Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

Možda je potrebnija bila reforma u smislu da iz najjačih zemalja Ligu prvaka igraju, pazite sad, prvaci, kao i do 1996-97, da 2, 3. i 4. igraju EL čime bi se i taj mrtav konj vratio u žive, a da 5, 6. i osvajač kupa igraju KPK koji bi ličio na Challenge Cup u rukometu po tome što bi bio najrealnija šansa za jače klubove iz slabijih liga da ga osvoje.

Link to comment

Evropski fudbal je u krizi identiteta i "prirodan" redosled dogadjaja trenutno ne postoji. Ima ovakvih i onakvih misljenja, ali rasplet situacije nije cist i jednosmeran. S jedne strane je tacno da je jaz izmedju prve i druge klase - i jednu i drugu cine zapadnoevropski klubovi, ne sirotinja - postao preveliki, medjutim ima tu mnostvo problema koji onemogucavaju stvaranje takve superlige: i politicki, i kulturni, i sportski. Pare okrecu svet, ali nije sve u njima. Nije ni ta EPL postala najbolja zato sto je imala najvise para, nego je dobila najvise para zato sto je imala ono nesto, a to je spoj tradicije, takmicarskog naboja, punih stadiona itd.

 

Trecinu te hipoteticke lige bi cinili engleski klubovi... A sta njihovi navijaci misle o takvom projektu i koliko bi im bio vazniji od EPL?

Edited by Malvo
Link to comment

Prva pomoc bi mogla da bude povratak druge grupne faze LS, gde bi bilo vise jakih meceva, ali taj dodatak od cetiri meca znaci i da bi nacionalne lige morale da se vrate na 18 klubova, tj. da se Englezi odreknu Liga kupa.

Link to comment
10 minutes ago, ArleKino said:

Možda je potrebnija bila reforma u smislu da iz najjačih zemalja Ligu prvaka igraju, pazite sad, prvaci, kao i do 1996-97, da 2, 3. i 4. igraju EL čime bi se i taj mrtav konj vratio u žive, a da 5, 6. i osvajač kupa igraju KPK koji bi ličio na Challenge Cup u rukometu po tome što bi bio najrealnija šansa za jače klubove iz slabijih liga da ga osvoje.

 

Još davne 2005 Žarko Zečević je ustvrdio da je UEFA kup tj LE loša uteha i dosadno sranje koje klub njegovog ranga ne zanima. Zamislimo šta danas o istom misle Arsenal, Dortmund, Inter...

Link to comment
15 minutes ago, ArleKino said:

Možda je potrebnija bila reforma u smislu da iz najjačih zemalja Ligu prvaka igraju, pazite sad, prvaci, kao i do 1996-97, da 2, 3. i 4. igraju EL čime bi se i taj mrtav konj vratio u žive, a da 5, 6. i osvajač kupa igraju KPK koji bi ličio na Challenge Cup u rukometu po tome što bi bio najrealnija šansa za jače klubove iz slabijih liga da ga osvoje.

 

Meni se svidja, samo sam mislio da je to suvise radikalno. :) 

Link to comment
17 minutes ago, crtamOrasi said:

Pobednici kupova u CL? Svi?!

Grupa smrti - Drita, Vaduz, TNS i Jagelonia.

Jes da niko ne bi gledao al bi vratilo prestiž u najmasovnija takmičenja™.

 

Naravno da ne svi. Bile bi kvalifikacije isto kao sada. Kao sto ni prvaci svih zemalja ne ulaze u CL, ali imaju sansu da se kvalifikuju. Osim toga, rekao sam da je najbolje ukinuti grupe, zar ne?

Edited by Meazza
Link to comment
11 minutes ago, Malvo said:

Prva pomoc bi mogla da bude povratak druge grupne faze LS, gde bi bilo vise jakih meceva, ali taj dodatak od cetiri meca znaci i da bi nacionalne lige morale da se vrate na 18 klubova, tj. da se Englezi odreknu Liga kupa.

 

Ukidanje druge faze je jedan od najlošijih poteza u CL istoriji i to pokazuje šta je dovelo delimično vraćanje na kup sistem i smanjenje broja utakmica. '98-'02 zlatno doba LŠ, predobre grupe smrti i Valensija, Deportivo, Lids, Leverkuzen...koji razbijaju monopol najtrofejnijih

 

Mislim da sad nije rešenje ni u drugoj fazi već transformaciji u 4 grupe po 8 ekipa na primer. Svako ko uđe da ima zagarantovanih 14 mečeva.

Link to comment
42 minutes ago, MiddleClass said:

Ma pusti ih Orasi. During the war navijaci... :fantom:

 

Kad već spočitivaš anklalbertovanje, lestvica se podiže: da se ukinu kladionice i da ostane samo sportska prognoza :happy: 

Link to comment
7 hours ago, dillinger said:

 

Sve si u pravu osim za domaća prvenstva, ona jesu preglomazna i najače klubove ni u Engleskoj ni Italiji ni Srbiji više ne zanima da se vucaraju svaki vikend po provinciji.

 

 Po meni, laički, u nekom idealnom razvoju događaju za koji znam da nije izgledan zbog UEFA mafije, za nas ovde bi sve bilo slično ko u basketu - regionalna liga sa 12 ili 14 klubova koja bi se igrala do februara i iz koje bi se delegirao plasman za Evropu. Od februara do maja nacionalne superlige sa npr 8 klubova kroz koje bi se hvatao plasman za Regionalnu Ligu 1 i Regionalnu Ligu 2. To je opet 35-40 utakmica u sezoni ali dosta jačih i zanimljivijih. Dakle idealan razvoj događaja za Partizan, Zvezdu, Radnički, Vojvodinu...a ostali pola godine da se bore sa sebi ravnima, oni najbolji na proleće sa ovih 4-5 najjačih. 

  

 Naravno, pusti san zbog UFEA/FIFAe ali ako neće to dobiće Superligu - ako ne razumeju nas, Rumenigea i Glejzere zajebati neće.

 

Da ti kazem, meni nesto slicno ovome deluje privlacno.

Superliga, pa onda medjunivo ili x2 (gde bi se muvale Fiorentine, Evertoni i ostali Leverkuseni, realno cesto i Roma), pa regionalne lige (za Zvezde i Dinama), pa plebs (isto po nekom geografskom rasporedu, nek se krljaju Radnicki i Skendije sveta). Sve isto kao i klasicne nacionalne lige, sa upadanjem i ispadanjem.

Utorkom, sredom i cetvrtkom igrati nacionalna takmicenja u skracenom izdanju, ekipe iz visih liga povlastiti maksimalno. Ne mora bas ko milica pasteta™ liga na kraju sezone reda radi, ali bez nekog opterecenja. Cisto zbog ljudi kojima je bitno ko ce uzeti titulu u Poljskoj.

Nacionalne kupove ukinuti, reprezentacije rasformirati, Nion drzati pod opsadom dvocifren broj meseci meseci i potom spaliti.

Edited by crtamOrasi
Link to comment
26 minutes ago, dillinger said:

 

Ukidanje druge faze je jedan od najlošijih poteza u CL istoriji i to pokazuje šta je dovelo delimično vraćanje na kup sistem i smanjenje broja utakmica. '98-'02 zlatno doba LŠ, predobre grupe smrti i Valensija, Deportivo, Lids, Leverkuzen...koji razbijaju monopol najtrofejnijih

 

Mislim da sad nije rešenje ni u drugoj fazi već transformaciji u 4 grupe po 8 ekipa na primer. Svako ko uđe da ima zagarantovanih 14 mečeva.

 

To je bilo zlatno doba LS zato sto je kvalitet bio mnogo ravnomernije rasporedjen po klubovima, a ne zbog sistema takmicenja. Nije postojao ovakav ogroman jaz kao danas recimo izmedju Bajerna i svih ostalih bundesligasa, ili Juventusa, PSZ i skotskih blizanaca i svih ostalih u njihovim ligama. 

 

Sto se tice ideje o 4 grupe po 8 ekipa, ja to ne bih gledao ni za pare. :) Stavise, cudi me najiskrenije da neko razmislja na taj nacin. "Sto vise utakmica" ne znaci nuzno (zapravo ne znaci uopste) vise zabave. Dodje mi da napravim jednu malu anketu da vidim sta ljudi preferiraju, mozda se i iznenadim, ko zna.

Link to comment
14 minutes ago, crtamOrasi said:

 

Da ti kazem, meni nesto slicno ovome deluje privlacno.

Superliga, pa onda medjunivo ili x2 (gde bi se muvale Fiorentine, Evertoni i ostali Leverkuseni, realno cesto i Roma), pa regionalne lige (za Zvezde i Dinama), pa plebs (isto po nekom geografskom rasporedu, nek se krljaju Radnicki i Skendija sveta). Sve isto kao i klasicne nacionalne lige, sa upadanjem i ispadanjem.

Utorkom, sredom i cetvrtkom igrati nacionalna takmicenja u skracenom izdanju, ekipe iz visih liga povlastiti maksimalno. Ne mora bas ko milica pasteta™ liga na kraju sezone reda radi, ali bez nekog opterecenja. Cisto zbog ljudi kojima je bitno ko ce uzeti titulu u Poljskoj.

Nacionalne kupove ukinuti, reprezentacije rasformirati, Nion drzati pod opsadom dvocifren broj meseci meseci i potom spaliti.

 

Superliga je majka, to mora biti polazište. Mesta deliš po fudbalskom, ekonomskom i političkom principu. Nek izvinu Grci i Portugalci, ali Turska i Rusija su velika i bitna tržišta i oni moraju imati po jedno mesto zagarantovano. Onda ceo Balkan jedno mesto. Cela srednja Evropa jedno mesto. Možda evropski sever jedno mesto. Beneluks 1 mesto. I to jedno mesto obezbediti kako? Pa kroz regionalnu ligu. Povlastiti najjače tako što recimo 24 mesta raspodeliš među 5 najjačih liga. Dakle kroz kvalifikacije tražiti možda svega jedno ili dva mesta a tu nek se krljaju svi drugoplasiani kroz ove regionalne lige.

 

Ali pre svega iznaći načina uceniti i ubediti mafiju u Nionu da pristane na asimetrično uređenje. 

 

Meaca, veći br utakmica u SL ide nauštrb domaćih liga. Navijači hoće više dobrih utakmica a svaki klub ali i igrač zaslužuje popravni. Nema gore stvari i frustracije od onog što se npr desilo igračima i navijačima Zvezde '88 i '89 - nikad jači tim a naleteli na Milan ili Keln već u oktobru. 

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...