Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

Да, ево и домаћи се јављају.

Francuzi dopingovani osvojili SP 1998?!Žan Pjer-Pakle, bivši doktor u stručnom štabu francuske fudbalske reprezentacije, u knjizi koju je upravo izdao otkriva da su uzorci krvi igrača koji su u vreme Mundijala 1998. igrali u italijanskoj ligi "imali nepravilnosti", a isto je ponovio i u razgovoru za Le Parisien.Međutim, vest bi ostala neprimećena da nije osvanulai na francuskom državnom radiju i sada se čekaju reakcije jer prva i jedina francuska svetska fudbalska titula jedan je od najvećih dostignuća u istoriji francuskog sporta i svakako će ovo otkriće svakako uzburkati duhove.Pakle otkriva kako je u uzorcima crvenih krvnih zrnaca zvezda iz Serije A bilo zabranjenog erythropoietina, hormona koji dodatno pojačava snagu. Naravno, postavlja se pitanje zašto to nije otrkio tada… Doktor kaže kako tada, za razliku od danas, nije bio potpuno siguran. Podsećamo, osim glavnih zvezda Zidana, Tirama i Dešampa, koji su bili nosioci igre “trikolora” tada su u Italiji igrali i Kandela, Đorkaef i Bogosian.
http://www.sportal.rs/news.php?id=34201Својевремено је била прича о допингу Немаца, колико се сећам један од фудбалера је то тврдио. Међутим читава прича је брзо угашена. Исто ће бити и са овом. Неће ту бити озбиљне истраге само сензационализам за пар дана.
Even at FC Bayern there were some who indulged in dubious practices. The former team doctor, Erich Spannbauer, drew attention when he was taking care of the team in the 1980s. Spannbauer's colleague, Heinz Liesen, a long-time DFB doctor, accused the German national team goalie, Toni Schumacher, of having supplied the Wunder-Elf with hormones. The DFB reacted: it barred the squealer (= traitor) Schumacher. Dettmar Cramer, Bayern's coach in the 1970s, also registers on the radar. Sepp Maier claimed Cramer handed out mysterious white tablets. Just anecdotes? And manager Felix Magath advocated anabolic steroids be used during the regeneration phase. His colleague, Otto Rehhagel, was also attacked during the time he was coach at Bielefeld. Later, during Greece's 2004 European Championship, there was a lot of whispering about the iron endurance of his Hellenic eleven players, against which the opposition shattered.
http://www.german-times.com/index.php?option=com_content&task=view&id=1834&Itemid=12
In 1987, Schumacher's autobiography, Anpfiff (kick-off), was published in various countries, including France (Coup de sifflet, Monique Thiollet translat., Michel Lafon ed.).There was much interest in Schumacher's comments on the Battiston incident and he maintained that his actions did not constitute a foul and that he was only trying to get the ball.The book achieved its own measure of controversy for entirely different reasons; it included graphic accounts of alleged but unproven improprieties by German football players, including substance abuse. This resulted in Schumacher's exclusion from the German national team and his long-term Bundesliga club, 1. FC Köln.
Peter Neururer, a coach in the German Bundesliga, accused players of his former club FC Schalke 04 of doping, alleging that almost all players in the club in the late 1980s took Captagon, an illegal substance in most countries, including Germany. Jens Lehmann, then a young player with the club, confirmed the allegations. The German football association German Football Association requested Neururer to release names of players involved in doping. The FC Schalke 04 has denied the allegations. Two former team doctors of Eintracht Braunschweig confessed administering Captagon to players of the club in the 1970s and 80's.Germany national coach Joachim Löw insisted he has never seen an example of drug-abuse in German football.
Edited by No7
Link to comment

Za Zidana se odavno znalo da je uzimao nedozvoljavajuca sredstva u Juventusu samo je to bila tabu tema. Izdao ga je Johnny Hallyday(francuski rock dinosaurus) kada je u jednoj emisiji rekao da uzima ista sredstva kao i Zidan :lol: Emisija je isla direktno pa ga nisu mogli isjeci ali su ga na brzinu usutkali.U to vrijeme su talijanski klubovi harali evropom i kada je sudstvo pocelo da ceprka po tome odjenput su se izgubili u evropskim kupovima (do prosle godine). Onda su spanci preuzeli primat a i za njih se govorilo da su kopirali talijanske metode.

Link to comment

Било би лепо да крену истраге као и у бициклизму. Али неће, много је већи новац у питању, много већи утицај. За Немце постоји серија сведочења о допингу у разним клубовима током седамдесетих и осамдесетих.Ништа од свега тога.

Edited by No7
Link to comment

Ko da su to neke spektakularne vesti, uzimao se doping... Jaka stvar, danas ne postoji ozbiljan evropski klub koji ne koristi doping, kako u fudbalu tako i u ostalim sportovima.

Link to comment
Ce code de bonne conduite comporterait plusieurs clauses. Les relations avec les médias y sont évoquées tout comme... la tenue vestimentaire. Si les fameux casques avaient déjà disparu, un autre élément caractéristique du footeux moderne va être interdit: les sacoches en bandoulière griffées par des enseignes de luxe. Et gare à ceux qui ne respecteront pas ces articles, puisque des amendes de 10 000 à 50 000 euros seront infligées aux coupables. "Mais rien de révolutionnaire" annonce le service marketing de la Fédé. Et pas question de ne pas se plier à la charte. Les réfractaires qui refuseront de la signer seront purement et simplement privés d'équipe de France. Joint par nos soins, la FFF a déclaré que "le staff était au courant mais pas les joueurs. Cette charte était prévue avant la Coupe du monde et elle a été affinée ensuite, après les évènements. Elle sera distribuée en début de stage". Cependant, la Fédération n'a pas souhaité divulguer la date exacte.
Novi kodeks ponasanja u fr reprezentaciji:Zabranjene su: - slusalice- tasnice (pederuse) luksuznih marka na ramenimaKazne mogu ici od 10 000€ pa do 50 000€ ili odstranjenje iz reprezentacije
Link to comment
Novi kodeks ponasanja u fr reprezentaciji:Zabranjene su: - slusalice- tasnice (pederuse) luksuznih marka na ramenimaKazne mogu ici od 10 000€ pa do 50 000€ ili odstranjenje iz reprezentacije
Ovo drugo bi dotuklo nase orlove...
Link to comment

Вучић: Тукао бих се и за Гробареhttp://www.zurnal.rs/2010/08/27/vucic-tukao-bih-se-i-za-grobare/index.htmlverovatno ovako551638703488fa29520fd5349150550_MidCol.jpg

Link to comment
Selektor fudbalske reprezentacije Gane Milovan Rajevac, najavio je tužbu protiv čelnika opštine Čajetina. Naime, komunalna inspekcija opštine pod čijom je nadležnošću Zlatibor, srušila je objekat u vlasništvu Rajevca. Razlog za tužbu je, kako je Rajevac rekao, je činjenica da je lokal bio u fazi legalizacije. 00024212.jpg- Ne mogu da verujem da je komunalna inspekcija došla i srušila lokal koji je izgrađen pre 15 godina. :lol: Pri tom niko nije obavešten da će se tako nešto desiti iako se objekat nalazi u procesu legalizacije. Čista kaubojština, ne postoji druga za reč za ono što su uradili - kazao je Rajevac za Kurir i dodao - Rušenje objekta desilo se u petak, planski, jer su znali da dolazi vikend i da će mi ruke biti vezane do ponedeljka. Siguran sam da iza ovog čina postoji pozadina, i to od vrha opštine Čajetina. U dogovoru sa svojim advokatom planiram da podnesem tužbu. Šta su uradili sa tom građom i gde su je odneli? To sam platio iz svog džepa i verujem da će neko odgovarati za ono što je uradio. Kad na to dodam da je sud u Užicu odobrio legalizaciju tog lokala, sve govori da je neko hteo da mi se zameri.Selektor Gane veruje u demokratske kapacitete države Srbije, ali trenutno ništa ne može da uradi jer se nalazi na seminaru u Egiptu.- Verujem da smo mi demokratska zemlja, u kojoj se poštuje zakon. Trenutno nisam u zemlji, pa zbog toga nisam upoznat sa svim detaljima, ali sledećeg petka dolazim, i situacija će biti mnogo jasnija. Svake godine sam dovodio mnoge klubove i reprezentacije na Zlatibor, čak sam imao u planu i da selekcije Gane obavi jedan deo priprema na našoj planini, ali to sada nije izvodljivo. Zlatiborcima sam namestio da uzmu pare, a oni mi tako vraćaju :isuse: - kazao je Rajevac.
Link to comment
i zvonko mihajlovksiii!
Podstaknut ovim postom okrenem na SOS. Ide neki prilog o reprezentaciji i vraćaju se u studio, ja čekam Mihajlovskog da počne da priča. Rošavi pita Mihajlovskog šta misli "kako će funkcionisati ta kombinacija Janković - Antić".Zvonko počinje: Ja mislim da je Janković odličan izbor. Radi se o izvanrednom treneru, veoma školovanom. Znate, nije on bez razloga dobio nadimak "Srpski Murinjo"...Smesta ugasih i dođoh ovde da mu se pokenjam na leđa :yucky:
Link to comment

kakvi sve mogu da se cuju kod Rosavog. ukljucenja ozaloscenih roma. koliko emocija, drhtavi glas, veleizdaja, moral, kosovo, srbija, majka, otac, deca...zasto Zvonko vise ne izvestava sa nasih polja, bas mi nedostaje njegov jednolicni glas

Edited by sherman
Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...