Odlican post! Slazem se i za Konseisaa i za ocenu sampionata.

 

Francuska 2000 je bila dosta jaca nego 98 zbog Anrija i fudbalskog titana Viere. Tiram se pamti kao vrhunski defanzivac ali je i u napadu umeo da se iskaze. Fe-no-me-nal-na timcina, a Djorkaef je najpotcenjeniji igrac tog sastava, za mene na nivou Grizmana 2018.

 

Djorkaeff je stvarno bio fantastičan igrač. Onda kad su borrisovi nesretnici uzeli KPK protiv Rapida Djorkaeff je bio jedan od najboljih ofanzivaca u Evropi, a u nepobjedivoj Francuskoj udarna igla. E sad, jebeno je bilo kod te Francuske 96 (odrade kvalifikacije bez poraza i završe drugi, iza Rumuna) što su užasno malo golova primali, ali i davali pa su ispali od Čeha na penale. Djorkaeff je te posljednje godine p.R.e. (prije Ronaldove ere) bio žrtva timskih manjkavosti - PSG je uvijek bio sposoban za čouk u Ligue 1 (Auxerre bio prvak), a Francuska ostala bez finala na jedini način na koji su mogli ispasti na prvenstvu.

 

Francuska 2000 je bila jača nego 1998, ali zahvalnicu za titulu treba da naslove na Alexa Del Piera kojeg te godine baš nije htio gol iz igre.

Link to comment

Te 2000 francuzi i zabari mrtva trka, ali ipak su francuzi bili za nijansicu bolji. Polufinale italija-holandija jedan od najuzbudljivijih meceva u istoriji evropskog fudbala.

Portugal-engleska 3-2 nakon 0-2 takodje genijalna tekma

Link to comment

Ako nekog nije hteo gol to je Nedved. Ceska je imala dobru ekipu, ali nisu imali srece. U prvoj protiv Holandjana neki sumnjiv penal je bio, bolji su bili Cesi u toj utakmici.  A Englezi su se sjebali sto im nije igrala prva postava protiv Rumuna.  Turci su mi ostavili veoma veoma dobar utisak. Abdullah Ercan kralj fudbala. :D 

Link to comment

Engleze je sjebala promena golmana, u polju im je bio isti sastav kao protiv Nemaca. Inace Seaman je bio vrhunski golman, ali ce uvek biti oblelezen sa ta dva loba sto ih je primio maltene sa pola terena

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...