Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

Mislim da sam negde kacio BBC dokumentarac o ENG repki koja je osvojila SP i o tome kako su ti ljudi ziveli posle toga, u nekom drugom vremenu bez miliona, sa akcentom na njihova zanimanja koja nisu imala veze sa fudbalom. Secam se da mi je knedla zastala u grlu gledajuci i slusajuci upravo Benksa.

Link to comment
11 hours ago, Meazza said:

Ja bih rekao da je imao nesrecu da je posle njega dosao 1 Shilton... 

 

U svakom slucaju umro je jedan od najvecih.

 

Jes težak off, ali da priupitam...

 

Jer imao Šilton neki težak raspad u karijeri u nekom trenutku? Mislim da mi je jedna od prvih stvari koje se sećam što se fudbala tiče da je baš mator branio na nekom velikom takmičenju i onako generalno služio za zajebavanje....tipa bio je nekad vrhunski golman a vidi ga sad. Ili sam pomešao to sa nekim drugim igračem?

Link to comment
7 hours ago, Deco said:

Jer imao Šilton neki težak raspad u karijeri u nekom trenutku? Mislim da mi je jedna od prvih stvari koje se sećam što se fudbala tiče da je baš mator branio na nekom velikom takmičenju i onako generalno služio za zajebavanje....tipa bio je nekad vrhunski golman a vidi ga sad. Ili sam pomešao to sa nekim drugim igračem?

 

41 godinu je imao na SP 1990.

Link to comment
3 hours ago, W.F.C. said:

Ali su stigli do polufinala i ispali na penale, ne secam se da je los bio.

 

Pa nije (možemo diskutovati o onom golu Njemačke u polufinalu, možda je mogao i bolje reagovati) no ne sjećam se ni da je nešto briljirao na prvenstvu, za razliku od onog argentinskog govnara koji nas je sahranio sa klupe.

Link to comment

Dobro, ne secam se grupe, to bese ona britanska grupa pa su ih izolovali na Sardiniji, sa Irskom valjda i Skotskom... Ali primio recimo od Kameruna dva komada pa se islo u produzetke u cetvrtfinalu. Bilo je jako to prvenstvo, mozda mi je i omiljeno jer je prvo koje sam doziveo na pravi nacin, plus nasi 5. mesto i pun album Panini... Ipak im je to najbolji rezultat sve do prosle godine na SP (Englezima).

Edited by W.F.C.
Link to comment
16 minutes ago, W.F.C. said:

Dobro, ne secam se grupe, to bese ona britanska grupa pa su ih izolovali na Sardiniji, sa Irskom valjda i Skotskom... Ali primio recimo od Kameruna dva komada pa se islo u produzetke u cetvrtfinalu. Bilo je jako to prvenstvo, mozda mi je i omiljeno jer je prvo koje sam doziveo na pravi nacin, plus nasi 5. mesto i pun album Panini... Ipak im je to najbolji rezultat sve do prosle godine na SP (Englezima).

 

Meni je ta engleska grupa sa Holandijom, Irskom i Egipatom™ bila smor - sve remiji do pobjede Engleza u posljednjem kolu protiv Salaha, morali su ždrijebom odrediti ko će biti drugi, a ko treći između Irske i Holandije (Irci išli na Rumune i prošli na penale, a Holandezi na Nijemce i ispali). Poslije 120 minuta sa Belgijom Platt poslao Engleze u četvrtfinale, onda Linekerova dva penala za preokret 3-2 protiv Kamerunaca i očaj neutralaca. Nijemci su postavili stvari na svoje mjesto (tek nakon penala, ali ipak) u polufinalu.

Link to comment
54 minutes ago, ArleKino said:

 

Pa nije (možemo diskutovati o onom golu Njemačke u polufinalu, možda je mogao i bolje reagovati) no ne sjećam se ni da je nešto briljirao na prvenstvu, za razliku od onog argentinskog govnara koji nas je sahranio sa klupe.

 

One odbice i lopte sto je padala kao sveca?

Link to comment

Ta grupa sa Holandijom, Irskom, Engleskom i Egiptom je verovatno najgora, najdosadnija grupa svih vremena. Generalno je to prvenstvo bilo ultra defanzivno sa retardiranim back-pass pravilom koje su  manje-vise sve ekipe silovale,  ali ova grupa.... Posto sam bio sasvim mala bibaTM  dok je trajalo prvenstvo, odlucio sam da retroaktivno  pogledam neke meceve.  Shilton je dobro branio, imao je protiv Belgije par dobrih odbrana  i generalno je na citavom prvenstvu bio na visini zadatka, ne vidim zasto bi bio predmet sprdnje, mozda ga je @Deco pomesao sa nekim. Engleska je  dosla do polufinala sa jednom pobedom u regularnom delu, protvi Egipta, dok su uz dosta srece dobili Kamerun, a ne moze se reci da su bili bolji od Belgije, imala belgija  dve stative (Ceulemans, Scifo). 

Link to comment

Ja ne volim to prvenstvo, dajem mu ocenu 3 od 5. Sto se tice Shiltona mozda Deco misli na Euro 1988. To nisam gledao sve utakmice, Englezi su pukli sve, Van Basten i Sovjeti su ih plodili, to znam.

Link to comment

šilton je tek u poznim godinama postao standardna jedinica, iako je vrlo dugo branio. veliki deo repstativne karijere rotirao se sa rejom klemensom, mada je imao blagu prednost nad njim. najbolji deo karijere mu je svakako onih 4-5 godina u forestu. kada je on došao, tek onda se klafu sve posložilo i krenuli su u žetvu trofeja.

Link to comment
5 hours ago, Zico said:

Ta grupa sa Holandijom, Irskom, Engleskom i Egiptom je verovatno najgora, najdosadnija grupa svih vremena. Generalno je to prvenstvo bilo ultra defanzivno sa retardiranim back-pass pravilom koje su  manje-vise sve ekipe silovale,  ali ova grupa.... Posto sam bio sasvim mala bibaTM  dok je trajalo prvenstvo, odlucio sam da retroaktivno  pogledam neke meceve.  Shilton je dobro branio, imao je protiv Belgije par dobrih odbrana  i generalno je na citavom prvenstvu bio na visini zadatka, ne vidim zasto bi bio predmet sprdnje, mozda ga je @Deco pomesao sa nekim. Engleska je  dosla do polufinala sa jednom pobedom u regularnom delu, protvi Egipta, dok su uz dosta srece dobili Kamerun, a ne moze se reci da su bili bolji od Belgije, imala belgija  dve stative (Ceulemans, Scifo). 

Nisi gledao Zika uživo? Kontao sam da imaš 50 godina...takvo ti je i shvatanje fudbala.

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...