Jump to content
IGNORED

Fudbalska kupusara


Lancia

Recommended Posts

To sto toliko zaradjuju ovde ili onde ne zavisi od tih barijera.

Uvek ce moci da odu u Emirate ako im je iskljucivo stalno do novca a ne ukupne karijere.

Edited by pasha
Link to comment

Ma ne, ne zavisi. Protekcionizam bi ne sumnjam doveo nogometne investitore iz celog sveta, kako u Čačak tako i Lester. Svi jedva čekaju da razvijaju lokalne projekte sa igračima rođenim u krugu od 100km. Da igraju nacionalne  kupove razume se. Kome se ne sviđa može u Emirate

Edited by dillinger
Link to comment
1 hour ago, Meazza said:

 

Kupovi su odlicna ideja i uopste nije slucajno sto svaka zemlja ima i ligu i kup. Liga je nuznost, mora da postoji da bi timovi svake nedelje igrali utakmice i zato sto je to najlegitimniji nacin odredjivanja prvaka jedne zemlje, ali kup je tako zamisljen da obezbedi najvecu zabavu i uzbudljivost za gledaoce. Drugim recima, da nadomesti ono sto liga nema. U kupu je svaka utakmica takmicarski vazna, za svaki tim ona je biti ili ne biti. Oni gube na znacaju tek od ukidanja Kupa kupova. Zato smatram da je davanje osvajacima kupa ulazak direktno u LS prava stvar.

i zato ih treba ukinuti ili ova druga solucija koju je razmatrao i platini pre pada :happy:

- jer sada nema razlike između osvajača kupa i trećeplasirane ekipe naše lige, a ako bi dobili prohodnost ka lš to bi neminovno dovelo do proširenja iste

- npr 8 grupa sa po 6 klubova, eto zagarantovanih 10 tekmi svim učesnicima i boravak u evropi od septembra do marta :happy:, kasnije bi po dve najbolje ekipe iz svake grupe odigrale po 1 tekmu u 1/8 i 1/4 finalu, gde ćete veća uzbuđenja kada navijači znaju da nema šansi da se isprave greške u revanšu, onda u 1/2 finalu dvomeč i finalna tekma

- sada će se javiti elitisti koje smara takmičenje po grupama :D

Link to comment
1 hour ago, dillinger said:

 

Razmišljanje iz vremena legende iz tvog nicka:)

Pogledaj posećenost stadiona u četvrtfinalima ili osmini nacionalnih kupova

Kupovi su totalno prevaziđeni, i klubovi i publika hoće zagarantovan broj mečeva svake godine. 

 

Nemoguće da ne razumeš šta sam hteo da kažem. 

 

a) već sam napisao da kup više nije popularan. Sad ti meni pišeš to isto.

 

b) Kup postoji i danas, a liga daje zagarantovan broj mečeva. Kup je "extra".

Link to comment
27 minutes ago, gone fishing said:

i zato ih treba ukinuti ili ova druga solucija koju je razmatrao i platini pre pada :happy:

- jer sada nema razlike između osvajača kupa i trećeplasirane ekipe naše lige, a ako bi dobili prohodnost ka lš to bi neminovno dovelo do proširenja iste

- npr 8 grupa sa po 6 klubova, eto zagarantovanih 10 tekmi svim učesnicima i boravak u evropi od septembra do marta :happy:, kasnije bi po dve najbolje ekipe iz svake grupe odigrale po 1 tekmu u 1/8 i 1/4 finalu, gde ćete veća uzbuđenja kada navijači znaju da nema šansi da se isprave greške u revanšu, onda u 1/2 finalu dvomeč i finalna tekma

- sada će se javiti elitisti koje smara takmičenje po grupama :D

 

Nisam nikakav elitista, samo su mi grupe beskrajno dosadne. Hajde da pričamo o fudbalu kao o bilo kom drugom TV sadržaju ili vidu zabave, to i jeste moja pozicija. Kad gledam seriju ili TV show ja očekujem dobru zabavu, ne ulazim u to šta njima treba da bi ostvarili što je moguće veći profit. I kad kritikujem, to radim iz pozicije gledaoca, baš kao i sada. Naravno, ima nas raznih, neko voli Sopranose, neko Selo gori, međutim deluje da se svi ovde slažemo da sadržaj nije baš zanimljiv koliko bi trebalo, u suprotnom ne bismo ni pisali ovde. Znači nije moja obaveza da razumem debilne producente cak iako me obasipaju smećem nego je njihov posao da naprave kvalitetan sadržaj. 

 

Link to comment
1 hour ago, pasha said:

Jedini koji bi, mozda, ojacali su juznoameriknaci. Ali nije sigurno.

U tome ne vidim problem. I dalje bi najbolji igraci dolazili u Evropu samo bi doslo do odredjenog uravnotezenja kvaliteta.

Jer nije isto igrati protiv 4-5 vrhunskih igrac i 10 vrhunskih igraca.

Onda bi i znacaj trenera dosao vise do izrazaja. Sada vise treneri sluze kao psiholozi da dobro posloze 10 vrhunskih u harmoniji.

 

Ma kakav protekcionizam, to je nemoguće. To je priča iz nekog drugog istorijskog perioda, nije vredno razmatranja.

Link to comment

Slažem se idejom da bi nacionalnim kupovima trebalo pokušati povratiti staru slavu, makar delić. Uostalom, to je više-manje samo stvar marketinga. Da ne spominjem suštinu koncepta kupa koja, ako ništa, teorijski daje šansu i najmanjim klubovima da ih osvoje, ili da bar dođu u situaciju da se bore sa nekim iz viših rangova, što je draž sama po sebi. Ok, nakon raspada jugoslovenske lige i trenutne situacije gde praktično u celoj zemlji imamo navijače dva i po do tri kluba, bez tradicije lojalnosti isključivo lokalnom klubu kao u Engleskoj, to sigurno neće i dalje imati neku preveliku težinu, ali neka kupova. Takođe, lepo bi bilo da se po istom sistemu to takmičenje nastavlja i u Evropi, kao nekad.

 

Speaking about Super League, ideja izmeštanje fudbala iz njegovih prirodnih staništa samo zarad projektovanog većeg profita mi je ništa drugo nego suluda, da ne kažem monstruozna. Okej, nemam ništa protiv razvoja fudbala u Kini i međ Arapima, ali pravljenje nekakvog novog modela samo zato što se u određenom istorijskom renutku u tom delu sveta pojavila ogromna količina novca, zaslužuje svako prokletstvo. Čak i od ovog što sad gledamo i tih silnih para na transfere i plate igrača mi je muka, ali ajde držim još nekakvu vezu s fudbalom. Pa ni Englezima više nije svejedno kad vide koliko koštaju karte za Arsenal, a verujem da i da se struktura onih koji su na tribinama značajno izmenila. Možda nije daleko ni trenutak kad će mnogi, ko oni debilni Amerikanci, na utakmice dolaziti samo da bi ih uhvatila kamera dok oni izvode neki debilni performans. 

        

Lepo je gledati najveće majstore lopte, ali fudbal je postao fudbal zato što prevazišao okvire običnog sporta i postao društveni fenomen, sa mnogim refleksijama kako na ličnom, tako i na širem društvenom planu. I da bi na kraju celu takvu baštinu grupa moćnih i bogatih na kraju posmatrala isključivo kroz profit. Pa dobro, nek im bude, što reče neko, nek budu putujući svetski cirkus, ali bar, što se mene tiče, ne bih za te njihove utakmice odvojio ni minut svog vremena. 

 

Na kraju, ideja regionalnih liga mi je sasvim prihvatljiva. Jedna od najvećih draži fudbala, bar meni, je ujednačenost liga i neizvesnost utakmica. Čak verujem da je i taj, potencijalno najveći problem takvog koncepta - nacionalno divljanje, nije nerešiv.

         

  

     

Link to comment

Reklo bi se da ne postoji odgovor na izazov spasavanja 1 Lige Šampiona koja je u evidentnoj krizi, a kamoli nacionalnih kupova. Pa uzmimo koliko je u percepciji navijaša devalvirao i 1 FA Kup, najstariji i najznamenitiji, pa Venger nije ništa manji luzer od 2004 naovamo iako ih je uzeo nekoliko. Nekad je finale na Vembliju bila najveća utakmica eng fudbala, veća i od mnogi finala evrokupova, a danas je samo 1 smarački vikend u maju dok su svi drugi već uveliko na odmoru. 

 

Regionalne lige su nužnost, stvoriti ih nekoliko, jednu za Balkan, jednu za srednju Evropu, jednu za Baltik i Skandinaviju...da je to odobreno pre 15 god ali naravno uz prohodnost u evrokupove, druga bi se priča danas pričala.

Link to comment
4 minutes ago, dillinger said:

Reklo bi se da ne postoji odgovor na izazov spasavanja 1 Lige Šampiona koja je u evidentnoj krizi, a kamoli nacionalnih kupova. Pa uzmimo koliko je u percepciji navijaša devalvirao i 1 FA Kup, najstariji i najznamenitiji, pa Venger nije ništa manji luzer od 2004 naovamo iako ih je uzeo nekoliko. Nekad je finale na Vembliju bila najveća utakmica eng fudbala, veća i od mnogi finala evrokupova, a danas je samo 1 smarački vikend u maju dok su svi drugi već uveliko na odmoru.

 

 

Kao da iko tvrdi suprotno. :D Daj, molim te procitaj jos jednom sta pisemo, ali s razumevanjem.

 

Quote

Regionalne lige su nužnost, stvoriti ih nekoliko, jednu za Balkan, jednu za srednju Evropu, jednu za Baltik i Skandinaviju...da je to odobreno pre 15 god ali naravno uz prohodnost u evrokupove, druga bi se priča danas pričala.

 

Regionalne lige (ili kupovi) se i meni svidjaju kao ideja. UEFA je povlacila najgore moguce poteze zadnjih par decenija i sad imamo ovo sto imamo -  da engleska liga vredi duplo vise od Lige sampiona. Kratkorocno su dobili mnogo, ali bilo je moguce predvideti da ce se na kraju zavrsiti ovim. 

Link to comment
Just now, Meazza said:

 

Kao da iko tvrdi suprotno. :D Daj, molim te procitaj jos jednom sta pisemo, ali s razumevanjem.

 

 

 

Ali ja tvrdim da ih treba pustiti niz vodu a ne uložiti u revitalizaciju istih. Ničemu ne služe i to je to

Link to comment
8 minutes ago, dillinger said:

 

Ali ja tvrdim da ih treba pustiti niz vodu a ne uložiti u revitalizaciju istih. Ničemu ne služe i to je to

 

Ti ne tvrdis nista, bas kao ni ja. Iz toga sto sada nisu popularni izvlacis "zakljucak" da ih treba ukinuti. Ja takodje uvidjam da sada nisu popularni, ali s druge strane znam sta je razlog tome (greska UEFE sto je ukinula Kup Kupova i proglasila nacionalne kupove drugorazrednim takmicenjem dajuci sampionima pravo da igraju samo u LE). Izrazavam suprotno misljenje - da ih je veoma lako ponovo uciniti popularnim i prestiznim (sto je jedno te isto) dajuci sampionima prohodnost do najprestiznijeg takmicenja Evrope, i kazem da bi se meni kao fudbalskom konzumentu™ licno to dopalo. Takodje, niko nikakvo "ulaganje" nije spominjao. Samo se promeni jedno prosto pravilo i to je to.

Edited by Meazza
Link to comment

Pa jeste, Gengan opet osvoji kup i uđe u Ligu Šampiona. Što nije isključeno da opet osvoji jer PSŽ i Marsej zabole za kup pošto drmaju ligom. Po mom ličnom sudu tu niko nije naročito dobio.

Link to comment
20 minutes ago, dillinger said:

Pa jeste, Gengan opet osvoji kup i uđe u Ligu Šampiona. Što nije isključeno da opet osvoji jer PSŽ i Marsej zabole za kup pošto drmaju ligom. Po mom ličnom sudu tu niko nije naročito dobio.

 

Ili Lester osvoji prvenstvo, ili Udineze bude cetvrti.

 

Ne vidim ama bas nijedan razlog zasto, ali dobro.

Link to comment
  • Redoran locked this topic
  • Redoran unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...