Jump to content
IGNORED

Vece sa Ivanom Ivanovicem


April

Recommended Posts

Posto i sam precesto upadam u kategoriju hejtera ocekivao sam ovakvu bujicu...inace, zanimljiva mi je rasprava o svetlu, pa sam malo cesljao YT i uporedjivao; stvarno je u svakoj od tih kloniranih scenografija pozadinsko svetlo solidno spusteno:ali je kod Ivana spusten i key light?!http://www.youtube.com/watch?v=FcJl4xOgDws&feature=relatedNe bih se zakleo da su bas tako hteli, pre bih rekao da je to neprecizno kloniranje. Inace, saznao sam zasto je Keš taxi pomenut u cuvenom saopstenju RRA:http://www.youtube.com/watch?v=Pn1hiwk9T0s&feature=relatedIma toga kod AjAj stalno, tipa zasto-irac-irca-u-guzicu-firca, ali meni to ne smeta, jer mi se cini da za razliku od raznih, on to ume da iznese a da ne zazvuci bljutavo.Inace, od svih hejtera koji se kao strašno gade ovih duhovitosti, verujem, kao i obicno, jedino Filipu. Nikad necu imati razumevanja za nekriticko i neprirodno kloniranje zapadnih televizijskih formi ili b-produkcije, jer takva preuzimanja NIKAD ovde nisu dobila opravdanje u visokom rejtingu. Visok rejting Veceri sa Ivanom Ivanovicem posledica je upravo iskakanja iz matrice koju je trebao da sledi i skretanje ka dometima jednog Bila Mahera; poigravanje sa granicom strpljenja politicara, sudski sporovi sa estradnim zvezdama i talasanje mrtvog mora u primirenoj tranzicionoj Srbiji jeftino televizijsko gradivo ucini subverzijom.

Link to comment

ne gledam televiziju - sem povremeno sportskih prenosa - kakav je bekgraund ovog lika i sta je radio pre foxa? zapravo je za ovako strog format i zemlju srbiju dosta bistar lik, vidi se da zna sta radi - ako se to moze zakljuciti po ovih 10 min sa vojom. iako je fox ozbiljna tv, sumnjam da bas ima neki ne znam kakav tim koji ga je takvim napravio.

Link to comment

Opet, kažem, ponavljam, svaka čast onome ko može ovo da gleda. Kurirski humor nisam nikad shvatao, a i ne verujem u komediju koja nije inspirisana besom. Aprile, ako već potežeš analogiju sa USA (iako je ovde preuzeta samo forma, sadržaj je preuzet iz žute štampe), svi ti voditelji talk šouova™ ranije su radili kao standup komičari. Baš bih voleo da vidim Ivana kako se šali™ pred live publikom, koja nije angažovana preko studentske zadruge za dnevnicu. Realno, meni ne postoji ništa smešno, niti zabavno u toj emisiji. Prenosi mi užasnu količinu neprijatnosti, kad posle fore™ Ivan mora da sačeka par sekundi da bi publika ukapirala fazon™. Ako nekome drugome prija, svaka čast, uživajte. Samo nemojte da mi upoređujete ovog huliganskog drugara Vuka Roksandića sa Bill Maherom i sve je ok.

Link to comment

A i za Kes taksi je moglo da se dogovori po pola dobijenih para sa Ivanom, pa da te pokupi na dogovorenoj lokaciji. Gledao sam pocetke nekoliko ovih emsija, tj. deo u kom su "fore". Jednostavno nije smesno, a naperijatno jer se on bas trudi i sve to izgleda prenategnuto.

Link to comment
inace, zanimljiva mi je rasprava o svetlu, pa sam malo cesljao YT i uporedjivao; stvarno je u svakoj od tih kloniranih scenografija pozadinsko svetlo solidno spusteno:ali je kod Ivana spusten i key light?!
sto se svetla (a pogotovu tona) tice to je emisija kojoj se apsolutno nista ne moze prigovoriti. Key je nizak generalno u celoj emisiji jer mu to tema i termin nekako nalazu(Late night show), a glavno svetlo Aj Aj-a je u odnosu kakvom treba da bude prema ukupnom osvetljaju cele scene. Uzmi neki jaci medikament i odgledaj par minuta na dobrom TV-u i sam ces se uveriti ;) Sto se humora tice jbg, nekom godi nekom ne. Drugi prebace kanal odmah posle spice, a prvi ostaju na istom i za vreme reklama(podatak AGB Nielsen Media Research) sto producentima svakako govori da su na pravom putu.
Link to comment

Toliko je dosadan, da reklame dodju kao osvezenje i svi ih sa radoscu gledaju :lol:edit: hvala za brojke

Edited by Lezilebovich
Link to comment
Aprile, ako već potežeš analogiju sa USA (iako je ovde preuzeta samo forma, sadržaj je preuzet iz žute štampe), svi ti voditelji talk šouova™ ranije su radili kao standup komičari. Baš bih voleo da vidim Ivana kako se šali™ pred live publikom, koja nije angažovana preko studentske zadruge za dnevnicu.
Potpuno tacno.Medjutim, u uvodnom postu sam podsetio na brodolom Laneta Gutovica u istoj formi. Isprobali su 4 lika pre Ivanovica, totalno razlicitih profila: novinar, glumac, Lane, Barry White i trazenu gledanost postigli tek sa ovim covekom. Valjda i to nesto govori.Inace, apropo Mahera, moram te razocarati. Skinuli su mu fore sa fotošopom, kretnje glavom, usporenu dikciju i ruku u dzepu(koja Walkeru toliko smeta). Ono što Ivanovic i ekipa ne razumeju u vezi Mahera je sadrzaj: u tome cu se s tobom potpuno sloziti. Na to sam i mislio kad sam pominjao ocajan izbor gostiju - o cemu se s tim praznoglavcima uopste moze pricati?@ Gazza: nemam pojma iz kog filma su Ivanovica uopste izvukli. Znam da je prethodno radio za Advantage, taj Keš taksi mi je svakako bio bolja verzija od onog slicnog koji je išao na B92 i to je sve.
Link to comment

lik je muljara zesca ... radio je kao sofer u americkoj ambasadi, potom kao obezbedjenje, a zatim i kao sef (domaceg dela) obezbedjenja. potom je odjednom uspeo na tv. cia snajka cia

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...